Samsung A52 alınır mı?

Bütçe
4000
Samsung modeller oyunlarda ısınıyor Xiaomi modeller ise oyunlar için işlemcisi falan da gayet iyi.

Samsung'un aksine Xiaomi kendi işlemcisini üretmiyor yani Xiaomi modellerin işlemcisi iyi demek saçmalıktan başka bir şey değil.
X3 Pro haricindeki benzer fiyattaki Xiaomi cihazlarda 720G'ye oldukça benzer (çoğu yonga seti zaten 720G ile aynı işlemciyi kullanıyor GPU frekansında değişiklik olabiliyor mesela) yonga setini kullanıyorlar.
Ekran, arayüz, güncelleme ömrü, su ve toza karşı koruma olarak çok iyi a52.
Kamera olarak rakipsiz fiyatına göre lütfen önce bilgiyi öğrenin ondan sonra konuşun.
Adım gibi eminim daha cihazın işlemcisini bile bilmiyorsunuzdur.
A52 o bütçede en iyi seçim. 24 saat prizde oyun oynayarak yaşayacaksan POCO X3 Pro al.

Hocam X3 Pro'nun bataryası da gayet iyi.
Anlatmak istediğiniz hızlı şarj ise A52 o konu da X3 Pro'dan çok daha kötü.
25W hızlı şarj destekliyor ama kutudan 15W çıkıyor.
Oyun için diyorum kullanıcının kendi kararı Samsung modeller güncelleme konusunda kötü 2 yıl güncelleme veriyorlar daha da vermiyorlar.

Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak a52.

Hocam X3 Pro'nun bataryası da gayet iyi.
Anlatmak istediğiniz hızlı şarj ise A52 o konu da X3 Pro'dan çok daha kötü.
25W hızlı şarj destekliyor ama kutudan 15W çıkıyor.
X3 Pro Boba Motoring'in MK2 Golf'ü gibi, A52 ise son nesil Golf R. Sadece ve sadece oyun için alınmayacaksa önermem.

X3 Pro boba Motoring'in MK2 Golf'ü gibi, A52 ise son nesil golf r. Sadece ve sadece oyun için alınmayacaksa önermem.

Hocam ilk cümleden hiçbir şey anlamadım öncelikle :D

Son cümlenize kesinlikle katılıyorum her ne kadar Qualcomm Snapdragon 860 gibi amiral gemisi bir yonga seti kullansada (aslında bununda bir eksisi var Snapdragon 855'in overclock edilmiş hali olduğundan biraz fazla ısınıyor ve verimliliği 855'e göre daha düşük) cihaz tuğla gibi çok ağır ve kalın.
Kamerası kötü, ekranı 120 Hz olsa bile 450 nits bir IPS LCD panel var -ki bazı kullanıcılarda 120 Hz 90'a kilitleniyor- yazılımı kötü, Android 12 alacak (cihaz Android 11 ile geliyor) ve başka büyük güncelleme almayacak gibi birçok sorunu var ancak batarya anlamında bence o tür bir cihaz değil.

5000 mAh bir bataryası vardı diye hatırlıyorum.
Ekranı IPS LCD (bu batarya için bir eksi),işlemcisi verimli ve yazılımı ise MIUI çoğu konuda üzsede batarya konusunda üzmüyor.
Sonuç olarak gayet yeterli yani.
Eskiden 3500'e mi 9T Pro satılıyor diye hatırlıyorum.
POP-up ön kamera, AMOLED ekran, Snapdragon 855 ve bildiğim kadarıyla X3 Pro'dan daha iyi bir kamera.

Boba motoring golf diye arat, sonra da golf 8 r diye arat. Dediğimi anlarsın :).

Arattım ve sanırım yene pek bir şey anlamadım :D (arabalardan hiç ama hiç anlamıyorum)

Boba motoring golf kötü gözüküyor ancak hız olarak sanırım 300 gibi bir şeye kadar gidiyor.
Golf 8 r ise güzel gözüküyor ve büyük ihtimal teknoloji anlamında çok daha iyi.

Bir güncelleme yapayım:
Dün akşam telefonu aldım arkadaşlar. Gözüme daha hoş geldiği için ve genellikle kılıf ile kullanacağım için siyah rengi tercih ettim. 90hz olması sayesinde arayüzde ve uygulamalarda akıcılık gözle görülüyor hayran kaldım. Yükleyip oynadığım tüm oyunları gayet akıcı şekilde oynattı. Daha alalı 1 gün olmadığından uzun kullanım ve batarya hakkında yorum yapamayacağım.

Hepinize teşekkür ederim, bu telefon bana uzun yıllar boyunca yeter diye düşünüyorum. Almayı düşünenler varsa öneririm rakiplerine göre çok daha iyi bir telefon.

Geri
Yukarı