Samsung Galaxy Grand Prime Gereksiz Programları Silme

Selim C.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Uzaklarda...
Daha fazla  
Selamlar. Elime Android sistemli bir telefon geçti.. Samsung Galaxy Grand Prime. Bunun içinde -önceki kullanandan kalma- gereksiz bir sürü program var. Onları sildim, zorla durdurdum, önbelleğini ve sistemde kapladığı yeri sildim, devredışı bıraktım. Ama bir türlü hafızadan tamamen kaldırılamıyor. 5 mb olarak ta olsa hafızada yer ediniyorlar -Adam da bayağı bir uygulama yüklemiş ama :D, ortalama 500 mb tutuyor yerleri bunların- Ayrıca Google uygulamalarını da sadece silip, devre dışı bırakabildim. Ne önerirsiniz?
Edit: Bundan önceki tek telefonum Nokia N95 idi -Yani ilk akıllı telefonum- Ve de sistemi İngilizce -İngilizce olması sıkıntı değil, daha iyi benim için :)- Sürümü de Android 4.4 .
Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu sanırım bi nebze de olsun halletim. Telefonu Pc'ye bağlayıp ilgili tüm dosyalarını kaldırmak yeterli oluyor. En azından bende oldu...

İlgine teşekkürler... (y)

------------

1 sene sonra konumu hortlatayım. :kahve:

Sorunum halloldu. Telefona yeni rom attım. (Lollipop 5.0.1 sürümlü) Ardından telefonu rootladım. Daha sonra Link2SD programı ile uygulamalarımı SD karta linkledim. (Bir nevi SD karta taşımış oluyorsun)

Google'ın ve Samsung'un tüm gereksiz bloatware uygulamalarını sildim. Daha sonra gerekli olabilecekleri ise (Google Play Hizmetleri, Play Oyunlar vs.) ya devre dışı bıraktım ya da silmedim.

Ek olarak Touchwiz'i Titanium Backup ile yedekleyip, Nova Launcher'i kurdum. Ardından Link2SD'den Nova'yı sistem uygulaması yaptım.

Böylece telefondan alabileceğim verimi en yükseğe çıkarabilmeyi başardım. :sinsi:

Bi ara Asphalt 8 bile oynuyordum yani 1 GB Ram'li telefonda. :ROFL:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı