Samsung A71 vs A51 vs Iphone 7

Merhaba, bu 3 telefon arasında kaldım şuana kadar 2 kez Akıllı telefon aldım. İlki Asus Zenfone 2 (sanıyorum çıkalı 4-5 ay olmuştu) ilk zamanlarda her şey gayet hoşken telefon teknolojisinin geldiği noktaya hayran kalmışken 1 ay sonunda 2 gün giden batarya gün içinde 3 kez şarja edilmeye başladı. Dandik garanti servisi yaptık diye göndermeleri tüketici hakları falan derken 3 ayı öyle bitirerek paramı geri aldım.

Daha sonra Android de iş yok galiba diyerek Iphone 5S aldım, sanıyorum 2016 Mayıs'tı. 2. sene bitiminde garantide yeni bir 5S alarak yoluma devam ettim.

Bugünse ön kamerası toz içinde kullanılamayan, arka kamerasında düşme sonucu ufak bir leke olan bir 5s'e sahibim. Bataryayı powerbank ile idare ediyorum fakat artık bu depolama işi de bela olmaya başladı.

3500 TL bütçem var bu 3 telefon arasında kaldım kaliteli bir şey almak istiyorum. Teknolojiyi yakından takip eden ve bu mesajı okuyup içindeki en ufak bir yardımı esirgemeyen erdemli kardeşlerim lütfen Oppo zoppo vs önermeyin.

Amiral Gemisi vb. bunlar bana aşırı ütopik fantastik laflar olarak geliyor ama takozda almak istemem. Aradığım başlıca özellikler:

1. Batarya : Oyun oynamıyorum olsada çok çok nadir, telefon kullanma şeklim; internet/sosyal medya(netflix falan izlediğimde yok), müzik, kamera. Genel olarak Whatsapp - Müzik - Kamera üçlüsü bunlara ek en ağır haliyle Instagram birazda youtube ekleyebiliriz. Beklentim yüksek değilde bu kullanım şeklinde en azından gün içinde priz aramak istemiyorum, uzun batarya ömrü göz çıkarmaz.
  2. Kamera : Benim için çok önemli çünkü aldığım sahne(müzik) ve ürün tanıtımı vb. uzun dakikalı videolar hazırlayacağım. Uzun zamandır 5s ön kameramı kullanamadığımdan fotoğraf çekilmeyede hasretim.
  3. Depolama : 5s 16gb bütün video fotoğrafları bilgisayara aktarsamda telefon basit uygulamalarda can çekişiyor. 7 32gb aynı sorunu yaşamak istemiyorum.

Aradıklarıma bakınca tercih sıralaması A71 > A51 > Iphone 7 gibi duruyor zaten aradığım 3 özellikten sadece kamera kısmında Iphone başarılı gibi. Fakat korkum Asusta yaşadığım durumu yaşamak. 4500 mah diyerek alıp ekran kilitliyken yarım saatte %5-10, 3 dk'lik video izlerken şarj %3 azalacaksa ya da priz arayacaksam bir anlamı yok. Sırf servisi iyi, kaliteli uzun ömürlü, kamerası iyi diye Iphone 7'yi ekledim listeye.

Belki Huawei'de olabilir de bu en son google'ın iptal olduğu boykottan sonra durum ne kullanılır mı bilmiyorum. Açıkçası Android'den korkuyorum.

Öneriniz nedir?
up

Son düzenleme:
Batarya istiyorsan Iphone 7 direkt eleniyor. A71 fiyatını hak etmiyor. A71 fiyatına Nova 5T alman daha doğru olur. 9T modeline bakabilirsin, 3000 TL fiyatına satılıyor, donanım ve performans olarak A51-A71-M31 modellerinden daha iyi. Daha uygun bir cihaz istiyorsan A51 ve Note 9S alınabilir. Iphone 7 modeli dışında diğer cihazların hepsi de batarya olarak iyi telefonlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı