Samsung Galaxy S23 alınır mı?

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Merhaba forum üyeleri, halihazırda 4,5 yıldır 6S kullanıyorum ve artık gerçekten bezdim. Şarjı çok hızlı bitiyor. Ekranında piksel patlaklığı (siyah siyah noktalar) var. Bu yüzden yeni telefon almak istiyorum.

Son zamanlarda takip ettiğim kadarıyla Samsung'un S23 ve S23u serisi bayağı öneriliyor. Ben en son 4,5 yıl önce Android kullandım ve o telefonum da General Mobile 4G idi. Açıkçası şu anda da iOS işletim sistemine alıştım. Yani, telefonu oyun amaçlı kullanmıyorum bir de. Daha önceden 6S ile oyun oynamışlığım var ama PUBG gibi oyunları oynamıyorum. Genel olarak forumda gördüklerimi özetlemek gerekirse S23/U modeli işlemci yönünden bayağı iyiymiş ama benim kafama takılan nokta daha önceki gibi kasma/takılma/donma gibi sıkıntılar yaşar mıyım bilemiyorum. Kamera konusunda da bayağı geliştirmiş kendini Samsung. Ancak, örnek vermek gerekirse 6S'i bile 4,5 yıldır kullanıyorken Android bir telefonda 2-3 yılda sıkıntı yaşar mıyım?

S23 ile Ultra versiyonu arasında öyle ahım şahım bir fark var mı? Düz versiyonunu alırsam memnun kalır mıyım?

Samsung'un bana göre artı yönlerinden biri de 3. parti yazılım yükleyebilmesi. Eğer alıp da 3. parti yazılım yüklersem virüs bulaştırır mıyım?

iPhone alacak olursam da 13 Pro veya 14 Pro almak isterim. iOS işletim sistemi çok güzel bence. Ayrıca telefonun kasası da bayağı hoşuma gidiyor diyebilirim. Ayrıca kullanmak için alacağım için o açıdan satma gibi bir düşüncem yok.

Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Hani bi' kasma hissi gibi bir şey oluyordu ya biliyor musunuz? O oluyor mu?

Hayır olmuyor. Dediğin şey arayüzde saniyelik frame drop olsa gerek, o MIUI'ın giriş seviyesi cihazlarında oluyor anca.

UFS 4.0 ne işe yarıyor bilmiyorum ama araştıracağım. Teşekkürler.
Tepkisellik daha seri, HDD-SSD gibi düşün. Performansa doğrudan bir etkisi yok ama bir nebze tepkiselliği arttırıyor. Zaten 128 GB ile 256 GB modeli ile arasındaki fiyat farkı çok az.

UFS 4.0 ne işe yarıyor bilmiyorum ama araştıracağım. Teşekkürler.

Hemen değil tabii ki de zamanla mesela onu demek istiyorum. Olmuyorsa ne güzel.

Depolama teknolojisi sayılır, SSD hızı fark ediyor. Ama gözünüzde çok büyütmeyin HDD-SSD farkı gibi değil.

Hayır olmuyor. Dediğin şey arayüzde saniyelik frame drop olsa gerek, o MIUI'ın giriş seviyesi cihazlarında oluyor anca.

Tepkisellik daha seri, HDD-SSD gibi düşün. Performansa doğrudan bir etkisi yok ama bir nebze tepkiselliği arttırıyor. Zaten 128 GB ile 256 GB modeli ile arasındaki fiyat farkı çok az.

SSD-HDD gibi değil fark, PCI-e 3.0 SSD ile4.0 SSD gibi düşünmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı