Samsung, Android'den vazgeçer mi?

1. Kendi işletim sistemini yapmayı dener mi?
  2. Denerse başarılı olur mu?
  3. Denemeli mi?

Görüşlerinizi bekliyorum.

1-Bence kaliteli bir şekilde çıkarıp yazılımsal sorunlarını önce kendi incelemeli xiaoomi gibi olmamalı ve yeni çıkarttığında müşteri kaybetmemek için driver gibi bir şey yapmalı isteyen kurmalı sistemi tam oturtana kadar zorunlu kılmamalı bence denemekte fayda var Android telefonun RAM'ini ve işlemcisini çok yoran bir sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemlerinin başarılı olma nedenleri basit; üreticiler arasında yayılması ve bu sayede sürücü tabanının geniş oluşu ve geliştirici çekmesi. Nokia Symbian'da bunu başaramadığı için battı, sürücü ve program geliştirmek çok zordu. Android'in avantajı, Linux'un verdiği avantajlardır diyebilirim. Monolitik çekirdek yapısı sayesinde üreticiler daha az sürücü yazıyorlar, zaten uygulama geliştirenler bir ton var, UNIX sistemler basit sistemler... Bu gibi bir çok sebep sıralanabilir.

Kısacası, ABI'si basit bir sistem ile işletim sistemi pazarında ilerlenebilir. Bir tek istisna var, o da Windows. Windows'un eline su dökülememe sebebi de Win32 uygulamalarının yıllar içinde gelişmesi, Microsoft'un geçmiş ile uyumluluğunun çok çok fazla olması ve doğru stratejiler. Ayrıca Microsoft, x86 ile özdeşleşmiş bir marka.

1. Kendi işletim sistemini yapmayı dener mi?
  2. Denerse başarılı olur mu?
  3. Denemeli mi?

Görüşlerinizi bekliyorum.

1-Belki ileride.
2-Bilemiyorum
3-Kesinlikle hayır.

Android kötü kavramı kadar saçma bir şey duymadım.
Android cihazlar düşük bütçede çok fazla olduğundan (hatta tek olduğundan) sürekli böyle diyorlar.

MIUI kullanıp böyle diyen insanlarda var saf Android mesela çok fazla stabildir.
One UI, EMUI, OxygenOs mesela çok başarılı örneklerdir.
Android'de hiçbir sıkıntı yok iOS kadar iyi olamasa dahi Android kesinlikle cihazlar için eksi değil.
Düşük bütçede Xiaomi modelleri için MIUI kullanılıyor mesela onlar için eksi ama SE 2020 gibi bütçelerde MIUI bile sorunsuz çalışıyor.

Android kötü değildir hocam kesinlikle bu çok büyük bir saçmalık sadece.
Bence denemeli.
Apple gibi özel bir işletim sistemi kursa fena olmaz. Çıkarttığı telefon sayısını da azalttın mı, yazılım desteği konusunu büyük oranda çözebilir ama bu iş kolay değil sanırım.

Hocam zaten yazılım desteği konusunda Samsung çok başarılı şu anda.

A52, A72 gibi yeni çıkan cihazlar Android 14 ve 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı