Samsung AMOLED ekran yanması

P_irana

Centipat
Arkadaşlar yeni Samsung'un geliştirmiş olduğu (120 Hz AMOLED ) ekranları hep yanıyor. Arkadaşlarımda S20FE A70 A53 var hepsinin ekranı yanık sizde de bu sorunlar var mı? Ona göre Samsung telefon alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranın parlaklığı sonuna kadar açık + Sabit bir görüntü uzun süre açık + telefon ısınıyorsa.
Hoş geldin Ebubekir Sıddık Amoled yanığı bebek.

Marka fark etmeksizin çoğu AMOLED veya OLED ekranlı telefonda olan bir sorun bu.

Arkadaşlar yeni Samsung'un geliştirmiş olduğu (120 Hz AMOLED ) ekranları hep yanıyor. Arkadaşlarımda S20FE A70 A53 var hepsinin ekranı yanık sizde de bu sorunlar var mı? Ona göre Samsung telefon alacağım.
Bende Amoled olarak ilk J5 (2015) vardı, şu an da A51 kullanıyorum. Ve evet, ekran yanıyor. Ama biraz da bilinçsiz kullanımdan. Sürekli tam parlaklıkta beyaz ışık vurdurursanız ekran yanıyor. Mesela benim iki telefonumda da Instagram menü tuşları gözüküyor. Düzgün kullanırsanız çok sıkıntı yok ama hor kullanırsanzı bu olay aşikar. Ayrıca neredeyse bütün LED ekranlarda bu geçerli, eğer böyle bir korkunuz varsa LCD panele geçin diyeceğim ama High-End cihazlarda LCD seçeneği yok.

AMOLED ekranlar er ya da geç yanarlar hocam, ancak s ve Note serisinde özellikle super AMOLED paneller biraz daha hızlı yanıyor. Kendi cep telefonumda normalde belli olmadığı halde 1.5 yıldan sonra yakından bakınca beyaz ve mavi gibi renklerde bildirim paneli ve alt barda bulunan simgelerin yanık bir şekilde gözüktüğünü fark ettim, ancak 1.5 yıldırda bu şekilde kullanıyorum ve ilerleme göstermedi.
IPS panellerde simge şeklinde yanma olmuyor ancak onlarda da mürekkep akması şeklinde çok daha iri boyutlu yanıklar oluşabiliyor.

Bende de Samsung A7 2018 var ve ufakta olsa yanıklar var ama rahatsız etmiyor sonuçta 5 senelik cihaz.

IPhone'larda genellikle Samsung üretimi panel kullanıyorlar.
Evet duymuştum öyle olduğunu ama Android telefonlardaki kadar yanmayla alakalı sorun yaşan görmedim ama illaki olmuştur.

*Apple bana sponsor değil. Herkes istediğini alabilir. iphone tavsiye etmemin öznel bir çok sebebi var.

Geri
Yukarı