Samsung Galaxy Note 5 açılmıyor

Yüce Beratus

Decapat
Daha fazla  
İşim gereği telefonla sürekli konuşmam gerekiyor ve ofis gibi bir yerde çalışmadığım için şarja takma şansım yok.
O yüzden dün şarjım bitmesin diye telefonumu Ultra güç tasarrufu moduna aldım. Her ne kadar 27 saat dayanır yazsa da şarjım % 66'dan tek seferde % 64'e atlıyordu.

Sadece telefon görüşmesi yaparak o kadar şarj yemesi bana tuhaf geliyordu çünkü telefonu 3 ay önce amcam yaptırıp bana hediye etmişti.
Değişmeyen tek kasası kaldı diyebilirim.

Anakart, batarya, ekran vs. çoğu parçası değişmişti.
Dün yine telefonla konuşurken Ultra güç tasarrufu modundaydı ve şarjım % 13 görünüyordu.
Tam görüşmeyi sonlandıracakken ekran kapandı ve ben de telefonu kulağa yaklaştırınca kapanma özelliğidir diye düşünüp görüşmeyi sonlandırsın diye güç tuşuna bastım.
Kapanmıştır diye düşünüp orta tuşa bastım ama açılmadı belki pil yüzdesini yanlış gösteriyordur o yüzden kapanmıştır sandım ve kuzenimden powerbank aldım.

Telefonu şarja taktım ama ekranda şarj oluyor işareti çıkmadı ve kırmızı LED ışığı da yanmadı. Belki kabloda sorun vardır diye ucunu kontrol ettim ama Powerbank'da şarj oluyor işareti çıkmıştı 1 saat şarjda bıraktım sonra yine açmaya çalıştım açılmadı. Şimdi hala kapalı ve telefon tepki vermiyor.
Bataryayı zorlayacak bir şey de yapmadım ki telefonumda 1 oyun bile yok. Şarjda da kullanmadım o yüzden bataryada sorun olacağını sanmıyorum.
Yardımcı olun lütfen.
(Model: Samsung Galaxy Note 5)

Batarya tamamen ölmüş olabilir. Yeni batarya takmış olsanız bile batarya bu. Her an gidebilir.
Az önce telefoncum aradı bataryada sorun olmadığını söyledi. Orijinal batarya takıp denemiş yine aynı şekilde kalmış. Aynı şekilde benim bataryamı da başka Note 5'e takıp denemiş sorunsuz çalışıyormuş ama hala bendeki sorunu bulamamış.

Az önce telefoncum aradı bataryada sorun olmadığını söyledi. Orijinal batarya takıp denemiş yine aynı şekilde kalmış. Aynı şekilde benim bataryamı da başka Note 5'e takıp denemiş sorunsuz çalışıyormuş ama hala bendeki sorunu bulamamış.
O zaman Anakart sorunu olabilir. Ya da nereden bileceksin belki ekran çalışmıyordur. ( saçma oldu. )

Ekran vs sorunlu olması durumunda cihaz şarj alır ve güç tuşuna bastığınızda tepki vermesi gerekirdi.

Yüksek ihtimalle anakart entegre arızasıdır işini iyi bilen tamirci 1 saat içinde değişim ile sorunu çözebilir fakat iyi bilmeyen birisi ise çok uğraştırıcı bir arızadır.

Geri
Yukarı