Samsung Galaxy C7 incelemesi

Benim için 1 ay önce 1500 TL'ye Samsung Galaxy C7 aldık. Önceden de konu açmıştım ve Xiaomi Mİ 5'e karar vermiştim. Fakat babamı ikna edemediğimden dolayı bu telefonu aldık. Bu fiyata Mi5 daha iyidir.

Oyun ve Uygulama Testleri

Telefonu alalı 1 ay olduğundan yeteri kadar oyunu test edebildim. Test ettiklerim arasında GTA Vice City, Gta San Andreas, Critical Ops, Strike Of Kings ve Marvel Future Fight gibi oyunları en üst ayarlarda sıkıntısız bir şekilde oynadım. Bunların dışında Facebook, YouTube, Whattsap gibi sosyal medya uygulamalarında kasma veya donma görmedim, gayet akıcı.

Sıcaklık Değerleri:

Aralıksız 2 saat civarı oyun oynadım ve sıcaklık 40-45 derece arasındaydı.
Aynı şekilde sosyal medya ve diğer uygulamalarda da uzun süre kullandıktan sonra 45 dereceyi geçtiğini görmedim.

Pil ve Ekran:

Telefonda 5,7 inç 1080P çözünürlüğünde 400 PPI değerine sahip Super Amoled bir ekran bulunuyor. Telefonun ekranını en iyi şekilde test etmek için Netflix 'den 3 saat boyunca aralıksız aksiyon filmi izledim ve ekranı gayet yeterli buldum. Pil konusuna gelecek olursak çıkarılamayan ve hızlı şarj özelliğine sahip 3300 mAh bir bataryaya sahip. Telefonun şarjı normal kullanımda rahat 1.5 gün gidiyor ve hızlı doluyor. Kısacası batarya konusunda başarılı bir cihaz sizi yarı yolsa bırakmaz.

Kamera:

Telefon 16Mp arka ve 8Mp ön kameraya sahip . Her iki kamerada F1.9 diyafram açıklığına sahip ve 1080p 30 FPS videolar çekebiliyor. Maalesef her iki kamerada da ortaya yok. Ben kameraları beğendim fakat OIS olmadığından netleme işlemini zor yapıyor ama netleme yaptığında başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Teknik Özellikler

Telefonda Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 yonga setinin yanında 2 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli, Octa-Core 2.0 GHz ARM Cortex-A53 CPU bulunuyor. GPU tarafında 650 MHz hızında Adreno 506'ya sahip. RAM kısmında ise 933 MHz hızında LPDDR3 4 GB RAM'e sahip. Kullandığım model 32 GB ve 128 GB'a kadar hafıza kartı desteği sunuyor

Özet
Telefon bu fiyat çerçevesinde alınacak en iyi telefonlardan biri fakat başta da dediğim gibi Xiaomi Mi5 bu fiyata mantıklı olur fakat sizinde aileniz çin malı kalitesizdir gibi cümleler kuruyorsa bu telefonda kesinlikle alınabilir.

Telefon İle İlgili Fotoğraflar

IMG-20170225-WA0002[2].jpg IMG-20170225-WA0004[1].jpg IMG-20170225-WA0005[1].jpg
IMG-20170225-WA0003[1].jpg
IMG-20170225-WA0006[1].jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf Samsung'un ara yüzünden dolayı almam.
Hayırlı olsun.
Hocam TouchWiz eskiden kötüydü fakat artık o kadarda kötü sayılmaz bence.
Telefonu bende hoş buldum. Benim için tek sıkıntısı telefonun büyük olması ki dananın kuyruğu burada kopuyor... Güzel inceleme olmuş devamının gelmesi dileğiyle :).

Güzel telefon, güzel bir inceleme olmuş. Hayırlı olsun. S5 modelinden itibaren Touchwiz sorunu giderildi, yıl olmuş 2017 hala bilip bilmeden o arayüz yüzünden almam diyor, şaka gibi.

Son düzenleme:
Touchwiz bence kullanım deneyimi ve göz zevki açısından en güzel arayüzlerden birisi. Samsung bir telefonu hiç akıllı telefon kullanmamış birisine verirseniz kolayca alışabilir ancak örneğin Xiaomi cihazlarda arayüz biraz sıkıntılı ve derinlere inmek gerekiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonun ekran ve ses kalitesini test ettiğim video eğer istek gelirse kamera testi ve inceleme yapabilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı