Samsung Galaxy A7 (2016) alınır mı?

mustafarslan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Samsung Galaxy A7 (2016) almak istiyorum. Kullanan var mı? Kasma takılma vs. oluyor mu telefonda? Oyun o kadar çok oynamıyorum. Genelde sosyal ağlarda dolaşıyorum. Sizce A7 alınır mı yoksa 2017 modelin çıkmasını mı beklemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağustosta Pokemon GO oynuyorduk, merdivenlerde oturuyorduk. Yanımdaki abi diz mesafesinden A5 2016 model telefonunu yere bıraktı ve ekranı çatır çatır çatladı.
Yine başka bir arkadaşımda da J7 vardı, ekranında cam ekran koruyucu bulunmasına rağmen içten çatladı. Ekran koruyucuda çatlak yok :)
A ve J serileri ara modeller, onlara pek önem verilmiyor. S veya Note serilerine bakınız.

Eğer büyük ekranlı bir telefon alacaksanız Samsung tarafında Note 4 veya S6 ve üst modelleri. LG tarafında G4 veya G5 tavsiye ederim.

Ekran kırılması çoğu zaman şans işidir, bunu kafaya takmaya gerek yok. Kırılmayan ekranlı telefon neredeyse yok, tek tük bazı modeller kırılmıyor. A7 2016 performans olarak iyi bir telefon değil. Tasarım, kamera, ekran, batarya ve günlük kullanım için iyi bir telefondur. Tam olarak bütçen ne kadar?

Aynen "amiral gemisi" dediğimiz olay.
Apple'ın sadece amiral gemileri vardır, iPhone serisi. Ama diğer markalar düşük bütçeli müşterilere de ürün sunmak amacıyla daha ucuz telefonlar üretiyorlar.
S ve Note serilerinde maliyet kaygısı en az düzeyde olduğu için masraftan kaçılmadan kalite öncelikli üretim yapılmaktadır. Bu yüzden uzun ömürlü cihazlardır.

2016 A serisi bana göre tam bir saçmalık. Telefonun içindeki donanım zayıf. Tamamen estetik, dış görünüme önem verilerek cam-metal karışımı bir kasayla sunulmuş. Maliyet böyle şişirilmiş.

Benim için önemli olan dış güzelliği, iç güzellik yani donanım önemli değil dersen A7 2016 satın alabilirsin, diğer bütün yollar Note serisine çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı