Samsung Buds FE sesi kesiliyor

Maalesef Earbuds mantığı olan kulaklıkların genel problemi bu şekilde. Batarya ömrünü uzatmak için ble teknolojisini kullanıyor ve ble kullanılırken cebinize koyduğunuz telefonla vücudunuz arasında engel oluşmasına sebep oluyor. Telefonda ses ayarlarınız varsa aptX açıksa kapatın. AAC decoder ya da SBC decoder varsa onları kullanın. Dolby Atmos gibi ayarlarınız varsa açarak kapatarak deneyin. Birçok telefonda bu sorun maalesef yaşanmakta. Kullandığınız telefonun Bluetooth teknolojisinin yetersizliğide bu soruna sebep olabiliyor.

Hocam iPhone 13 kullanıyorum öyle ayarlar yok bildiğim kadarıyla. Başka yapabileceğim bir şey yok mu?

S9 Plus kullanıyorum ve bende böyle bir durum yok, arızalı ürün gelmiş olabilir. Telefonu odama bırakıp kulaklık ile balkona gidiyorum ve hala çekiyor, üstüne üstlük telefonda şebeke sorunu var çekmiyor.

Ya başka odaya geçince bende de öyle bir sorun yok ama bu kopma olayı telefonu sadece cebime atınca yaşanıyor.

Hangi romdasınız.
Ben HyperOS'da SBC dışı codec kullanamıyorum. Geliştirici seçeneklerinden değiştirsemde eski haline dönüyor.

Geliştirici seçeneklerinden değiştirmenize rağmen değişmiyorsa kulaklığınız desteklemiyordur, Galaxy Buds 2 kullanmanıza rağmen böyleyse HyperOS sorunudur. MIUI ve PixelExperience'de denedim, ikisinde de sorun çözülüyordu.

Hocam iPhone 13 kullanıyorum öyle ayarlar yok bildiğim kadarıyla. Başka yapabileceğim bir şey yok mu?

Hocam konudan bağımsız olacak fakat iPhone kullanıp Samsung kulaklığı almanız biraz kötü olmuş, özellikle codec vb değiştiremeyeceksiniz çünkü.

Geliştirici seçeneklerinden değiştirmenize rağmen değişmiyorsa kulaklığınız desteklemiyordur, Galaxy Buds 2 kullanmanıza rağmen böyleyse HyperOS sorunudur. MIUI ve PixelExperience'de denedim, ikisinde de sorun çözülüyordu.

Hocam konudan bağımsız olacak fakat iPhone kullanıp Samsung kulaklığı almanız biraz kötü olmuş, özellikle codec vb değiştiremeyeceksiniz çünkü.

Ya hocam hiç sormayın "21. yüzyıldayız böyle marka uyuşmazlıkları hala yaşanır mı ya" diye düşünüp aldım 😔

Yeni konular

Geri
Yukarı