Samsung Galaxy S20 işlemci sorunu var mı?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Biliyorum, aylardır bunun hakkında konu açıyorum ve hâlâ telefonu almadım ama bu sefer alacağım. Telefonlarda işlemci önemli bir detaymış ama benim telefon işlemcileri hakkında en ufak bir bilgim bile yok. Şimdi ben S20 almaya gittiğimde herhangi bir tane alsam sorun olur mu yoksa belirli bir işlemcisi olan S20 mi almalıyım?

Türkiye'deki S20'lerde Exynos 990 işlemcisi var ve Exynos 990 işlemcisi nispeten kötü bir işlemci. Isınma sorunu yüksek, batarya performansı Snapdragon'a göre baya düşük, fotoğraf işleme konusunda yine Snapdragon'a göre kötü. Ben olsam S20 serisinden uzak dururdum. S20 FE Snapdragon tercih edebilirsiniz belki.

Türkiye'deki S20'lerde Exynos 990 işlemcisi var ve Exynos 990 işlemcisi nispeten kötü bir işlemci. Isınma sorunu yüksek, batarya performansı Snapdragon'a göre baya düşük, fotoğraf işleme konusunda yine Snapdragon'a göre kötü. Ben olsam S20 serisinden uzak dururdum. S20 FE Snapdragon tercih edebilirsiniz belki.
S20 FE SD tercih edebilirsiniz veya o bütçeye bir iPhone bakabilirsiniz.
Sanırım dediğiniz bu. Rengi de hoş ama bu FHD, S20 ise 2K. Ben zaten bu tür özellikler için S20 seçmiştim.

Merhaba, Mayıs ayından beri S20+ kullanıyorum. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz. Bu arada işlemci durumuna pek takılmamanızı öneririm çünkü Samsung birçok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de S & Note serilerini Exynos işlemcisi ile getiriyor. Eğer Amerika'dan alma gibi bir durumunuz yoksa çok da önemli değil. Tabi gidip sadece işlemcisi iyi diye Snapdragon'lu ama malzeme kalitesi, ekran kalitesi, kamera kalitesi gibi bir çok farklı katagoride daha alt modelleri tercih etmeniz sizin kararınız. Benim için telefonun verdiği hissiyat ve bahsettiğim özellikler daha önemli olduğu için S serisi bir telefon tercih ettim. Aldığım günden beri de gayet memnunum. Herhangi bir ısınma ya da performans düşüklüğü, donma / kasma gibi bir durumla da karşılaşmadım. Bataryası da 1 günü rahatlıkla götürüyor, yoğun kullanımda bile 1 günü çıkarabildim. Arkadaşımda iPhone 12 vardı, aynı senaryoda benim şarjım daha uzun gitti ve telefondan daha fazla verim aldım. Dediğim gibi sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Merhaba, Mayıs ayından beri S20+ kullanıyorum. Sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz. Bu arada işlemci durumuna pek takılmamanızı öneririm çünkü Samsung birçok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de S & Note serilerini Exynos işlemcisi ile getiriyor. Eğer Amerika'dan alma gibi bir durumunuz yoksa çok da önemli değil. Tabi gidip sadece işlemcisi iyi diye Snapdragon'lu ama malzeme kalitesi, ekran kalitesi, kamera kalitesi gibi bir çok farklı katagoride daha alt modelleri tercih etmeniz sizin kararınız. Benim için telefonun verdiği hissiyat ve bahsettiğim özellikler daha önemli olduğu için S serisi bir telefon tercih ettim. Aldığım günden beri de gayet memnunum. Herhangi bir ısınma ya da performans düşüklüğü, donma / kasma gibi bir durumla da karşılaşmadım. Bataryası da 1 günü rahatlıkla götürüyor, yoğun kullanımda bile 1 günü çıkarabildim. Arkadaşımda iPhone 12 vardı, aynı senaryoda benim şarjım daha uzun gitti ve telefondan daha fazla verim aldım. Dediğim gibi sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
Ben de yıllardır Samsung kullanıyorum, hiç işlemciye dikkat etmedim ve hiçbir sorunda yaşamadım bugüne kadar. Forumda çok fazla işlemci konusu döndüğü için böyle bir konu açmıştım ama sanırım dediğiniz gibi günlük ihtiyaçlar için kullanacağımdan işlemciye dikkat etmeme gerek yok.

Exynos sorunlu diyen şikayetvar ve epey kullanıcı kitlesini dikkate almanıza gerek yok. Böyle bir durum söz konusu değil. Exynos 990 modeli yüzünden gereksiz bir karalama var. Genelleme yapmak son derece yanlış. Exynos 990 modeli de amacınız oyun değilse tercih edebileceğiniz bir yongadır. Rakibine göre performans, ısınma, güç tüketimi gibi konularda daha kötü bir işlemci ama kullanılamaz bir işlemci değildir. Abartıldığı kadar büyük bir sorunu mevcut değil, Snapdragon 810 gibi bir facia yok karşımızda.

Yeni konular

Geri
Yukarı