Samsung A7 Android 8 Oreo Nasıl Yapılır?

denizalikazan

Centipat
Herkese merhaba. Samsung'un 2019 1 Nisan'da getirdiği 9.0 pie güncellenmesi yüzünden
A7'de (başka telefonlarda ne oluyor bilmiyorum)
Not benim telefonum A7 2018
-Isınma
-Kasma, donma
Şarj ömrü kısalıyor
Peki sürümü nasıl Android 8 oreo yaparım garantiyi bozmadan?

Cihazı aldığında eğer cihaz sürümü 8.0 ise bu işlrmi yapmak mümkün. Şuanda kullandığın 9.0 sürümlü telefonunu sıfırladığın zaman (fabrika ayarlarına geri dönüş ) otomatik olarak senin sistemin ilk aldığın gibi yani 8.0 oreo olarak geri dönecektir.
Not: Bu işlem tüm kişisel verileri silecektir. Önemli verilerini yedeklemeni tavsiye ederim.

İnternette küçük bir araştırma ile ODİN adlı program ile nasıl android 8'e dönebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Örneğin Bu rehberden bakabilirsin. Biraz riskli bir işlem iyice araştırmanızı ondan sonra yapmanızı tavsiye ederim.

Fabrika ayarlarina dönmekle sürüm düşmez. Format at, büyük ihtimal sorunun çözülecektir.

Oreo sürümüne dönmek istiyorsan Sammobile sitesinden telefonuna uygun ROM dosyasini indirip Odin ile telefona yüklemen gerekiyor.
Merhaba bu yazdığım şeyler sizin doğru söylemediğinizi kastetmez fakat benim anladığım kadarıyla bu şekilde gerçekleşmektedir. Yorumunuza saygı duyuyorum.. ben şuanda 9.0 pie güncellemeli cihazımı kullanmaktayım. Cihaz içersindeki ayarlar bölümünde Format atma bölümü yer almamaktadır. Bunun yerine sıfırla kısmı mevcuttur.Sıfırlama kısmına girildiğindede format vs. bulunmamaktadır.
Aşağıya koyduğum resimdekiler yer almaktadır. Söylediğim yöntemi denedim. Dediğim şey gerçekleşmektedir. Ürün fabrika ayarlarına sıfırlandığı için ürün sıfır olarak alındığında 8.0 ise bu sürüme geri dönecektir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190711-194921_Settings.jpg
    Screenshot_20190711-194921_Settings.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 95
Attığın görüntündeki üst kısmında bahsettiğim şey fabrika ayarlarina dönmektir.

Aşağıya koyduğum resimdekiler yer almaktadır. Söylediğim yöntemi denedim. Dediğim şey gerçekleşmektedir. Ürün fabrika ayarlarına sıfırlandığı için ürün sıfır olarak alındığında 8.0 ise bu sürüme geri dönecektir.
Normalde diğer tüm telefon markalarinda ve Samsung'un çoğu telefonunda fabrika ayarlarina döndürdüğünde asla sürüm düşmez. Samsung'un yeni arayüzle fabrika ayarlarina sıfırla seçeneğiyle böyle bir şey Samsung yapmış olabilir eğer denediysen ve orijinal sürümüne dönüyorsa dediğin gibi. Bunu deneyip sürüm düştüğünden emin misin?

Attığın görüntündeki üst kısmında bahsettiğim şey fabrika ayarlarina dönmektir.

Normalde diğer tüm telefon markalarinda ve Samsung'un çoğu telefonunda fabrika ayarlarina döndürdüğünde asla sürüm düşmez. Samsung'un yeni arayüzle fabrika ayarlarina sıfırla seçeneğiyle böyle bir şey Samsung yapmış olabilir eğer denediysen ve orijinal sürümüne dönüyorsa dediğin gibi. Bunu deneyip sürüm düştüğünden emin misin?
Diğer cihaz türlerinde böyle gerçekleşmektedir. Fakat ben (samsung) cihazımı alalı 6 ay oldu ve bunu deneme fırsatım oladı malesef ... önceki cihazlarımda sıfırlama sonucunda ilk aldığım zamanki yani fabrika çıkışlı sürümüyle karşılaştım.

Diğer cihaz türlerinde böyle gerçekleşmektedir.
Böyle bir şey yok, fabrika ayarlarina dönersen sürüm düşmez. Fabrika ayarlarina sifirla seçeneğine basarsan da yine sürüm yükseltmesi daha önceden yapmissan ayni sürümde kalır.

Önceki cihazlarımda sıfırlama sonucunda ilk aldığım zamanki yani fabrika çıkışlı sürümüyle karşılaştım.
Ana güncelleme yaptiysan format atmakla sürüm düşmüyor. Oreo kullaniyorsan format atinca Nougat ve ya Marshmallow sürümüne cihaz düşmüyor. Sürüm düşürmek bu kadar kolay olsaydi millet Odin ile boşuna bu kadar uğraşmazdi.

Böyle bir şey yok, fabrika ayarlarina dönersen sürüm düşmez. Fabrika ayarlarina sifirla seçeneğine basarsan da yine sürüm yükseltmesi daha önceden yapmissan ayni sürümde kalır.

Ana güncelleme yaptiysan format atmakla sürüm düşmüyor. Oreo kullaniyorsan format atinca Nougat ve ya Marshmallow sürümüne cihaz düşmüyor. Sürüm düşürmek bu kadar kolay olsaydi millet Odin ile boşuna bu kadar uğraşmazdi.
Tamam haklısınız fakat bugüne kadar ben kullandığım telefonlardan gözlemlediğim kadarıyla sürüm düşüyor. Bu sene samsunga geçiş yaptım sıfırlamayı deneyimlemedim. Yoksa samsung modellerinde illaki sıfırlama sonucunda sürüm düşecek diye birşey demiyorum. Bununda arkasına büyük bir idda koymuyorum. Benim gözlemlerim kadarıyla öyle olduğunu söylüyorum. Yanlışlarım olabilir. Bunu düzelttiğiniz için teşekkür ederim.. 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı