Rehber Custom ROM Samsung Galaxy M20 (SM- M205F) Android 13 ROM nasıl kurulur?

PhoenixTech

Hectopat
Öncelikle ROM hakkındaki düşüncelerimi belirtiyim, ROM'u 2 aydır kullanıyorum stockta droplarla aldığım ekran süresi maksimum 6 saatti. Şu an 10-12 saat arası alıyorum. Performans olarak Samsung'un telefonu yavaşlatan programları olmadığı için takılma yaşamıyorsunuz. Geniş açılı kamera ve VoLTE çalışmıyor. ROM her ay güncelleniyor. @DYREX hocam konu işinize yarayabilir.

·Oem kilidini açmamız gerekmekte.
·Odin ile TWRP 3.7.0_9-0 sürümünü flashlamamız lazım. TWRP

Ekran görüntüsü 2023-02-04 122500.png

·Romun sitesi: LineageOS-20.0 For Samsung Galaxy M20 [UNOFFICIAL]
·Format data yapıp ROM'u flashlayın (wipe yapmanıza gerek yok) ardından rootlamak istiyorsanız Magisk'i flashlayın. (Magisk'i flashlamanızı öneririm çünkü vipeandroidfx için root gerekiyor)
·System reboot atın kurulmuş olacaktır.

Çoğu M20 ROM'unda olduğu gibi ROM'da ses kısık bunun için Magisk'ten Viper4Android FX kurup ardından Android13 fixini magisten flashlayalım, çalışması için viperandroidfx ayarlarından legacy Mode'u seçmemiz gerekmekte.(daha kaliteli ve yüksek ses veriyor Stock'a göre)

Screenshot_20230204-125605_ViPER4Android FX.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler yakın zamanda deneyeceğim geniş açı kamera sorunun çözümünü bulabilirseniz yazarsanız iyi olur.

Tabii hocam bir de başka bir konunuzda çok fazla internet kullandığından söz etmişsiniz sorun hala devam ediyor mu?

İndirigim APK kaynakliymis yoksa boyle bir konu acmazdim sorun yok yani. Gelistirici XDA formunda birçok ROM yapiminda mevcut guvenmek size kalmis.

M20 icin official ROM yapimina baslandi ayni gelistirici tarafindan şu an beta, betadan cikinca official ROM icin konu acarim.

Son düzenleme:
Sakura romu indiremiyorsunuz. Evolution X deneyebilirim. Aosp'ta denemedim görsel şölen bir rom aslında.

Aosp zip hatasi verrdi kurulmadi bilginiz olsun. @DYREX

Son düzenleme:
Evolution X'te baglanti sorunlari varmis stabil değil sanirim. Kurarsam bilgilendiririm.

Sağ olun hocam bugün debloat falan ettim telefonu böyle birkaç ay daha kullanacağım yaza daha iyi bir ROM çıkmazsa yazın root ve LineageOS 20 atacağım.

Bir de magiski ne ile kurdunuz TWRP üzerinden mi?

Geri
Yukarı