Samsung A71 vs Redmi Note 8 Pro vs iPhone 7

4 Yıllık 5S kullanıcısıyım powerbanksiz dışarı çıkamıyorum.

Yeni telefon bütçem 3500 TL civarı ( tabii ki taksit )

En önemli şey kamera fakat kamera derken "video" kısmı benim için çok önemli. Bu 3 telefon arasında kaldım listeye Mi 9 T ekleyecektim fakat hiçbir teknoloji mağazında stokta yok, Ayrıca Samsung'a bile 3500 vermek içimden gelmezken Xiaomi nasıl lolur bilemiyorum.

Aşırı oyun oynayan bir yanım yok, bataryadan muzdaribim, kamerası çok iyi olmalı.

Samsung A71; Batarya, depolama ve fotoğraf açısından bütün kameralar iyi fakat en çok lazım olan özellik video kısmı iyi değil, zaten 1080P60FPS bile yok.

Redmi Note8 Pro; Fotoğraf gündüz fena değil, video için leş gibi algıladım. Batarya A71'e göre kötü. Ekonomik tercih ama o kadar parayı veriyorsak az daha veririm diyorum.

iPhone 7: 3-4 yıl önce çıktı, kamera foto videoda bu fiyat aralığında hala üstüne cihaz yok. 32 GB depolama var, USB lighting bellekle(+150 TL masraf) belki çözülebilir bir depolama. Muazzam servis kalitesi, kamera toz toplasa değişim sebebi. Bu arkadaşta batarya kısmında leş.

Amacım ürün tanıtımları ve sahne(müzik) video kaydı alabileceğim, bataryası rahat bir telefon. Oyun oynadığım yok en ekstrem yapacağım iş video çekmek ve Instagram'da dolaşmak.

Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da kamerası iyi bir telefon lazım ve ben de tam bu telefonları düşünüyordum. A71 almaya sıcak bakıyorum ancak optik görüntü sabitlemesinin olmaması çok büyük handikap
optik görüntü sabitleme birtek amiral gemileri seviyesinde oluyor ama bu fiyata böyle bir özellik isterseniz meizu 16th modeli var hem optik görüntü sabitleyici var hemde snapdragon 845 var hemde amoled ama güncelleme almaz ve malzeme kalitesi ve launcer pek iyi değil

S8 kullanıyorum. Ekranın küçük olması, Batarya ve RAM dolayısıyla değiştirmeyi düşünüyorum. Ama bakıyorum 1000-1500 lira üzerine para koyup alacağım cihazlar halan daha benim telefonumun kablosuz şarj gibi Premium özelliklerini sunamıyor. Ne yapsam bilmiyorum ama şimdilik böyle devam. Yaşlı ama Premium. Note 8-9 falan bulursam belki alırım.

S8 kullanıyorum. Ekranın küçük olması, Batarya ve RAM dolayısıyla değiştirmeyi düşünüyorum. Ama bakıyorum 1000-1500 lira üzerine para koyup alacağım cihazlar halan daha benim telefonumun kablosuz şarj gibi Premium özelliklerini sunamıyor. Ne yapsam bilmiyorum ama şimdilik böyle devam. Yaşlı ama Premium. Note 8-9 falan bulursam belki alırım.

Anlamadığım durum şu hocam 5s 2013'te çıktı ben 2016 Mayısta aldım kamera tozlanma sebebiyle değişime verdim bir kez tam 2018 Mayısta.

Üretimden 7 yıl geçmiş hala cayır cayır akıyor gidiyor telefon kameradaki tozlanmayı saymazsak bir problemi yok. Batarya iPhone'larda genel bir problem olduğu için onu problem olarak saymadım.

Birde 16gb'nin günümüz şartlarına yetmemesi gibi bir problemi var, bilgisayara aktarmaya üşenmeyene(en azından 32gb'ler daha rahat) bir tek batarya kısmı sıkıntısı kalıyor.

iPhone 7'nin çektiği fotoğraflara bakıyorum birde 3000-4000 TL arası güncel android fiyatlarına bakıyorum daha 2017 Apple kamera teknolojisine yetişememişler.

A71'e bakıyorum her şey on numara 1080p60fps bile yok, 4k video çekimini olsun diye koymuşlar.

A51 de aynısının bir düşüğü, M31 sadece bataryada iyi onun dışında kamera A51 aynısı.

Redmi 8 Not Pro A51'den kamera ve batarya olarak kötü.

İPhone 7'ye tek rakip, Mi 9T buldum şu anda kamerası 7'ye göre biraz daha kötü ama o batarya ve o fiyata hakeder gibi düşünüyorum.

Kafamda sadece telefonun kronik bir problemi varmı ya da servis garanti kaltiesi nasıl o kaldı..

Anlamadığım durum şu hocam 5s 2013'te çıktı ben 2016 Mayısta aldım kamera tozlanma sebebiyle değişime verdim bir kez tam 2018 Mayısta.

Üretimden 7 yıl geçmiş hala cayır cayır akıyor gidiyor telefon kameradaki tozlanmayı saymazsak bir problemi yok. Batarya iPhone'larda genel bir problem olduğu için onu problem olarak saymadım.

Birde 16gb'nin günümüz şartlarına yetmemesi gibi bir problemi var, bilgisayara aktarmaya üşenmeyene(en azından 32gb'ler daha rahat) bir tek batarya kısmı sıkıntısı kalıyor.

iPhone 7'nin çektiği fotoğraflara bakıyorum birde 3000-4000 TL arası güncel android fiyatlarına bakıyorum daha 2017 Apple kamera teknolojisine yetişememişler.

A71'e bakıyorum her şey on numara 1080p60fps bile yok, 4k video çekimini olsun diye koymuşlar.

A51 de aynısının bir düşüğü, M31 sadece bataryada iyi onun dışında kamera A51 aynısı.

Redmi 8 Not Pro A51'den kamera ve batarya olarak kötü.

İPhone 7'ye tek rakip, Mi 9T buldum şu anda kamerası 7'ye göre biraz daha kötü ama o batarya ve o fiyata hakeder gibi düşünüyorum.

Kafamda sadece telefonun kronik bir problemi varmı ya da servis garanti kaltiesi nasıl o kaldı..

Sadece kamerayla da bitmiyor ki iş.

Kameralarda ois yok, çift kamera koyana kadar ois koysalardı daha iyidi.
Ses kodek farkı var, gsmarena 'da detaylı yazıyor.
Benim S8 'imin ekranı 2K fakat onlarda 1080p.
Edge ekran her ne kadar önemli olmasa da var.
İşlem performansları yarışır seviyede.
Kablosuz şarj var, onlarda yok. (Ben kullanıyorum, çok rahat)
Karşılaştırılmayacak kadar malzeme kalitesi farkı var. (Özellikle Redmi ile)
Iris tarayıcı var. 😂

Daha aklıma gelmeyen bir sürü özellik var. S8 'i satıp A71 mi alayım şimdi? O kadar fiyat farkı varken hemde. S8 'in tek sorunu, ekranı küçük geliyor. Bataryası kabul edilebilir seviyede. Akşam en kötü %3 civarı şarjla eve giriyorum.
Gear VR, DEX Station gibi özellikleri saymadım bile bende olmadıkları için.

Sadece kamerayla da bitmiyor ki iş.

Kameralarda ois yok, çift kamera koyana kadar ois koysalardı daha iyidi.
Ses kodek farkı var, gsmarena 'da detaylı yazıyor.
Benim S8 'imin ekranı 2K fakat onlarda 1080p.
Edge ekran her ne kadar önemli olmasa da var.
İşlem performansları yarışır seviyede.
Kablosuz şarj var, onlarda yok. (Ben kullanıyorum, çok rahat)
Karşılaştırılmayacak kadar malzeme kalitesi farkı var. (Özellikle Redmi ile)
Iris tarayıcı var. 😂

Daha aklıma gelmeyen bir sürü özellik var. S8 'i satıp A71 mi alayım şimdi? O kadar fiyat farkı varken hemde. S8 'in tek sorunu, ekranı küçük geliyor. Bataryası kabul edilebilir seviyede. Akşam en kötü %3 civarı şarjla eve giriyorum.
Gear VR, DEX Station gibi özellikleri saymadım bile bende olmadıkları için.

Ne desen haklısın reis... 2 gündür hintlilerin ingilizce aksanıyla telefon testi izlemekten beynim yandı.

Abi telefon değiştirme sebebim Video kamera ve batarya.. İkisi aynı anda hiç bir telefonda yok.. Yoksa 5s iki sene daha yaşar.

Telefon, teknoloji manyağı biri değilim takipte etmem ve PUBG falan hayatımda oynamadım gerekte görmedim ama 2-3 günde anladığım olay şu;

Ben 5s'i( 1400 TL ) alalı 4 sene geçmiş, 2020 yılında 3500 TL bandında gelinen durum;

İphone 7 : Böbrek hastası - Diyaliz, iPhone-Powerbank ilişkisi, onun dışında çok iyi. Ekstra olarak servis kalitesi muazzam.

A71 : Video zaten net değil, kendi kendine titriyor sabit kalamıyor zahmet edip 1080p60fps bile koymamışlar. Onun dışında beğendim. Servis garanti kapsamı şüpheli.

Mi 9T : Fotoğraf kalitesi A71 den kötü. iPhone 7'ye en yakın video kamera bunda var ama bundada kararsız kalıyorum.

Koskoca android sırf batarya ve oyun performansı içinmi övülüyor.. 5 bine çıkmadan androidde kamera olayı yaş gibi..

5000'e çıksam zaten 3 buçuğa A71 alır 1 buçuğada 500 lira ekler Canon D2000 falan alırım..

Amiral gemisi battı yan yattı, teknoloji devi, yenilikçi tasarım bunların içi boş. Kullanıcı hatası diye giydirirler amiral gemisini serviste bide orası var. 2 ucu kirli değenek.

Ne desen haklısın reis... 2 gündür hintlilerin ingilizce aksanıyla telefon testi izlemekten beynim yandı.

Abi telefon değiştirme sebebim Video kamera ve batarya.. İkisi aynı anda hiç bir telefonda yok.. Yoksa 5s iki sene daha yaşar.

Telefon, teknoloji manyağı biri değilim takipte etmem ve PUBG falan hayatımda oynamadım gerekte görmedim ama 2-3 günde anladığım olay şu;

Ben 5s'i( 1400 TL ) alalı 4 sene geçmiş, 2020 yılında 3500 TL bandında gelinen durum;

İphone 7 : Böbrek hastası - Diyaliz, iPhone-Powerbank ilişkisi, onun dışında çok iyi. Ekstra olarak servis kalitesi muazzam.

A71 : Video zaten net değil, kendi kendine titriyor sabit kalamıyor zahmet edip 1080p60fps bile koymamışlar. Onun dışında beğendim. Servis garanti kapsamı şüpheli.

Mi 9T : Fotoğraf kalitesi A71 den kötü. iPhone 7'ye en yakın video kamera bunda var ama bundada kararsız kalıyorum.

Koskoca android sırf batarya ve oyun performansı içinmi övülüyor.. 5 bine çıkmadan androidde kamera olayı yaş gibi..

5000'e çıksam zaten 3 buçuğa A71 alır 1 buçuğada 500 lira ekler Canon D2000 falan alırım..

Amiral gemisi battı yan yattı, teknoloji devi, yenilikçi tasarım bunların içi boş. Kullanıcı hatası diye giydirirler amiral gemisini serviste bide orası var. 2 ucu kirli değenek.

Ucuz android alıp android 'e sövme de. 😂

Iphone 7 'nin rakibi S8 'dir. Ucuz android telefonlar malesef böyle. Ben dediğim gibi Note 8 yada 9 bulursam temiz, terfi etmeyi düşünüyorum. Yoksa telefon işinden kafayı yersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı