Samsung Galaxy C9 Pro vs Xiaomi Mi Note 3

isabela

Kilopat
Arkadaşlar bütçem 1000-1800 TL. Özellik bakımından iki telefon buldum sizce hangisini almalıyım? İkisi de ithalatçı garantili. Çünkü telefona kötü bakmam, yani çok düşürmeyeceğim. Özellikleri aşağıda verdim, sizce hangisini almalıyım? Öneriye açığım başka telefonlarda önerebilirsiniz.

Xiaomi Mi Note 3 (1500TL):
  • Ön (Selfie) Kamera 16 MP
  • Dahili Hafıza 64 GB
  • RAM Kapasitesi 6 GB
  • Pil Gücü 3500 mAh
  • Garanti Tipi İthalatçı Garantili
  • Ekran Boyutu 5,5 inç
  • Kamera Çözünürlüğü 12 MP + 12
  • İşlemci Kapasitesi 2,2 GHz Octa Core

Samsung Galaxy C9 Pro (1600TL):
  • Ön (Selfie) Kamera 16 MP
  • Dahili Hafıza 64 GB
  • RAM Kapasitesi 6 GB
  • Pil Gücü 4000 mAh
  • Garanti Tipi İthalatçı Garantili
  • Ekran Boyutu 6,0 inç
  • Kamera Çözünürlüğü 16 MP
  • İşlemci Kapasitesi 1,4 GHz Quad Core + 1,95 GHz Quad Core

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım ve performans olarak Mi Note 3 daha iyi, ikisi arasından önerim Note 3 modeli olur. Ekran ve batarya olarak C9 PRO daha iyi. Arka kamera olarakta Note 3 daha iyi. Ön kamerada hangisi bilemiyorum karşılaştırma videolarına bakmadım.

Donanım ve performans olarak Mi Note 3 daha iyi, ikisi arasından önerim Note 3 modeli olur. Ekran ve batarya olarak C9 PRO daha iyi. Arka kamera olarakta Note 3 daha iyi. Ön kamerada hangisi bilemiyorum karşılaştırma videolarına bakmadım.
Hocam ön kamera ile çok işim olmayacaktır. Amacım telefonda bazen oyun oynamak. Ve pil ömrü bakımından da uzun olmasını istiyorum. Buna göre sence hangi telefonu almalıyım?

C9 Pro arkadaşımda var. Bataryayı bitirmekte zorlanıyor. Geçen günlerde Nougat güncellemesi aldı. Kameraları vasat ama MI Note 2'den iyi. 1549 liraya bulunabiliyor. Ekranı da güzel. Fakat 1630 liraya SD 821 işlemcili HTC U Ultra da düşünebilirsin.

Mi Note 3'ün normalde Snapdragon'un üst segment chipsetlerinde kullandığı Kryo çekirdek mimarisine sahip Snapdragon 660'a sahip olduğundan genel UI performansı olarak daha iyi sonuçlar verecektir. Burada en önemli nokta şu ki Mi Note 3 ağır bir şekilde modlanmış bir android arayüzü olan miui'ı kullanmakta ve daha kernel source'ı Xiaomi tarafıdan GPL lisansına aykırı olarak yayınlanmadı. Yani stabil bir custom rom bulmak şu an için çok da mümkün değil. Miui kullanayım onda ne var dersen ise miui çoğu diğer Çin gelişitiriciler tarafından çıkarılmış uygulamalarda olduğu gibi telefonda oluşan her türlü veriyi çalmaktan çok hoşlanıyor. Bunu saklama gereği bile duymuyorlar. Xiaomi tarafından yapılan veri hırsızlığının, batarya ve veri kullanımı üstünde büyük etkileri olabiliyor.
Sözün özü, şu an için Samsung daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.

Mi Note 3'ün normalde Snapdragon'un üst segment chipsetlerinde kullandığı Kryo çekirdek mimarisine sahip Snapdragon 660'a sahip olduğundan genel UI performansı olarak daha iyi sonuçlar verecektir. Burada en önemli nokta şu ki Mi Note 3 ağır bir şekilde modlanmış bir android arayüzü olan miui'ı kullanmakta ve daha kernel source'ı Xiaomi tarafıdan GPL lisansına aykırı olarak yayınlanmadı. Yani stabil bir custom rom bulmak şu an için çok da mümkün değil. Miui kullanayım onda ne var dersen ise miui çoğu diğer Çin gelişitiriciler tarafından çıkarılmış uygulamalarda olduğu gibi telefonda oluşan her türlü veriyi çalmaktan çok hoşlanıyor. Bunu saklama gereği bile duymuyorlar. Xiaomi tarafından yapılan veri hırsızlığının, batarya ve veri kullanımı üstünde büyük etkileri olabiliyor.
Sözün özü, şu an için Samsung daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.
Maceraya girişip Xiaomi almayın diyorsunuz .Peki 1200-1800 TL arasında alacağım en iyi f/p telefonu sizce C9 Pro mudur? Öneriniz var mı?

Şuan Mi Note 3 kullanıyorum, cihaz o bütçede alınabilecek bir cihazda olabilecek her şeyi hatta daha fazlasını karşılıyor. Batarya olarak sosyal medya ağırlıklı kullanımda 8-11 saat arası ekran süresi veriyor. MIUI arayüzü kişisel bir tercih fakat benim en sevdiğim arayüz diyebilirim, beğenmezsen bolca tema desteği mevcut zaten.

Maceraya girişip Xiaomi almayın diyorsunuz .Peki 1200-1800 TL arasında alacağım en iyi f/p telefonu sizce C9 Pro mudur? Öneriniz var mı?
C9 Pro güzel bir seçenek ama kernel source yayınlanınca custom romlar ile mi note 3 kullanmak daha iyi olabilir. Diğer seçenekler için bi' göz gezdirmek gerekiyor. Şimdi bir şey söyleyemem ama ingilizcen varsa Mi note 3'ü al kernel kaynak kodu yayımlanınca xda'dan custom rom işlerine girişirsin. Ve lütfen, rica edeceğim Xiaomi Türk forumlarından uzak dur :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı