Samsung Galaxy A20 İle Bugün Yaşadığım Şarj Problemi

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Gece şarja taktığıma eminim, sabah da şarjdan aldım hatta. Geç kaldığım için aceleyle cebime attım hiç bakmadan. Minibüste fark ettim ki şarjı %30'muş. Neyse dedim, okulda şarj ederim deyip okula gittim. Arkadaştan şarj aleti istedim, fişe taktım şarj olmadı. Gece kendisinde de sıkıntı çıkarttığını söyleyince normaldir deyip geri verdim. Bir arkadaştan powerbank aldım, taktım yine şarj olmuyor. Başka kabloyla denedim sonuç yok. Şarjı olduğundan da emindim çünkü arkadaşım hemen ben takmadan önce kendi telefonunu çıkartmıştı. Telefonu kapatıp açınca sorun düzeldi. Biraz korkmaya başladım batarya hakkında. Ne olmuş olabilir?

Fazla voltaj geldiyse sistem kendini korumaya almış olabilir, kullandığınız prizde topraklama var mı ?
Hiç bilmiyorum ki topraklama var mıdır yok mudur. Aylardır kullanıyorum telefonu, böyle bir sorunu ilk defa yaşıyorum. Hem, yıllardır hiçbirimizin telefonunda olmadı böyle bir şey. Kardeşimde de aynı modelden var, onda da yok. Adaptör ve kablo da orijinal.

Samsung modellerde benim bildiğim sıvı teması olunca şarj girişini devre dışı bırakma özelliği var otomatik olarak. Bazen ise yanlışlıkla devre dışı bıraktığı da oluyordu sıvı algılandı gibisinden. Bu dediğim olabilir çünkü bende oluyordu haberin olsun. Yeniden başlatınca bende de düzeliyordu.

Az önce de yaşadım aynı problemi. Yeniden başlatınca düzeldi. Garantiye gönderirsem "E' bunda bir şey yok ki" deyip geri gönderirler diye çok istemiyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı