Samsung Galaxy A35 Geekbench’te Görüldü

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Samsung Galaxy A35

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy A35 modelinin tasarımı sızdırılmıştı. Şimdi ise cihaz Geekbench listelemesinde ortaya çıktı. “SM-A356U” model numarasıyla görünen telefon tek çekirdek testinde 697 puan alırken çoklu çekirdek testinde 2332 puan aldı. Geekbench genellikle işlemcinin detaylarını nadiren paylaşır ancak bu sefer A35’in Galaxy A54 ve Galaxy M54/F54 tarafından da kullanılan 4 adet 2.4 GHz’de çalışan […]

Devamı: Samsung Galaxy A35 Geekbench’te Görüldü
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Exynos 1380, belli başlı oyun optimizasyonlari hariç Exynos adını taşımasına rağmen sorun çıkaran bir SoC değil. Ama benim A34'ten beklentim damla çentik olmaması, sızdırılan tasarımda da yoktu.
Kesinlikle, Özellikle artık damla çentikten kurtulmaları gerek.
Benim A34'ün sonucunu paylaşıyorum;
Eki Görüntüle 2087057

Üzerinde Exynos ibaresi gördüğünüz her elektronikten uzak durun.
Genelleme yapmak doğru değil.

Paylaştığım görsele bakarsan, A34'ün içindeki Mediatek işlemci, A35'in skorunu geçmiş. Kaldı ki Samsung fırınından çıkan her işlemci kalitesiz bunun örneklerini yeterince gördüğümüzü düşünüyorum.

Genelleme yapmak doğru değil.

Bu konuda henüz hiç yanılmadım, piyasadaki hiçbir Exynos işlemci, muadilinden daha iyi değil.

Paylaştığım görsele bakarsan, A34'ün içindeki Mediatek işlemci, A35'in skorunu geçmiş. Kaldı ki Samsung fırınından çıkan her işlemci kalitesiz bunun örneklerini yeterince gördüğümüzü düşünüyorum.
Paylaştığın görselde GeekBench 6 puanı yer alıyor. Konuda ise GeekBench 5 puanı gösterilmiş.

Aşağıdaki site de ortalama değerleri baz alıyor:

Screenshot_20240117_114447_Chrome.jpg

Üzerinde Exynos ibaresi gördüğünüz her elektronikten uzak durun.
Sen uzak durabilirsin. Exynos ismi oldugu surece iyi bir SoC ciksa bile Exynos cop der gecersiniz. 1380 iyi bir islemci ister kabul et ister etme. A34 icinde bulunan islemciden de iyi. Mesela 1380 oncesinde cikan 1280 hakkinda konusacak olursak berbat bir işlemci kendim de kullaniyorum. Ama sen modele degil markaya bakıyorsun direkt.

Paylaştığın görselde GeekBench 6 puanı yer alıyor. Konuda ise GeekBench 5 puanı gösterilmiş.

Aşağıdaki site de ortalama değerleri baz alıyor:

Eki Görüntüle 2087074
Geekbench 5 detayını görmemişim bu konuda haklısın fakat belirttiğim gibi Exynos serisi muadillerinden gerek güç gerek pil ömrü olarak her zaman geride kalan işlemciler.

S24 serisi Exynos 2400 ile gelecek gibi dedikodular mevcut mesela ama S24 Ultra dünya çapında sadece Snapdragon ile gelecek. Samsung bile top-tier modeline Exynos işlemci koymaktan çekiniyorken, bu çipi bu kadar savunmak gereksiz geliyor.

Ben uzak durmaya devam edeceğim, sizler gönlünüzce tercih edebilir, batarya ömrü, güç ve app uyumluluğu(gerek playstore gerek emulatorler) gibi konularda çağın gerisinde kalmaya devam edebilirsiniz.

S24 serisi Exynos 2400 ile gelecek gibi dedikodular mevcut mesela ama S24 Ultra dünya çapında sadece Snapdragon ile gelecek. Samsung bile top-tier modeline Exynos işlemci koymaktan çekiniyorken, bu çipi bu kadar savunmak gereksiz geliyor.
Exynos 2400 performans bakımından CPU kısmında Gen 3 ile aşırı yakın. GPU kısmında belli bir şey yok ancak Vulkan skoru daha yüksek 2400 islemcisinin. Verimlilik kısmında sorun cikmayacak cunku oldukca gelismis ve iyilestirilmis bir 4nm teknolojisiyle uretilecek. @irsuya daha iyi açıklayabilir. Exynos ismini siz gibiler duyunca istediği kadar verimli ve guclu olsun kaçıyorlar. Isterse tum çipler arasinda en iyisi olsun yine de kaçıyorsunuz. Samsung neden bu çipi en ust modeline koyup satışlarında zarar etsin ki. Muhtemelen seneye Exynos ismi degisecek bu boş onyargilar yuzunden.

Yeni konular

Geri
Yukarı