Samsung Galaxy M.21 alınır mı?

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu yaza kadar kesin olarak bir telefon alacağım, benim için 4K video, donanımı, ve performansı önemli, videoları izleyince performansı tatmin edici. PUBG akıcı ayarda aşırı yüksek FPS oynuyorum, Car Parking 3D ise Ultra ayarlarda oynamak istiyorum o da karşılıyor. Ama fiyatını hak ediyor mu? Benim için uygun mu acaba bilemedim, hafızası gayet yeterli benim için zaten Lifebox kullanıyorum. Bütçem 2300 TL ile sabit bu bütçeye en iyi bu olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu yaza kadar kesin olarak bir telefon alacağım, benim için 4K video, donanımı, ve performansı önemli, videoları izleyince performansı tatmin edici. PUBG akıcı ayarda aşırı yüksek FPS oynuyorum, car parking 3D ise Ultra ayarlarda oynamak istiyorum o da karşılıyor. Ama fiyatını hak ediyor mu? Benim için uygun mu acaba bilemedim, hafızası gayet yeterli benim için zaten lifebox kullanıyorum. Bütçem 2300 TL ile sabit bu bütçeye en iyi bu olur diye düşünüyorum.

Hocam performans arıyorsanız bütçenizin üstündeki Note 8 Pro (mümkünse güncelleme yapmayın) ve Realme 7'ye bakmanızı öneririm. M.21'in her ne kadar çok güzel bir ekranı olsa da performans olarak pek yeterli bir cihaz değil.

Hocam performans arıyorsanız bütçenizin üstündeki Note 8 Pro (mümkünse güncelleme yapmayın) ve Realme 7'ye bakmanızı öneririm. M.21'in her ne kadar çok güzel bir ekranı olsa da performans olarak pek yeterli bir cihaz değil.

Hocam Note 8 Pro kullanan arkadaşım var PUBG'de sorun yapıyormuş 1 2 ay sonradan, bir de Xiaomi arayüzüne alışamıyorum. Realme denen telefonu da çok bilinmediği için annem asla izin vermez, M.21 istediğimi verse yeterli kafi benim için. Zaten çok güçlü bir telefon istemiyorum bana telefon çok dayanmıyor.

Hocam Note 8 Pro kullanan arkadaşım var PUBG'de sorun yapıyormuş 1 2 ay sonradan, bir de Xiaomi arayüzüne alışamıyorum. Realme denen telefonu da çok bilinmediği için annem asla izin vermez, M.21 istediğimi verse yeterli kafi benim için. Zaten çok güçlü bir telefon istemiyorum bana telefon çok dayanmıyor.

Hocam pek uzun ömürlü olmaz. Arkadaşınız içinde şunu söyleyebilirim. Güncelleme yaptıysa kesinlikle normal. Açıklamam gerekirse;

Telefon MIUI 10 ile geliyor, yani gerçekten sıkıntısız ve iyi. Eğer ki MIUI 11'e güncellenirse performans kaybı ve batarya sorunu yaşanır. MIUI 12'ye güncellenirse zaten Allah'a emanet.
Bu cihaza çok benzer bir cihaz (Note 9s) kullanıyorum. MIUI 11 de HD-yüksek de 55-60 FPS alan cihazım MIUI 12 de akıcı-aşırı yüksek te en fazla 45'e çıkıyor. Ortalama 35 FPS alıyorum.

Realme markası ise kesinlikle güvenilir bir marka. Oppo'nun alt markası diye biliyorum. 90 Hz ekranı ve Note 8 Pro'nun aksine güncellemenin sıkıntı olmayacağı çok güzel bir cihaz. Bana sorarsanız en büyük eksisi plastik olması. Kılıfsız kullanırsa oyuncak telefon gibi duruyor.

M.21 ise ileriki zamanlarsa performans anlamında sıkıntı yaratabilir. Hem 4 GB RAM'ın bulunması hem de saydığım cihazlara göre düşük bir performans sergilemesi eksi bir yanı. Süper AMOLED ekran ise hayatınızda bir kere olsa bile kesinlikle deneyim etmeniz gereken bir ekran. Sırf siyahlar için bile AMOLED ekran tercih edilebilir.

Yani size kalmış. Bataryası çok güçlü, ekranı çok iyi bir cihaz isterseniz M.21, bütçenin biraz üstünde performansı M.21'den çok daha iyi olmasını isterseniz Note 8 Pro, bütçenizin fazlasıyla yukarısında olan ve tam oyuncular için tasarlanmış bir cihaz isterseniz Realme 7.

Yeni konular

Geri
Yukarı