Samsung Evo 860 SSD'den HDD'ye Dosya Kopyalama Hızı Çok Yavaş

steveholmes

Hectopat
Merhaba, ben bugün Samsung Evo 860 250 GB M.2 SATA SSD satın aldım. İşletim sistemim Windows 8.1. SSD'yi laptop'a taktım ve CrystalDiskMark programıyla okuma ve yazma testi yaptım ve normal sonuçlar aldım. Bunlarda bir sıkıntı yok. Fakat bir dosyayı hard diskten SSD'ye kopyaladığımda, hızın 80-90 MB civarında olduğunu gördüm. Hem SSD'den HDD'ye kopyalama yaptım, hem de HDD'den SSD'ye. İkisinde de sonuçlar hemen hemen aynı civarda.

SSD içindeki bir dosyayı yine SSD içindeki başka bir klasöre kopyalamayı denediğimde ise hız 450-500 MB civarındaydı, yani normal hızı alabildim. İşin içinde HDD olduğu için bu durum normal mi yoksa düzeltmem gereken birşey mi var? İlk defa SSD kullanacağım için bilgim olmadığından soruyorum. Eğer sorun varsa bu neden kaynaklanabilir? Henüz Windows kurmadım SSD'ye. Bir sorun yoksa kuracağım ama varsa iade edeceğim.

Not: Samsung Magician programını indirdim orada AHCI Mode etkin durumda görünüyor. Rapid mode ise hem açık hem kapalı test yaptım, yine kopyalama hızında değişiklik olmadı.

Bu da Crystaldiskmark sonucu:
ssd crystaldiskmark.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı