Samsung Galaxy S23 Ultra Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

ukarıdaki kardeşimiz bana ufs 4.0, Bluetooth 5.3 diyor.
Sen çıkıp AOD ve Acil durum arama özelliğinden bahsederken yenilik diyorsun Apple'nin yaptığına. Bu özellikler yenilikse selfie kameras, ekran, UFS 4.0, BT 5.3, batarya, yonga tarafında iyileştirme olan modele çıkıp diyorsun SD 8 Gen 2'li S22.

Daha 14 ve 14 Plus modellerinin kamerasının bile 13 Pro ile aynı olduğunu bile bilmiyorsun. 14 ve 14 Plus modellerinde aynı yonga var 13 serisiyle. A16, A15 modelinin üzerine sanki bir şey getiriyor da gelmiş S23 serisinde fazla yenilik yok diyor. 60 Hz koymasına da en ufak bir şey demiyor neymiş Apple 48 MP getirmiş vay be.

Elini vicdanına koy bunlar için S23 ailesinden bir cihaz alınır mı?
Asıl sen elini vicdanına koy, 13 serisinin üstüne az yenilik getiren 14 serisi alınır mı? Tabii sana göre söz konusu Apple oldu mu her şey büyük yenilik.

S23 ultranın S22 Ultra ya göre artıları: 1-işlemci 2-200MP.
Bunu yazman bile senin Apple fanboyu olduğunun net göstergesidir.

1-48MP RAW 2-Action mode 3-2000nit ekran 4-soğutma sistemi 5-dinamik ada 6-ön kamerada aurufocus ve F 1.9 diyafram ile az ışıkta daha iyi selfie performansı. Haklısın Samsung daha çok şey sunuyor.
1750 nit yeni ekran var, yonga, batarya artışı var, selfie kamerası da S23 serisinde değişti. Soğutma sistemi aynı şekil. UFS 4.0 ayrıca var. Ekran, soğutma, ön kamerada iyileştirme yapınca Apple'ya yenilik yaptı diyorsun. Aynı şeyleri Samsung yapmış bu defa çıkıp diyorsun 200 MP tek değişmiş. Senin bilgin bu kadar işin gücün fanlık.

Son düzenleme:
Sen çıkıp AOD ve acil durum arama özelliğinden bahsederken yenilik diyorsun Apple'nin yaptığına. Bu özellikler yenilikse selfie kameras, ekran, ufs 4.0, BT 5.3, batarya, yonga tarafında iyileştirme olan modele çıkıp diyorsun SD 8 gen 2'li s22.

Daha 14 ve 14 Plus modellerinin kamerasının bile 13 Pro ile aynı olduğunu bile bilmiyorsun. 14 ve 14 Plus modellerinde aynı yonga var 13 serisiyle. A16, A15 modelinin üzerine sanki bir şey getiriyor da gelmiş S23 serisinde fazla yenilik yok diyor. 60 Hz koymasına da en ufak bir şey demiyor neymiş Apple 48 MP getirmiş vay be.

Asıl sen elini vicdanına koy, 13 serisinin üstüne az yenilik getiren 14 serisi alınır mı? Tabii sana göre söz konusu Apple oldu mu her şey büyük yenilik.

1750 nit yeni ekran var, yonga, batarya artışı var, selfie kamerası da S23 serisinde değişti. Soğutma sistemi aynı şekil. Ufs 4.0 ayrıca var. Ekran, soğutma, ön kamerada iyileştirme yapınca Apple'ya yenilik yaptı diyorsun. Aynı şeyleri Samsung yapmış bu defa çıkıp diyorsun 200 MP tek değişmiş. Senin bilgin bu kadar işin gücün fanlık.

Always on display denilen teknoloji Apple tarafında ilk defa tanıtıldı. Ben olaya Apple'ın dünyası ve Samsung'un dünyası olarak bakıyorum. Senin gibi düz mantık kurmuyorum. Apple'ın bugüne kadar sunduğu teknolojiler var. Samsung'un sundukları var. Always on display Android tarafında yıllardır var ama Apple'a ilk defa 14 Pro'larda geldi. iPhone kullanan biri için yeniliktir. Acil yardım denilen olay yurt dışında iki tane insanın hayatını kurtardı. İlk defa Apple piyasaya sürdü. Bu bir yeniliktir. Soğutma sistemi ilk defa sunulan bir teknoloji değil ama Apple tarafında ilk defa tüketiciye sunuldu. Ben Samsung S22'nin üzerine fazla bir şey koymadı derken olaya Samsung'un bugüne kadar sunduğu teknolojilere göre yorum yaptım. 60W hızlı şarjda bir yenilik değil ama Samsung bugüne kadar koymadığı için eğer S23 de koysaydı Samsung için yenilik olacaktı. Eğer empati yapmayı deneseydin ne demek istediğimi anlardın ama empati yapmak yerine düz mantık kurup Android fanboyluğu yapmak daha çok işine geldiği için anlamamanı anormal görmüyorum. 14 ile 13 Pro kamerası aynı? 🤣🤣🤣 hayatında bir kere eline 13 Pro alıp fotoğraf çektin mi? Senin aynı dediğin olay kağıt üzerinde. 13 Pro arka kamerası insan yüzlerine sarımtrak filtre uyguluyor. 14 kamerası 13 Pro'ya göre daha doğal daha gerçeğe yakın fotoğraflar çekiyor. Senin mantığına göre S7 ile S8 kamerasıda aynı, aynı sensör aynı donanım olması aynı sonucu vereceği anlamına gelmez. Senin teknoloji bilgin Xiaomi'nin leş kamerasına iyi diyecek kadar, kağıt üzeri verilere bakıp iPhone kameralarına aynı diyecek kadar. Teknoloji bildiğini zannediyorsun. Emin ol hiçbir şey bilmiyorsun. Tek bildiğin şey düz mantık kurmak. Apple'ın 60Hz koymasını en çok eleştirenlerden biri benim. Yurt dışında 14 ile 14 Plus'ın çok satmamasının en temel sebebi 60Hz ekran hızıdır. İnsanlar 60Hz ekran hızından bıktığı için düz modellere geçmişteki kadar ilgi göstermediler. Bu demek değil ki 13 ile 14 aynı cihaz. 14 ile 13'ün farklarını yazdım. Buna rağmen aynı cihaz diyen birinin kendine bir zeka testi yaptırması lazım. 1750NIT ekran? 😁😁😁 14 Pro'larda 2000NIT ekran var. Samsung ekranı bayağı geliştirmiş. Batarya artışı? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 batarya bayağı artmış. 3700MAh'den 3900MAh'e çıkmış.😃😃😃 hemen gidip bir S23 almalıyım. Samsung'un S23'lerde overclocklu 8 gen 2 kullandığından haberin var mı? 3, 36GHz gibi korkunç bir frekans hızı sunan işlemci var. Bu işlemci dışında pil düşmanı One UI arayüzü var. 3900MAh'in bu unsurlarda yeteceğini mi zannediyorsun? 😃😃😃 eğer yeteceğine inanıyorsan hayal dünyasında yaşamaya devam et. Samsung'un tek olumlu hareketi düz ile plusa soğutma sistemi koyması. Soğutma sistemi overclocklu 8 gen 2 de ne kadar etkili olacak? Gerçekten merak ediyorum. Fanboyluk olayına gelince fanboy arıyorsan aynaya bak.😃😃😃 benim fanboyluk yaptığım yok. Benim düşüncem Samsung'u seven bir insan eğer cihazlarda üst düzey teknolojiler görmek istiyorsa firmaya tepki koymalı. Koymuyorsa 1-2 ufak iyileştirme ile aynı cihazları görmeye devam eder.

Sen çıkıp AOD ve acil durum arama özelliğinden bahsederken yenilik diyorsun Apple'nin yaptığına. Bu özellikler yenilikse selfie kameras, ekran, ufs 4.0, BT 5.3, batarya, yonga tarafında iyileştirme olan modele çıkıp diyorsun SD 8 gen 2'li s22.

1750 nit yeni ekran var, yonga, batarya artışı var, selfie kamerası da S23 serisinde değişti. Soğutma sistemi aynı şekil. Ufs 4.0 ayrıca var. Ekran, soğutma, ön kamerada iyileştirme yapınca Apple'ya yenilik yaptı diyorsun. Aynı şeyleri Samsung yapmış bu defa çıkıp diyorsun 200 MP tek değişmiş. Senin bilgin bu kadar işin gücün fanlık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izle bakalım hangimiz fanboy? Hangimiz gerçekçi? 😃😃😃

Son düzenleme:
. Senin teknoloji bilgin Xiaomi'nin leş kamerasına iyi diyecek kadar .
Xiaomi ama hangi Xiaomi? Çok iyi hatırlıyorum o konuyu hocam, sen Xiaomi'nin kamerasına leş demiştin @BERWAR hocamda Mi 11 Ultra, 12S Ultra ve Xiaomi 13 gibi telefonların kamerasına leş demek bilgisizlikten başka bir şey gibisinden bir şey demişti ve aslinda birazda hakli. 9T'de ki MİUİ ile 12S Ultra'da ki MİUi ayni değil çünkü.
l.l1750NIT ekran? 😁😁😁 14 Pro'larda 2000NIT ekran var. Samsung ekranı bayağı geliştirmiş.
Nits ile panelin gelişmesinin hiçbir alakası yok, 700 Nits bile yetiyor insanlara. Ayrica Dynamic veya Super 2x AMOLED isterse 1000 Nits olsun yinede OLED'den daha iyi ve 2,5k çözünurlükte cabasi.
S23'lerde overclocklu 8 gen 2 kullandığından haberin var mı? 3, 36GHz gibi korkunç bir frekans hızı sunan işlemci var. Bu işlemci dışında pil düşmanı One UI arayüzü var. 3900MAh'in bu unsurlarda yeteceğini mi zannediyorsun? 😃😃😃 eğer yeteceğine inanıyorsan hayal dünyasında yaşamaya devam et. Samsung'un tek olumlu hareketi düz ile plusa soğutma sistemi koyması. Soğutma sistemi overclocklu 8 gen 2 de ne kadar etkili olacak?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izle bakalım hangimiz fanboy? Hangimiz gerçekçi? 😃😃😃

İşlemcinin frekansı ile pil tüketiminin doğrudan bir ilgisin yok. Pil tüketiminde en önemli faktör doğrudan TDP'dir, 1W arttırmış Samsung sadece. 8 saat ekran süresi alacağına 7 saat 55 dakika ekran süresi alırsın anca. Ayrıca Snapdragon 865'i 9W'a O.C'luyorlar, GPU 8 Gen 1'i geçiyor yine anormal bir ısınma yok, hatta ısınsaydi 12 Pro Max throttledan 20-30 FPS'lere düşerken Mi 10T (SD865 O.C) hâlâ stabil 60 FPS veriyor olmazdı, ayni örneği yukarida da verdim zaten.

MAh'ı arttırmasada olurdu, yine pil performansı düzelecek, sadece biraz daha ekran süresi verecek bu kadar.

S22'nin içine trafo olan 8 Gen 1 değilde A15 Bionic gibi bir işlemciyi koysaydın o telefonda 6-7 saatten az sot vermezdi.

Eğer sadece yeni sensöre geçip işlemciyi değiştirmeselerdi isterlerse iOS'a geçsinler yine bende senin gibi düşünürdüm, Vapor Chamber'in bile throttle'ı engelleyemediği ve Ultra modelde bile maksimum 4-5 saat ekran süresi verdiği 8 Gen 1 olsaydi... İnanin bana 1 hafta S22U kullanin, 1 haftada S23U kullanin aradaki farki çok iyi anlarsiniz. Ha yok kağıt üzerindeki verilere bakacağım sadece işlemci değişmiş ve yeni sensöre geçilmiş diyorsan zaten dinamik ada dışında 13 Pro Max ile 14 Pro Max'in arasindaki farkida anlamazdin.

Sonuç olarak Galaxy S23 Ultra şu an en iyi kameraya, en güçlü GPU'ya sahip işlemciye ve en iyi Android arabirimine sahip telefon.

Xiaomi ama hangi xiao mi? Çok iyi hatırlıyorum o konuyu hocam, sen Xiaomi'nin kamerasına leş demiştin @BERWAR hocamda mi 11 Ultra, 12s Ultra ve Xiaomi 13 gibi telefonların kamerasına leş demek bilgisizlikten başka bir şey gibisinden bir şey demişti ve aslinda biraz da hakli. 9T'de ki MIUI ile 12s Ultra'daki MIUI ayni değil çünkü.
Nits ile panelin gelişmesinin hiçbir alakası yok, 700 nits bile yetiyor insanlara. Ayrica dynamic veya super 2X AMOLED isterse 1000 nits olsun yine de OLED'den daha iyi ve 2, 5K çözünurlükte cabasi.

İşlemcinin frekansı ile pil tüketiminin doğrudan bir ilgisin yok. Pil tüketiminde en önemli faktör doğrudan TDP'dir, 1W arttırmış Samsung sadece. 8 saat ekran süresi alacağına 7 saat 55 dakika ekran süresi alırsın anca. Ayrıca Snapdragon 865'i 9W'a O.C'luyorlar, GPU 8 gen 1'i geçiyor yine anormal bir ısınma yok, hatta ısınsaydi 12 Pro Max throttledan 20-30 FPS'lere düşerken mi 10t (SD865 O.C) hâlâ stabil 60 FPS veriyor olmazdı, ayni örneği yukarida da verdim zaten.

MAh'ı arttırmasada olurdu, yine pil performansı düzelecek, sadece biraz daha ekran süresi verecek bu kadar.

S22'nin içine trafo olan 8 gen 1 değil de A15 bionic gibi bir işlemciyi koysaydın o telefonda 6-7 saatten az sot vermezdi.

Eğer sadece yeni sensöre geçip işlemciyi değiştirmeselerdi isterlerse IOS'a geçsinler yine bende senin gibi düşünürdüm, Vapor Chamber'in bile Throttle'ı engelleyemediği ve Ultra modelde bile maksimum 4-5 saat ekran süresi verdiği 8 gen 1 olsaydi... İnanin bana 1 hafta S22u kullanin, 1 haftada S23u kullanin aradaki farki çok iyi anlarsiniz. Ha yok kağıt üzerindeki verilere bakacağım sadece işlemci değişmiş ve yeni sensöre geçilmiş diyorsan zaten dinamik ada dışında 13 Pro Max ile 14 Pro Max'in arasindaki farkida anlamazdin.

Sonuç olarak Galaxy S23 Ultra şu an en iyi kameraya, en güçlü GPU'ya sahip işlemciye ve en iyi Android arabirimine sahip telefon.

Samsung'un arayüzü anormal pil tüketiyor. O arayüze 3900MAh'in yeteceğine inanmak hayal dünyasında yaşamak ile eşdeğerdir. Xiaomi olayına gelince 12s Ultra lansmanını seyrettin mi? İki tane fotoğraf koydular. Sol tarafta iPhone 13 sağ tarafta 12s Ultra, fotoğrafta çimenlerde bir aile çadır kurmuştu. iPhone 13 fotoğrafında HDR gayet iyiyken 12s ultrada HDR diye bir şey yoktu ve renkler birbirine girmişti. Xiaomi bunu insanlara renk doğruluğu diye yutturmaya çalıştı. O fotoğrafı bul ne demek istediğimi anlarsın. Xiaomi kamera olayını becerebilen bir marka değil. Öyle bir marka olsaydı forumlarda kamera konusu açıldığında GCAM konuşulmazdı. GCAM'in konuşulduğu bir ortamda o firmanın kamerasına iyi diyen birinin ben teknoloji bilgisine inanmam. S23 ultranın kamerasını, işlemcisini sorgulayan yok. S22'nin üzerine teknoloji anlamında bir şey konmamış. Sen memnunsan sorgulama git al bir itirazım yok.

Samsung'un arayüzü anormal pil tüketiyor. O arayüze 3900MAh'in yeteceğine inanmak hayal dünyasında yaşamak ile eşdeğerdir. Xiaomi olayına gelince 12s Ultra lansmanını seyrettin mi? İki tane fotoğraf koydular. Sol tarafta iPhone 13 sağ tarafta 12s Ultra, fotoğrafta çimenlerde bir aile çadır kurmuştu. iPhone 13 fotoğrafında HDR gayet iyiyken 12s ultrada HDR diye bir şey yoktu ve renkler birbirine girmişti. Xiaomi bunu insanlara renk doğruluğu diye yutturmaya çalıştı. O fotoğrafı bul ne demek istediğimi anlarsın. Xiaomi kamera olayını becerebilen bir marka değil. Öyle bir marka olsaydı forumlarda kamera konusu açıldığında GCAM konuşulmazdı. GCAM'in konuşulduğu bir ortamda o firmanın kamerasına iyi diyen birinin ben teknoloji bilgisine inanmam.
Samsung'un arayüzünün anormal pil tükettiği kanısına nerden vardınız hocam? Şimdiye kadar kullanilan işlemcilerin (S10 ve S9'un Snapdragon varyantları hariç) hepsinde TDP tavan zaten. Ayrica S20 FE Snapdragonda 6 saatten aşağı inmiyor ekran süresi, SDN forumda 1-2 sene önce S10 ile abartısız bir şekilde 8-9 saat ekran süresi alan vardi. Son olarakda Snapdragon 888 kullanan S21 5-6 saat ekran süresi alırken OnePlus 9 Pro 3-4 saat anca alıyor. Zaten sizde S10 Lite'a batarya mükemmeli sunan bir cihaz demiyor muydunuz? Burada yanlış biliyorsunuz hocam, yanlış bilmek ayıp değil öğrenmemek ayıp, bütün benliğimle söylüyorum size. Arayüzden değil işlemciden kaynaklanıyor, kendimi bildim bileli Samsung kullanıyorum ben eğer öyle olsaydı boşta da deli gibi pil tüketirdi ama gece %100 koysam sabah kalktığımda en fazla %97 oluyordu.

Screenshot (236).png

S23 ultranın kamerasını, işlemcisini sorgulayan yok. S22'nin üzerine teknoloji anlamında bir şey konmamış. Sen memnunsan sorgulama git al bir itirazım yok.
Bakın hocam orada anlaşamıyoruz işte, zaten bu cümlenizde haklısınız ama bunu dile getirip hayal kırıklığı demeniz yanlış. Sonuç olarak bu telefon sana en iyi kamera deneyimini ve en iyi panel deneyimini sunuyor. Sırf iPhone gibi dinamik ada veya SOS (acil yardım çağrısı) koymadı diye hayal kırıklığı mı oluyor?

Samsung'un arayüzünün anormal pil tükettiği kanısına nereden vardınız hocam? Şimdiye kadar kullanilan işlemcilerin (S10 ve S9'un Snapdragon varyantları hariç) hepsinde TDP tavan zaten. Ayrica S20 FE Snapdragon'da 6 saatten aşağı inmiyor ekran süresi, sdn forumda 1-2 sene önce S10 ile abartısız bir şekilde 8-9 saat ekran süresi alan vardi. Son olarak da Snapdragon 888 kullanan S21 5-6 saat ekran süresi alırken OnePlus 9 Pro 3-4 saat anca alıyor. Zaten sizde S10 Lite'a batarya mükemmeli sunan bir cihaz demiyor muydunuz? Burada yanlış biliyorsunuz hocam, yanlış bilmek ayıp değil öğrenmemek ayıp, bütün benliğimle söylüyorum size. Arayüzden değil işlemciden kaynaklanıyor, kendimi bildim bileli Samsung kullanıyorum ben eğer öyle olsaydı boşta da deli gibi pil tüketirdi ama gece %100 koysam sabah kalktığımda en fazla %97 oluyordu.

Eki Görüntüle 1656329

Bakın hocam orada anlaşamıyoruz işte, zaten bu cümlenizde haklısınız ama bunu dile getirip hayal kırıklığı demeniz yanlış. Sonuç olarak bu telefon sana en iyi kamera deneyimini ve en iyi panel deneyimini sunuyor. Sırf iPhone gibi dinamik ada veya sos (acil yardım çağrısı) koymadı diye hayal kırıklığı mı oluyor?

Hocam S10 Lite ile S23 ultranın pil tüketimi aynı olabilir mi? Birinde 2K HDR dynamic AMOLED ekran var. Diğerinde Full HD AMOLED ekran var. S10 Lite'ın ekran kalitesi 10 üzerinden 6 S23 ultranın 10 üzerinden 9.Samsung'lardaki pil sorununun temel sebepleri 1-arayüz 2-işlemci 3-ekran kalitesi senin S23 ultrada film izlediğinde giden pil ile S10 Lite da film izlediğinde giden pil aynı olamaz. Pil tüketiminde arayüz bir etken ama tabii ki pil tüketimi sadece arayüzle alakalı değil. Apple'ın sundukları hayatı boyunca sadece iPhone kullanan biri için yenilik çünkü adam Android sevmiyor. Adam AOD'yi ilk defa IPhone'da görüyor. Ben olaya Samsung'un penceresinden bakıyorum. Samsung S23'e 60W hızlı şarj koymuş olsa sen yenilik demeyecek miydin? 60W var olan bir teknoloji. Samsung ilk defa sunacağı için Samsung tarafında bir yenilik. Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
S23 de koysaydı Samsung için yenilik olacaktı. Eğer empati yapmayı deneseydin ne demek istediğimi anlardın ama empati yapmak yerine düz mantık kurup Android fanboyluğu yapmak daha çok işine geldiği için anlamamanı anormal görmüyorum. 14 ile 13 Pro kamerası aynı? 🤣🤣🤣 hayatında bir kere eline 13 Pro alıp fotoğraf çektin mi?
Sensörler hakkında en ufak bir şey bilmediğin için anca atıp tutarsın sen. 14 ve 13 Pro birebir aynı kamera sensörünü kullanıyor ikisinde de IMX703 var. ISP noktasında da bir fark yok. 13 Pro'nun üçüncü kamera avantajı var. 14 modeli de selfie kamerasında daha iyi. Zoom noktasında da 13 Pro daha iyi. Tonlamalarda biraz farklılık var yazılımsal olarak.

S7 ile S8 kamerasıda aynı, aynı sensör aynı donanım olması aynı sonucu vereceği anlamına gelmez.
İkisi aynı kamera sensörüne sahip değil önce onu bil ve iki model arasında da ISP farkı var. 12 MP deyip aynı sanan birinin kameralar hakkında konuşması da enteresan.

Senin teknoloji bilgin Xiaomi'nin leş kamerasına iyi diyecek kadar, kağıt üzeri verilere bakıp iPhone kameralarına aynı diyecek kadar.
Mi 11 Ultra, 12S Ultra, 13 serisinin kamerasına leş diyen biri sensin. Bu diyen biri kameralar hakkında en ufak bilgisi yok. Bir tane kanıt göster iPhone kamerasıyla Xiaomi aynı dediğime dair. Yalan söyleme hodri meydan hade bakalım kanıt göster. Öyle yalan söyleyerek üste çıkamazsın. IMX 989 kullanan bir telefonun kamerasına leş demek senin gibi kameralardan anlamayan bilgisiz insanların işi olur ancak.

1750NIT ekran? 😁😁😁 14 Pro'larda 2000NIT ekran var. Samsung ekranı bayağı geliştirmiş.
S22 1000 nit, S22+ ve S22 Ultra 1200 küsür nit parlaklığa sahip. Burada açıkça geliştirme var. 14 Pro modelinden daha geride diye geliştirme olmamış olmuyor.

3700MAh'den 3900MAh'e çıkmış.😃😃😃 hemen gidip bir S23 almalıyım.
Fanboyluk sende artık başka seviyeye çıkmış. Iphone 13 modeli 3327 MAH, 14 modeli 3279 MAH.
14 Pro 3200 MAH, 13 Pro 3100 MAH.
14 PM 4323 MAH, 13 PM 4352 MAH.

Yukarıda S23 modelinin bataryasına laf edip savunduğu markanın bataryaları hakkında bilgi sahibi olmamak anca senin gibi birine yakışır zaten. İnsan yazarken az bakar tabii nerede sende o.

Fanboyluk olayına gelince fanboy arıyorsan aynaya bak.😃😃😃 benim fanboyluk yaptığım yok.
İstediğin kadar ben fanboyluk yapmıyorum de, sende bu Apple fanboyluğun zirve noktasısın.

1-işlemci 2-200MP 14 Pro Max'in 13 Pro Max'e göre artıları 1-48MP RAW 2-Action mode 3-2000nit ekran 4-soğutma sistemi 5-dinamik ada 6-ön kamerada aurufocus ve F 1.9 diyafram ile az ışıkta daha iyi selfie performansı.
Apple ekran parlaklığını arttırmış, selfie kamerasını güncellemiş, soğutma sistemini yenilemiş. Bunlarda bir sorun görmüyorsun. Bu üç özelliğin aynısı Samsung'da güncellemiş üstüne UFS 4.0 ve yonga güncellemiş çıkıp utanmadan diyorsun S22 SD 8 Gen 2. Bu özelliklerin aynısını Apple değiştirince yenilik oluyor.

