Samsung CRG50 144 Hz'de anlık gölge oluşumu

M. Onur NAR

Hectopat
Herkese merhabalar. Samsung CRG50 monitör aldım. Kutudan çıkan HDMI ile bağlantı kurdum. Çözünürlük ayarlarında 144 Hz'e kadar destek gözüküyor ancak 60 Hz'den yukarı yapınca ekranın yukarısında anlık uzun bir gölge oluşuyor ve gidiyor. Acaba HDMI kablom 60 Hz ve yukarısını desteklemiyor mu? Araştırdım ancak HDMI kablomun ne olduğunu bulamadım. Acaba 1.2 mi 1.4 mu 2.0 mı?

Monitorün kendi kutusundan çıkan kablo ise o 120Hz destekliyor.
Bu gölgelenme oyunlarda mı oluyor masaüstünde de oluyor mu?
Hocam mesela chrome kullanıyorum o sırada anlık ekranın üst kısmında oluyor. Oyunlarda denemedim hocam ama muhtemelen oyunda da olur. 60 hz düşürüp oynamıştım oyunu.
Monitorün kendi kutusundan çıkan kablo ise o 120Hz destekliyor.
Bu gölgelenme oyunlarda mı oluyor masaüstünde de oluyor mu?
Evet hocam monitörün kendi kutusundan çıkan kabloyla bağladım hdmı.

Ayarlardan 144'ü seçebildiysen kablo destekliyordur. Oyunlarda deneyin.
Ayarlardan seçebiliyorum ancak gölgelenme oluyor.60 hz den yukarı hz lerde. Ayarlda 143,981 hz yazıyor. Nvida ayarlarında da 144 hz seçebiliyorum.
HDMI 1.4 ve üzeri 144Hz karşılıyor. DP denediniz mi?
Hocam DP kablom olmadığından deneyemedim. Kutudan çıkan HDMI kablosunu kullanıyorum.
144 hz ayarlarını da görebiliyorum.

Ayarlardan seçebiliyorum ancak gölgelenme oluyor. 60 Hz'den yukarı Hz'lerde. Ayarlda 143, 981 Hz yazıyor. NVIDIA ayarlarında da 144 Hz seçebiliyorum.

Hocam DP kablom olmadığından deneyemedim. Kutudan çıkan HDMI kablosunu kullanıyorum.
144 Hz ayarlarını da görebiliyorum.

Oyunlarda vs. oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı