Samsung Galaxy A7 2017 vs Sony Xperia XA1 Ultra

Yavuzhan61

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni bir telefon alma hedefim var. Başlıkta da gördüğünüz üzere XA1 Ultra ile A7 2017 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım? XA1 Ultra'nın kamerası gayet hoş, gerçi A7'nin kamerası XA1'in kamerasını aratacak cinsten değil. Ben, beni 3-4 sene, rahat rahat, son güncellemeleri alacak ve kasma, donma sorunu olmayacak bir telefon istiyorum. Donanım ve Ekran özellikleri benim için önemli olan etmenler. Sizin öneriniz nedir? (Not: Sadece bu ikisinin arasında bir seçim yapmak zorunda değilsiniz, eğer ikisinin de uygun olmadığını düşünüyorsanız farklı bir Android Oreo güncellemesi alacak bir telefon önerebilirsiniz.)

Tüm kriterler bir yana, 3-4 sene güncelleme yayınlayacak tek marka Apple'dır. Eğer bu konuda ciddi iseniz zaten başka markalara yönelmek hayal kırıklığına sebep olur.

Tüm kriterler bir yana, 3-4 sene güncelleme yayınlayacak tek marka Apple'dır. Eğer bu konuda ciddi iseniz zaten başka markalara yönelmek hayal kırıklığına sebep olur.
O bütçe ile alacağı cihazı da önümüzdeki sene kasten öldürecek tek marka da Apple'dır. İnsanları yanlış yönlendirmeyin, 7-8 ya da X kullanıyorsunuz galiba daha eski cihazların durumunu bilmediğinize göre.

1 hafta önce Edge ekranı sevmediğim ve büyük ekran istediğim için A7 2017 aldım. Type-C desteği olsun, ekran boyutu olsun çoğu bakımdan S7'den daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ben de epey önyargılıydım S ve Note serisi dışındaki Samsung telefonlara ama bi' deneyelim diyip aldık bakalım. Telefonun bataryası şimdilik güzel. Utanmasa 2 günü çıkaracak ama oyun oynadığım için haliyle çabuk bitiyor, bakalım birkaç ay sonra ne olacak. Ayrıca telefonda şöyle bir sorun var; yan tuşları inanılmaz yumuşak, dokunmatik neredeyse. Silikon kılıfla kullandığım için istemeden ekranı açtığım zamanlar oluyor. Bunu sorun etmem diyorsanız alın, gayet güzel bir telefon. Başka marka istiyorum diyorsanız da Xiaomi bakabilirsiniz, arkadaşların saydığı telefonların bazıları sadece meraklısına satabileceğiniz telefonlar. Değiştirmeyi düşünürseniz sıkıntı olabilir yani. Şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleme:
A5 'in ekranının büyütülmüş halidir A7 17 dolayısıyla orta sekment bir cihazın o fiyat sekmentinde bulunması gülünecek bir durum. İlla bir A serisi cihaz alınacaksa A8 16 alınmalı. İçerisinde Note 5 işlemcisi mevcut ve RAM hızı orta sekment cihazlarla karşılaştırılamayacak düzeyde.

Ancak S7'ye bütçeniz yetiyorken onu almanız daha yerinde olucaktır.

A7 2017, XA1 Ultra ve Mi6 modelleri arasında çok kararsız kaldım. Mi6 Modeli diğer seçeneklere göre çok daha iyi özelliklere sahip olsa da Xiaomi markası hem çinli bir marka, hem de her gün adını duyabileceğiniz bir marka değil. Ben, Beni 3-4 yıl götürecek, bu süreç içerisinde de son güncellemeleri alabilecek donanım ve ekran konusunda bir sıkıntısı olmayan, kamera konusunda da nefes alsın yeter düzeyinde olan 1500-2100 tl arası bir telefon istiyorum.

A7 2017, XA1 Ultra ve Mi6 modelleri arasında çok kararsız kaldım. Mi6 Modeli diğer seçeneklere göre çok daha iyi özelliklere sahip olsa da Xiaomi markası hem çinli bir marka, hem de her gün adını duyabileceğiniz bir marka değil. Ben, Beni 3-4 yıl götürecek, bu süreç içerisinde de son güncellemeleri alabilecek donanım ve ekran konusunda bir sıkıntısı olmayan, kamera konusunda da nefes alsın yeter düzeyinde olan 1500-2100 tl arası bir telefon istiyorum.
Fiyat/Performans oranına bakarsak Mi6 modeli en iyisi. Fiyatları da birbirine yakın. He diyorsan ki: Mi6 ne de olsa çinli bir marka. Bana sorarsan A7 2017 derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı