Samsung Galaxy A72 vs A73

Başkalarının da dediği gibi S20 FE ikisinden de çok daha mantıklı bir seçim olur. İkisinden birini alacaksanız da A73 daha mantıklı. Neden derseniz;
A73, A72'ye göre: kamera konusunda daha iyi, ekran konusunda daha iyi, daha şık ve kaliteli, daha yeni, işlemci konusunda çok daha güçlü ve daha yeni nesil bir işlemcisi var. Tüm bunlara rağmen 20g daha hafif ve 0.5mm daha ince de.

Son düzenleme:
S20 FE Snapdragon (zaten Exynos satışı durduruldu çünkü sorunlu işlemciydi verimli değildi ısınma şarj problemi vs vardı)
S20 FE kullanıyorum çok memnunum harika cihaz öneririm zaten bu fiyata S20 feden başka mükemmel cihaz yok amiral gemisi işlemci Snapdragon 865 One UI, s serisi üyesi oluşu.
Kamera mükemmel 30X Zoom harika.
Snapdragon 865 hakkını veriyor.
Gayet hızlı mükemmel.
4K 60FPS video da iyi.
Ses kalitesi iyi zatem amiral gemisi s serisinde standart hoparlör yerine AKG hoparlör kullanılıyor.
120Hz mükemmel.
Belki batarya üzebilir ama günü çıkartıyor bende ama 120Hz alışma 60Hz kasıyor gibi hissedersin kullanamazsın 60Hz.

Eki Görüntüle 1600811

Eki Görüntüle 1600812

Eki Görüntüle 1600813

Eki Görüntüle 1600814

Eki Görüntüle 1600815

Eki Görüntüle 1600816

Aldığımdan beri 120Hz kullanıyorum şimdi Android 13e ggüncelleyeceğim.

Android 13 geldiğinden beri 60Hz kullanıyorum gayet akıcı.

Zaten TR'ye ilk Exynos 990'lı S20 FE geldi ısınma sorunu şarj sorunu olduğu için Samsung TR'ye Snapdragon S20 FE getirdi ve Exynos satışı durduruldu.

Tamam almışken en iyisini alsın S20 FE kesinlikle.

Bende S20 FE kullanıyorum öneririm.

Eki Görüntüle 1606719

Bütün alıntıladıklarıma bakın mükemmel fotoğraf çekiyor ve yazdıklarımda yardımcı olur.
Alıntıladıklarımda bazı SS'ler de var bazı çektiğim fotoğraflar da var.

Android 11 ile kutudan çıktığı için de son güncellemesi Android 14 yüksek ihtimalle diğer S20'ler (S20 FE Exynos dahil)Android 10 ile kutudan çıktı.

S serisi ve Snapdragon 865 kullandığı için tercih ettim.
Samsumgun ekran panel kalitesi çok iyi zaten süper AMOLED 120Hz.
Bu fiyata alınacak en iyi ve tek telefon 6 ay önce 8000 TL almıştım.
Kamera mükemmel.
Pil performansından memnunum.
Kötü yön yok ama 5000 mAh batarya olsa süper olurdu s serisine çok düşük geliyor yoğun animasyon sistem uygulaması ve kısıtlı olmayan yazılım vs yine de memnunum.
Bütün yönleri iyi ama en iyi yön Snapdragon 865 sonra ekran.

S20 FE flagship.
4K 60FPS ön ve arka video çekim.
Amiral gemisi çip.
A serisi kadar kısıtlı olmayan yazılım.

Evet gördüm şimdi öyleymiş bir de şunu sormak istiyorum S20 FE Gorilla Glass 3 barındırırken A73 Gorilla Glass 5 barındırıyor sizce bu çok önemli bir detay mı?

Gorilla Glass 3 kırılmalara karşı çok dayanıklı değil.
Ama ekran dayanıklılığı için daha kötü telefona geçmeye değmez.

Evet gördüm şimdi öyleymiş bir de şunu sormak istiyorum S20 FE Gorilla Glass 3 barındırırken A73 Gorilla Glass 5 barındırıyor sizce bu çok önemli bir detay mı?
O çok önemli değil. Diğer artıların yanında hiçbir şey kalır. Zaten muhtemelen kılıf ve ekran koruyucu kullanacağınız için hiç etkisi olmaz bile.

Geri
Yukarı