Samsung Galaxy A73 vs A54

Bütçe
12500

Kebap24

Hectopat
Yer
Antalya
Maksimum 12500TL'ye telefon alacağım sizce hangisini almalıyım? Bu fiyat bandında farklı marka veya model bir daha iyi bir telefon varsa onu da önerebilirsiniz.

Ekranin IPS olmasini sorun etmezsen POCO X4 GT oneririm.

SoC'u POCO X4 GT'ye gore dusuk olan ama ekrani AMOLED olan Xiaomi 11T'ye de bakilabilir.

S20 FE Snapdragon guncelleme takintin yoksa keza bakilabilir.

Galaxy S20 FE Snapdragon kamera ve yonga seti bakımından bahsi geçen cihazlardan çok üstün ama Android 14'te güncelleme desteği bitecek. Eğer yazılım desteği önemliyse, iki model arasından Galaxy A73 almanı öneririm. A54 o SoC ile hiç rekabetçi değil.

Güncellik konusunda takıntınız yoksa S20 FE SD tercih edebilirsiniz.

@irsuya hocamında fikrini alabilirsiniz.

Galaxy S20 FE Snapdragon kamera ve yonga seti bakımından bahsi geçen cihazlardan çok üstün ama Android 14'te güncelleme desteği bitecek. Eğer yazılım desteği önemliyse, iki model arasından Galaxy A73 almanı öneririm. A54 o SoC ile hiç rekabetçi değil.

Telefonu uzun bir süre kullanacağım için güncelleme desteği önemli benim için o yüzden S20 FE yi elemek durumundayım.

Ekranin IPS olmasini sorun etmezsen POCO X4 GT oneririm.

SoC'u POCO X4 GT'ye gore dusuk olan ama ekrani AMOLED olan Xiaomi 11T'ye de bakilabilir.

S20 FE Snapdragon guncelleme takintin yoksa keza bakilabilir.

SoC'den kastınız nedir?

SoC'den kastınız nedir?

Yonga seti.

Telefonu uzun bir süre kullanacağım için güncelleme desteği önemli benim için o yüzden S20 FE yi elemek durumundayım.

Telefonu alım amacınız sadece oyunsa X4 GT, günlük kullanım ön planda ise Galaxy A73 tercih edebilirsiniz.

Ayrıca S20 FE'yi hâlâ Android 11'de kullananlar var, şu an alınırsa 3-4 yıl rahat bir kullanım ömrü sunabilir diye düşünüyorum.

SoC'den kastınız nedir?
Kisaca aciklamak gerekirse telefonun kalbidir. Kabaca aciklamak gerekirse CPU ve GPU, yani islemci ve ekran kartidir.

X4 GT, bulundugu fiyatta en iyi SoC'u barindiran telefondur. Ondan sonra S20 FE Snapdragon ve Xiaomi 11T falan geliyor. Tek eksisi ekranin IPS olmasi. Ama su ana kadar OLED/AMOLED bir telefon kullanmadiysan, rahatsiz etmez.

Ayrıca S20 FE'yi hâlâ Android 11'de kullananlar var, şu an alınırsa 3-4 yıl rahat bir kullanım ömrü sunabilir diye düşünüyorum.

Hocam benim için güncelleme desteği önemli bir de ben pek telefon değiştiren bir kişide olmadığım için uzun süre güncelleme desteği alan bir telefon istiyorum yoksa direk S20 FE alırdım.

X4 GT, bulundugu fiyatta en iyi SoC'u barindiran telefondur. Ondan sonra S20 FE Snapdragon ve Xiaomi 11t falan geliyor. Tek eksisi ekranin IPS olmasi. Ama su ana kadar OLED/AMOLED bir telefon kullanmadiysan, rahatsiz etmez.

Hocam ana amacım oyun olmadığı için açıkçası A73 daha mantıklı geliyor hem ekran hem kamerası daha iyi olduğu için falan.

Son düzenleme:
Hocam benim için güncelleme desteği önemli bir de ben pek telefon değiştiren bir kişide olmadığım için uzun süre güncelleme desteği alan bir telefon istiyorum yoksa direk S20 FE alırdım.

A54 al geç hiç düşünme, A73 kamera odaklanma problemi var diye duydum. Exynos işlemci diye ön yargılı yaklaşıyor herkes. Fırından yeni çıkmış telefon sonuçta kafan rahat olur bolca güncelleme varsa sıkıntı düzeltilir optimize edilir. + bir de kulaklık hediye yanında Samsung'un sitesinde.

Geri
Yukarı