Samsung A72 vs Xiaomi Mi 10T

Evet ama şu an tahminimce MIUI 12 kuruludur 10 ile gelmesi bir şey değiştirir mi? Kameralar arasında dağlar kadar fark varsa işlemciler arasında okyanuslar kadar vardır herhalde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam biliyorum ama arkadaşın güncelleme yapmadığını düşündüğümden yazdım. O cihaza yeni geldi çünkü.(pek yeni sayılmaz)
Ayrıca hata ile karşılaşmaması MIUI'ı iyi yapmaz.

İşlemciler arasında okyanuslar kadar var.

Hocam tercih meselesi. Kimisi AMOLED ekran, güzel bir kamera ister kimisi uzun ömürlü, güzel bir işlemciyi. Tamamen tercih meselesi.

Açıklama yapmam gerekirse ROM atılırsa birisi Snapdragon 865 birisi 720G yonga setini kullanıyor (kamera anlamında her ne kadar A72 daha iyi olsa da 865 sayesinde mi 10tnin 8K 30 FPS'e kadar video çekebilmesi bir artı). Uzun ömür açısından tabii ki de mi 10t daha iyi olur ama ekran paneli sizi sinir edebilir. 144 Hz olması tabii fark ettirir ama 90 Hz ile 144 Hz arasındaki fark, 30 ile 60 veya 60 ile 90'ın arasındaki fark gibi hissettirmiyor diyorlar. Bir de ekrana birçok özellik konulmuş A72'nin aksine. Bir AMOLED ekran gibi hissettirmese de hepsi birer detay. Son olarak A72'nin plastik olması bence büyük bir eksi. Eğer kılıfsız kullanılırsa oyuncak telefon gibi duruyor. Mi 10t ye cam koymaları her ne kadar hoş dursa da ısıyı fazla hissettiriyor.

ROM atılmaz ise şöyle bir şey var.
MIUI 12 sinir bozucu One UI ona fark atıyor. Kesinlikle a72.

Burada da yazdığım gibi.

Hocam biliyorum ama arkadaşın güncelleme yapmadığını düşündüğümden yazdım. O cihaza yeni geldi çünkü.(pek yeni sayılmaz)
Ayrıca hata ile karşılaşmaması MIUI'ı iyi yapmaz.

Hocam tercih meselesi. Kimisi AMOLED ekran, güzel bir kamera ister kimisi uzun ömürlü, güzel bir işlemciyi. Tamamen tercih meselesi.

Burada da yazdığım gibi.

Hocam siz bilgili birisine benziyorsunuz 5000 TL gibi bir bütçem var şu an iPhone 6S kullanmaktayım ve şarj anlamında rezil oluyorum S20FE ya da S20 gibi telefonlara zorlayabilirim bütçemi fakat o telefonlarda ısınma ve şarj anlamında tatmin etmediğini duydum sizce A72 alınır mı telefonla yapacağım tek şey kamerasının iyi olması ve sosyal medya kullanırken akmasını istiyorum oyun oynamam hiç ne düşünüyorsunuz.

Hocam siz bilgili birisine benziyorsunuz 5000 TL gibi bir bütçem var şu an iPhone 6S kullanmaktayım ve şarj anlamında rezil oluyorum S20FE ya da S20 gibi telefonlara zorlayabilirim bütçemi fakat o telefonlarda ısınma ve şarj anlamında tatmin etmediğini duydum sizce A72 alınır mı telefonla yapacağım tek şey kamerasının iyi olması ve sosyal medya kullanırken akmasını istiyorum oyun oynamam hiç ne düşünüyorsunuz.

A72 de 3X optik Zoom var bu fotoğraf çekmeyi sevenler için ideal.

Amazondan 4932 TL'ye Mi 10T satın aldım, tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Hala kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız batarya kullanımını atabilir misiniz? Ayrıca sensör problemi olduğunu birçok forumda okudım. Siz de karşılaştınız mı?

Hala kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız batarya kullanımını atabilir misiniz? Ayrıca sensör problemi olduğunu birçok forumda okudım. Siz de karşılaştınız mı?
Evet kullanıyorum. Günlük kullanımda bataryası 2 gün çok rahatlıkla çıkarıyor. Aldığımdan beri en ufak bir sensör problemi yaşamadım, sorunsuz çalışıyor. Tek olumsuz noktası alacaksanız siyah renk almayın çok çok parmak izi bırakıyor pişman oldum. Gri renk alabilirsiniz.

Geri
Yukarı