Samsung A72 güncelleme sonrası açılmıyor

cndamnali

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Samsung A72 telefonuma güncelleme attıktan sonra telefonum bir döngüye girmiş bulunmakta. Sürekli olarak açılma ekranına geliyor ve "Samsung Galaxy" ekranında takılı kalıyor. Belirli bir süre bu ekranda kaldıktan sonra telefon kapanıyor ve tekrar açılıyor. İnternette bulduğum birkaç video sonucunda bir ekrana giriş yapmayı başardım. Ekranı çekebileceğim ekstra bir cihaz bulunmadığı için ekranda yazan önemli bilgileri buraya yazıyorum.

Android Recovery
samsung/a72qnsxx/a72q
.
.
.
1.Try again
Restart your phone. If your phone continues to be unable to start, go to the next step. ( Bu aşamayı bir kez denemiş bulunmaktayım ve tekrar bu ekrana döndüm bir sonraki aşamaya geçmeli miyim?)
2.Erase app data
Deleting app data configurations data may allow your phone to start in Safe mode. Safe mode allow access to basic functions, so you can back up any important data stored on your phone. After backing up your data, a factory reset may be needed to get your phone to start normally.
(Bu aşamayı gerçekleştirmem halinde telefonda bulunan şeyler silinecekse profesyonel bir yardım almayı düşüneceğim.)
Telefonumu düşürmedim, çok fazla ısınmadı, sıvıya teması olmadı veya virüslü bir program içermemekte. Ancak, güncellemeyi uzun zamandır erteliyordum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Edit: #Reboot recovery Cause is [Thread-7:9546 Recovery SystemRescueParty]#
#Reason is [RescueParty]#
Supportted API: 3
yazısı ekranın altında bulunmakta.

Son düzenleme:
Güncelleme attıktan sonra telefonum bir döngüye girmiş bulunmakta.
Sevgili @cndamnali hocam;
Güncelleme atmak derken kendi elinizle bilgisayar üzerinden mi yükseltme yaptınız yoksa Wi-Fi üzerinden mi güncelleme yaptınız?
Muhtemelen cihaz güncelleme sonrası belli dosyaları düzgün tanımlayamadığından boot döngüsüne girdi. Ondan dolayı saçma hatalar vermesi normal.
Ses Artırma+ Güç tuşuna bastığınızda recovery (kurtarma) ekranı geliyorsa oradan reboot System now olan kısma ses tuşları üzerinden getirip tekrardan açmayı deneyin. (Güç tuşu onaylama yapar)
Cihazı sıfırlamanız gerekecek gibi duruyor. (Telefonu kurtarmanın yolu bu verileriniz uçması çok büyük bir ihtimal)

Son düzenleme:
İlginiz için teşekkür ederim, Samsung'ın telefonuma otomatik olarak gönderdiği güncellemelerden birini yapıyordum, wi-fi üzerinden yapmış bulunmaktayım. Recovery ekranı dediğiniz şey benim karşılaştığım ekran mı olmakta, bu konuya pek hakim değilim. Cihazdaki verileri tamamen kurtarmamın bir yolu yok mudur? İçerisinde okulum ile alakalı çok önemli dosyalar bulunuyor ve yedekleri başka bir cihazda yok.
Sevgili @cndamnali hocam;
Güncelleme atmak derken kendi elinizle bilgisayar üzerinden mi yükseltme yaptınız yoksa Wi-Fi üzerinden mi güncelleme yaptınız?
Muhtemelen cihaz güncelleme sonrası belli dosyaları düzgün tanımlayamadığından boot döngüsüne girdi. Ondan dolayı saçma hatalar vermesi normal.
Ses Artırma+ Güç tuşuna bastığınızda recovery (kurtarma) ekranı geliyorsa oradan reboot System now olan kısma ses tuşları üzerinden getirip tekrardan açmayı deneyin. (Güç tuşu onaylama yapar)
Cihazı sıfırlamanız gerekecek gibi duruyor. (Telefonu kurtarmanın yolu bu verileriniz uçması çok büyük bir ihtimal)

Merhaba 👋!

Sorunun aynısını bende yaşamıştım, güç tuşuna basılı tutup açıyor gibi yapmanız lazım her seferinde tekrarlayın bir süre sonra otomatik açılıyor zaten. Eğer bu işe yaramazsa benden daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir.

Samsung Galaxy A72 Firmware Download SM-A725F Free Download
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.Alternatifiniz smart switch uygulaması (bilgisayar) üzerinde 3 tane nokta var telefonunuz bağlı ve recovery modunda ise o uygulamadan cihaz kurtarma var.

Samsung Galaxy A72 Firmware Download SM-A725F Free Download
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2.Alternatifiniz smart switch uygulaması (bilgisayar) üzerinde 3 tane nokta var telefonunuz bağlı ve recovery modunda ise o uygulamadan cihaz kurtarma var.
Sağ olun teşekkür ederim. Deneyeceğim ve sonuçları buraya yazacağım.

Sorunların biri bitiyor biri başlıyor cidden. Bilgisayar telefonu görmüyor USB driverlar güncel olmasına rağmen. Telefon tamamen kapalı olduğu için de bu sorunu telefon üzerinden çözmem mümkün değil.

Son düzenleme:
@cndamnali telefon üzerinden driver meselesini çözemezsiniz zaten. Driverlarda bir problem var, belli. Telefon download moduna geldi mi? Download modundayken görmüyorsa eğer o vaziyetteyken Aygıt Yöneticisi'nin ekran görüntüsünü atar mısınız? Aygıt Yöneticisi'ne sol alttaki Windows ikonuna (Windows 11'de ortada da olabilir) sağ tıklayarak erişebilirsiniz.

1688343962824.png

Durumu size şöyle açıklayayım şu an telefonum USB kablosu ile telefonuma bağlı vaziyette ancak telefonumun bağlı olduğu hiçbir şekilde görünmüyor. Şu şekilde:

1688344078566.png

Aygıtı tanımlayabilmesi, bulabilmesi için aygıtı tarattım ve eklemeyi denedim ancak başarılı olamadım. Samsung Switch programını arkadaşın önerisi üzerine indirmiş bulunmaktayım ancak cihazın bilgisayara bağlı olmadığını (cihazı göremediğini) söylüyor.
Biraz sabrınızı sınamak olacak ama bu konular üzerinde pek bir şey bildiğim söylenemez. Taşa anlatır gibi anlatırsanız sevinirim.

Edit: Birkaç videoda telefonun bilgisayar üzerinde görünür olabilmesi için "şarj modundan çıkarılıp dosya aktarımı haline getirilmesi gerekiyormuş" tarzı şeyler gördüm. Doğruluğunu hakkında zerre fikrim bulunmamakta. Telefon açılmadığı için zaten o moda getirmem mümkün de değil. 😔

Edit 2: Ne yaptığımı bilmiyorum ama bir şey göründü.
1688345184812.png

1688345389281.png

Edit 3: Telefonum tamamen kapanmadığı için (hakikaten kapanmıyor kapanınca tekrar açılıyor) download moduna alamıyorum.

@cndamnali telefon üzerinden driver meselesini çözemezsiniz zaten. Driverlarda bir problem var, belli. Telefon download moduna geldi mi? Download modundayken görmüyorsa eğer o vaziyetteyken Aygıt Yöneticisi'nin ekran görüntüsünü atar mısınız? Aygıt Yöneticisi'ne sol alttaki Windows ikonuna (Windows 11'de ortada da olabilir) sağ tıklayarak erişebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 1688343962824-png.png
    1688343962824-png.png
    456,1 KB · Görüntüleme: 22
  • 1688344078566-png.png
    1688344078566-png.png
    542,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Kusura bakmayın, dönüş yapmayı unutmuşum. İşler biraz karışmış hakikaten. Bu durumda @364809 veya @Umut Nas hocam size yardımcı olabilir. MTK işlemcili bir Çin ürünü olsaydı kolay bir şekilde halledebilirdik ama Samsung'da biraz deneyimsizim. Bir şeyler deneyeceğiz ama yine de konudan haberleri olsun, bi' etiket bırakayım onlara.

Bilmeyince içinden çıkılamaz bir sorun gibi gelebilir ama bilince çocuk oyuncağıdır.

Telefon brick olmuşa benziyor. Kuvvetle muhtemel Samsung Switch kullandığınızdan ötürü böyle oldu. Keşke vaktinde baksaydım. Samsung Switch daha çok günlük kullanımda işinize yarar, basit bir yazılımdır. Download mode'dan kurtarıcı değildir. Bunun için Odin3 programını kullanırız. Yukarıda arkadaşın attığı video yeterli olmalıydı.

Driver bölümüne kadar ilerlediyseniz ROM'unuzu indirmiş olmanız gerekiyor. O halde bir bakalım. Odin3 programını çalıştırın. [Eğer çalıştırdığınızda açılmıyorsa program, silip tekrar kurun. Muhtemelen ZIP dosyasından ayıkladınız, tekrar ayıklamanız yeterli olur.] Telefonunuzun ses açma ve ses kapama tuşlarına (güç tuşunu ellemiyoruz) basılı tutun ve bu vaziyetteyken kabloyla bilgisayara bağlayın. Odin3 programında aşağıdaki slotlardan birisi aşağıdaki gibi dolmuş olacak. Eğer dolduysa telefona hâlâ erişimimiz var demektir. Burada 0:[COM6] yazıyor ama sayıların önemi yok. Sayılar farklı olabilir.
1688358334724.png

Şimdi buraya kadar tamamsak devam edelim. Odin3 programı için dosyaları seçmemiz gerekiyor. Yukarıdaki arkadaşın attığı videoda 13.20'de anlatılıyor. Sizin için video orada başlayacak şekilde link atıyorum.
Not: Videoda AP kısmı seçtirecek. O biraz uzun sürüyor ki videoda da söylüyor arkadaş. O yüzden AP'yi en sona bırakabilirsiniz.

Dosyaları seçtikten sonra START tuşuna basıp işlemin tamamlanışını telefondan veya bilgisayardan takip edebilirsiniz. Lakin telefon ve bilgisayar bağlantısının işlem sırasında kesinlikle kopmaması gerekiyor.

Lütfen sonucu bildirin ve problem çıkarsa yardım etmemiz için çekinmeyin. Cevap vermeyi unuttuğum için tekrardan özür dilerim. Zira gecenin bir saatinde bilmediğiniz bilgisayar işleriyle ilgilenmenin ne kadar zorlu olduğunu ben de biliyorum.

Son düzenleme:
Kusura bakmayın, dönüş yapmayı unutmuşum. İşler biraz karışmış hakikaten. Bu durumda @364809 veya @Umut Nas hocam size yardımcı olabilir. MTK işlemcili bir Çin ürünü olsaydı kolay bir şekilde halledebilirdik ama Samsung'da biraz deneyimsizim. Bir şeyler deneyeceğiz ama yine de konudan haberleri olsun, bi' etiket bırakayım onlara.

Bilmeyince içinden çıkılamaz bir sorun gibi gelebilir ama bilince çocuk oyuncağıdır.

Telefon brick olmuşa benziyor. Kuvvetle muhtemel Samsung Switch kullandığınızdan ötürü böyle oldu. Keşke vaktinde baksaydım. Samsung Switch daha çok günlük kullanımda işinize yarar, basit bir yazılımdır. Download mode'dan kurtarıcı değildir. Bunun için Odin3 programını kullanırız. Yukarıda arkadaşın attığı video yeterli olmalıydı.

Driver bölümüne kadar ilerlediyseniz ROM'unuzu indirmiş olmanız gerekiyor. O halde bir bakalım. Odin3 programını çalıştırın. [Eğer çalıştırdığınızda açılmıyorsa program, silip tekrar kurun. Muhtemelen ZIP dosyasından ayıkladınız, tekrar ayıklamanız yeterli olur.] Telefonunuzun ses açma ve ses kapama tuşlarına (güç tuşunu ellemiyoruz) basılı tutun ve bu vaziyetteyken kabloyla bilgisayara bağlayın. Odin3 programında aşağıdaki slotlardan birisi aşağıdaki gibi dolmuş olacak. Eğer dolduysa telefona hâlâ erişimimiz var demektir. Burada 0:[COM6] yazıyor ama sayıların önemi yok. Sayılar farklı olabilir.
Eki Görüntüle 1845412

Şimdi buraya kadar tamamsak devam edelim. Odin3 programı için dosyaları seçmemiz gerekiyor. Yukarıdaki arkadaşın attığı videoda 13.20'de anlatılıyor. Sizin için video orada başlayacak şekilde link atıyorum.
Not: Videoda AP kısmı seçtirecek. O biraz uzun sürüyor ki videoda da söylüyor arkadaş. O yüzden AP'yi en sona bırakabilirsiniz.

Dosyaları seçtikten sonra START tuşuna basıp işlemin tamamlanışını telefondan veya bilgisayardan takip edebilirsiniz. Lakin telefon ve bilgisayar bağlantısının işlem sırasında kesinlikle kopmaması gerekiyor.

Lütfen sonucu bildirin ve problem çıkarsa yardım etmemiz için çekinmeyin. Cevap vermeyi unuttuğum için tekrardan özür dilerim. Zira gecenin bir saatinde bilmediğiniz bilgisayar işleriyle ilgilenmenin ne kadar zorlu olduğunu ben de biliyorum.
İlginiz ve alakanız için defalarca kez teşekkür ediyorum. Ancak adımları uygulayacak hale bile gelmiyor telefon "download" moduna geçiş yapılabilmesi için hem sizin hem de diğer arkadaşların gönderdiği yöntemleri denedim ama olmuyor. Bilgili ve işinin ehli bir telefoncuya gideceğim ve nasıl çözüldüğünü sorarak sizleri bilgilendireceğim. Esenlikle kalınız. Geçmiş bayramınız mübarek olsun.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı