Rehber Samsung cihazlarda csc nasıl değiştirilir?

Bu konumda nasıl csc değişikliği ile 5G özelliğimizi aktif edebileceğinizi anlatıyorum.
Not: Cihazımızın 5G destekli olduğuna emin olmakta fayda var yoksa işe yaramaz.
Öncelikle SamFw tool'una ihtiyacımız var bunu indiriyoruz (download link en aşağıda).
Cihazımızda USB hata ayıklamasını aktif hale getiriyoruz.

Eki Görüntüle 2014961

Programı çalıştırıyoruz Samsung/ADB/Change csc tıklayıp işleme başlıyoruz.
İşleme başlamadan telefonu açıp #0# tuşluyoruz bazen uygulama kendi yapıyor ama yapmıyor ise buradan bu şekil tuşlayarak devam edebilirsiniz.
Açılan pencerede ilo (İsrail) seçiyorum burada ben siz farklı 5G destekli csc kullanabilirsiniz. Change dedikten sonra devam ediyoruz.
Fail verebilir bu normaldir cihaz yineden başlayacaktır şimdi ayarlara girip kontrol ediyoruz.

Eki Görüntüle 2014983

Ve istediğimiz oldu Türkiye'de az olsa da pilot bölgelerde 5G özelliğini kullanabiliriz şu anlık.
Hocam konu hakkında sana da soracağım. Elimde s21 ultra 5g telefon var mısırdan alındı. Ama imei repair işleminden sonra uzun zamandır 4.5g kullanamıyorum eğer cihazın csc sini değiştirirsem 4.5g yi kullanabilirmiyim. Bilgin varsa rica ederim geri dönüş yap hocam.

Hocam konu hakkında sana da soracağım. Elimde S21 Ultra 5G telefon var mısırdan alındı. Ama IMEI repair işleminden sonra uzun zamandır 4.5G kullanamıyorum eğer cihazın cscsini değiştirirsem 4.5G'yi kullanabilir miyim? Bilgin varsa rica ederim geri dönüş yap hocam.

Kullanırsınız.

Kullanırsınız.
Hocam hangi ülke yapmalıyım, telefon sıfırlanırmı, bu konuyu telefoncuyla konuştuğumda alakası yok falan diyordu eminsiniz değilmi.

Kullanırsınız.
Hocam rica ederim baksan mesaja ne yapmam gerektiğini sordumda ona göre birazdan yapacağım

Hocam hangi ülke yapmalıyım, telefon sıfırlanırmı, bu konuyu telefoncuyla konuştuğumda alakası yok falan diyordu eminsiniz değilmi.

Hocam rica ederim baksan mesaja ne yapmam gerektiğini sordumda ona göre birazdan yapacağım
Kullanırsınız.
ve araştırdığım kadarıyla mısır yazılımı olsada TUR csc si yaptığımda sorun olmayacaktır. Yani ben öyle anlıyorum

Son düzenleme:
Hocam hangi ülke yapmalıyım, telefon sıfırlanırmı, bu konuyu telefoncuyla konuştuğumda alakası yok falan diyordu eminsiniz değil mi?

Hocam rica ederim baksan mesaja ne yapmam gerektiğini sordumda ona göre birazdan yapacağım.

Ve araştırdığım kadarıyla mısır yazılımı olsa da tur csc si yaptığımda sorun olmayacaktır. Yani ben öyle anlıyorum.

Evet.

Bu konumda nasıl csc değişikliği ile 5G özelliğimizi aktif edebileceğinizi anlatıyorum.
Not: Cihazımızın 5G destekli olduğuna emin olmakta fayda var yoksa işe yaramaz.
Öncelikle SamFw tool'una ihtiyacımız var bunu indiriyoruz (download link en aşağıda).
Cihazımızda USB hata ayıklamasını aktif hale getiriyoruz.

Eki Görüntüle 2014961

Programı çalıştırıyoruz Samsung/ADB/Change csc tıklayıp işleme başlıyoruz.
İşleme başlamadan telefonu açıp #0# tuşluyoruz bazen uygulama kendi yapıyor ama yapmıyor ise buradan bu şekil tuşlayarak devam edebilirsiniz.
Açılan pencerede ilo (İsrail) seçiyorum burada ben siz farklı 5G destekli csc kullanabilirsiniz. Change dedikten sonra devam ediyoruz.
Fail verebilir bu normaldir cihaz yineden başlayacaktır şimdi ayarlara girip kontrol ediyoruz.

Eki Görüntüle 2014983

Ve istediğimiz oldu Türkiye'de az olsa da pilot bölgelerde 5G özelliğini kullanabiliriz şu anlık.
Hocam kontrol ettimde uygulamada csc değişimi MTP ve ROOT kısmında var sadece. ADB de yok

Arkadaşlar ufak bir soru sormak istiyorum elimde A34 5G var cihaz Türkiye cihazı ben csc işlemi yaptığım zaman herhangi bir yurt dışı cihazına geçiş yani imeisinin iptal olması cihazın kaçak duruma geçmesi gibi bir durum olur mu?

Arkadaşlar ufak bir soru sormak istiyorum elimde A34 5G var cihaz Türkiye cihazı ben csc işlemi yaptığım zaman herhangi bir yurt dışı cihazına geçiş yani imeisinin iptal olması cihazın kaçak duruma geçmesi gibi bir durum olur mu?

Hayır IMEI ile csc alakasız.

Hayır IMEI ile csc alakasız.

Cihazda 5G olup olmadıgını bilmiyorum fakat Turkcell üzerinde denediğimizde cihazın 5G olmadığı gözüküyor csc yaptığımda bu durum düzelir mi?

Bir de csc nedir tam olarak internette kesin bir cevap bulamadım.

Geri
Yukarı