Samsung A72 vs Xiaomi Mi 10T

Peki MIUI iyi değil ama A72'nin birebir aynısı A52 1000 TL daha ucuz M51 ve A71 ise 3500 TL A72'nin neresini önerdiniz hiç anlamadım yani.

Hocam kimse M51 veya A71, mi 10tden iyi demedi.
A72'nin amacı ise performans değil iki telefonunda kameralarını, ekran panellerini karşılaştırırsanız durumu anlarsınız.
(Daha yazdığım mesajı okumamışsınız.)

Açıklama yapmam gerekirse ROM atılırsa birisi Snapdragon 865 birisi 720G yonga setini kullanıyor (kamera anlamında her ne kadar A72 daha iyi olsa da 865 sayesinde mi 10tnin 8K 30 FPS'e kadar video çekebilmesi bir artı). Uzun ömür açısından tabii ki de mi 10t daha iyi olur ama ekran paneli sizi sinir edebilir. 144 Hz olması tabii fark ettirir ama 90 Hz ile 144 Hz arasındaki fark, 30 ile 60 veya 60 ile 90'ın arasındaki fark gibi hissettirmiyor diyorlar. Bir de ekrana birçok özellik konulmuş A72'nin aksine. Bir AMOLED ekran gibi hissettirmese de hepsi birer detay. Son olarak A72'nin plastik olması bence büyük bir eksi. Eğer kılıfsız kullanılırsa oyuncak telefon gibi duruyor. Mi 10t ye cam koymaları her ne kadar hoş dursa da ısıyı fazla hissettiriyor.

ROM atılmaz ise şöyle bir şey var.
MIUI 12 sinir bozucu One UI ona fark atıyor. Kesinlikle a72.

Hocam burada A72 daha iyi performans veriyor diyen bir kelime var mı?
Eğer telefonları performanstan ibaret sanıyorsanız bence insanlara yanlış bilgi verip kafalarını karıştırmaktan vazgeçin.

Hocam kimse M51 veya A71, mi 10tden iyi demedi.
A72'nin amacı ise performans değil iki telefonunda kameralarını, ekran panellerini karşılaştırırsanız durumu anlarsınız.
(Daha yazdığım mesajı okumamışsınız.)

Hocam burada A72 daha iyi performans veriyor diyen bir kelime var mı?
Eğer telefonları performanstan ibaret sanıyorsanız bence insanlara yanlış bilgi verip kafalarını karıştırmaktan vazgeçin.

Telefonlar performansdan ibarettir hocam gerisi bir şey ifade etmiyor. Ben sadece A72'nin 3500 TL'lik telefonlar ile aynı lense sahip olduğunu aynı performans da işlemcisi olduğunu kastediyorum. Kısacası A72 5000 TL'yi hak etmiyor tıpatıp aynısı A52 bile 3999 TL. Dün trafik kazası geçirdim hocam ne ben seni yormayım ne sen beni yor hocam birbirimizi kırmaya değmez sonuçta bunlar telefon.

Uzun ömürlü kullanım için Xiaomi almak bana mantıklı gelmedi açıkçası ama hayırlı olsun ne diyelim iyi günlerde kullanın.

Telefonlar performansdan ibarettir hocam gerisi bir şey ifade etmiyor. Ben sadece A72'nin 3500 TL'lik telefonlar ile aynı lense sahip olduğunu aynı performans da işlemcisi olduğunu kastediyorum. Kısacası A72 5000 TL'yi hak etmiyor tıpatıp aynısı A52 bile 3999 TL. Dün trafik kazası geçirdim hocam ne ben seni yormayım ne sen beni yor hocam birbirimizi kırmaya değmez sonuçta bunlar telefon.

Ne performansmış be arkadaş. Sonuçta şu telefonda yaptığımız bir Instagram WhatsApp, arada zaman geçirmelik minik oyunlar. Telefonun açılma süresi 9 saniye olsa ne olur 10 saniye olsa ne olur? Çinliye para kazandıracağıma daha güvenilir marka alırım, en az 3 yıl güncellemelerimi alıp içim rahat kullanırım. Geçmiş olsun.

Telefonlar performanstan ibarettir hocam gerisi bir şey ifade etmiyor. Ben sadece A72'nin 3500 TL'lik telefonlar ile aynı lense sahip olduğunu aynı performans da işlemcisi olduğunu kastediyorum. Kısacası A72 5000 TL'yi hak etmiyor tıpatıp aynısı A52 bile 3999 TL. Dün trafik kazası geçirdim hocam ne ben seni yormayım ne sen beni yor hocam birbirimizi kırmaya değmez sonuçta bunlar telefon.

Gerisi senin için bir şey ifade etmiyor olabilir ama lütfen insanların kafasını karıştırma. A72 de ki AMOLED ekran mi 10t de var mı? Ya da One UI ve 3 yıl Android güncelleme sözü. Kamera lensleri aynı olması pek şey değiştirmiyor. Kamerayı etkileyen tek unsur o değil çünkü. Mi 10t de OIS var mı mesela? Bende A72 o fiyata 720G sunması çok kötü dedim ama neden olduğunu anlayabiliyordum. Onu alan kullanıcının beklentisi performans yönünde değil çünkü.

Dediğim gibi telefonlar sadece performanstan ibaret dediğiniz için sizi bu saatten sonra pek ciddiye almam mümkün değil.

Gerisi senin için bir şey ifade etmiyor olabilir ama lütfen insanların kafasını karıştırma. A72 de ki AMOLED ekran mi 10t de var mı? Ya da One UI ve 3 yıl Android güncelleme sözü. Kamera lensleri aynı olması pek şey değiştirmiyor. Kamerayı etkileyen tek unsur o değil çünkü. Mi 10t de OIS var mı mesela? Bende A72 o fiyata 720G sunması çok kötü dedim ama neden olduğunu anlayabiliyordum. Onu alan kullanıcının beklentisi performans yönünde değil çünkü.

Dediğim gibi telefonlar sadece performanstan ibaret dediğiniz için sizi bu saatten sonra pek ciddiye almam mümkün değil.

Peki tıpatıp aynı özelliklere sahip OIS'i de olan A52 neden 1000 TL daha ucuz? Neden içinde daha güçlü SD 732g olan OIS'i de 120 Hz AMOLED ekranı olan Redmi Note 10 Pro 3799 TL? Seni güzel bir kazıklasınlar da aklın başına gelsin. Biliyorum diyor bir de niye 5000 TL olduğunu. Ben sana açıklayım senin gibileri sırf OIS'le AMOLED'le kandırıp paranızı çalmak için. Ayrıca o A72 denen cihazın OISinden çok bir şey bekleme videonun yarısını kırpıp 10 FPS video çeker anca.

Yeni konular

Geri
Yukarı