Teknoloji bildiğini zannediyorsun. Emin ol hiçbir şey bilmiyorsun.
Hodri meydan gel bakalım kim daha çok biliyor bay fanboy. Xiaomi kamerada iPhone'dan daha iyi dediğim tek bir mesaj göstermezsen yalancının teki olduğun bir daha çıkar. Kendine güveniyorsan çıkıp kanıt gösterirsin. Hiçbir şey bilmeyen biri kesinlikle de sensin. Öyle mesajlara gülücük atarak kurtulamazsın.

Ya dikkate alman gereken biri değil bu fanboy. 12S Ultra, 11 Ultra, Xiaomi 13 modelinin kamerasına leş diyen birinden ne beklersin. Asla ve asla Xiaomi kamera olarak Apple'dan daha iyi demedim. Çıkıp yalan söylüyor öyle dedin. Kanıt istedim atsın da görelim. Atamayacak göreceksin. Apple'nin yaptığı selfie, soğutma, ekran güncellemesine yenilik diyor. Samsung S23 serisinde bu üç özellikte aynı şeyi yapmış sadece 200 MP ve SD 8 Gen 2 değişmiş diyor.

hangimiz fanboy? Hangimiz gerçekçi?
Saçma sapan fikirlerinin nereden geldiğini atmana gerek yok.

Son düzenleme:
Sensörler hakkında en ufak bir şey bilmediğin için anca atıp tutarsın sen. 14 ve 13 Pro birebir aynı kamera sensörünü kullanıyor ikisinde de IMX703 var. ISP noktasında da bir fark yok. 13 Pro'nun üçüncü kamera avantajı var. 14 modeli de selfie kamerasında daha iyi. Zoom noktasında da 13 Pro daha iyi. Tonlamalarda biraz farklılık var yazılımsal olarak.

İkisi aynı kamera sensörüne sahip değil önce onu bil ve iki model arasında da ISP farkı var. 12 MP deyip aynı sanan birinin kameralar hakkında konuşması da enteresan.

Mi 11 Ultra, 12s Ultra, 13 serisinin kamerasına leş diyen biri sensin. Bu diyen biri kameralar hakkında en ufak bilgisi yok. Bir tane kanıt göster iPhone kamerasıyla Xiaomi aynı dediğime dair. Yalan söyleme hodri meydan hade bakalım kanıt göster. Öyle yalan söyleyerek üste çıkamazsın. Imx 989 kullanan bir telefonun kamerasına leş demek senin gibi kameralardan anlamayan bilgisiz insanların işi olur ancak.

S22 1000 nit, S22+ ve S22 Ultra 1200 küsur nit parlaklığa sahip. Burada açıkça geliştirme var. 14 Pro modelinden daha geride diye geliştirme olmamış olmuyor.

Fanboyluk sende artık başka seviyeye çıkmış. iPhone 13 modeli 3327 mAh, 14 modeli 3279 mAh.
14 Pro 3200 mAh, 13 Pro 3100 mAh.
14 pm 4323 mAh, 13 pm 4352 mAh.

Yukarıda S23 modelinin bataryasına laf edip savunduğu markanın bataryaları hakkında bilgi sahibi olmamak anca senin gibi birine yakışır zaten. İnsan yazarken az bakar tabii nerede sende o.

İstediğin kadar ben fanboyluk yapmıyorum de, sende bu Apple fanboyluğun zirve noktasısın.

Apple ekran parlaklığını arttırmış, selfie kamerasını güncellemiş, soğutma sistemini yenilemiş. Bunlarda bir sorun görmüyorsun. Bu üç özelliğin aynısı Samsung'da güncellemiş üstüne ufs 4.0 ve yonga güncellemiş çıkıp utanmadan diyorsun S22 SD 8 gen 2. bu özelliklerin aynısını Apple değiştirince yenilik oluyor.

Hodri meydan gel bakalım kim daha çok biliyor bay fanboy. Xiaomi kamerada IPhone'dan daha iyi dediğim tek bir mesaj göstermezsen yalancının teki olduğun bir daha çıkar. Kendine güveniyorsan çıkıp kanıt gösterirsin. Hiçbir şey bilmeyen biri kesinlikle de sensin. Öyle mesajlara gülücük atarak kurtulamazsın.

Ya dikkate alman gereken biri değil bu fanboy. 12s Ultra, 11 Ultra, Xiaomi 13 modelinin kamerasına leş diyen birinden ne beklersin. Asla ve asla Xiaomi kamera olarak Apple'dan daha iyi demedim. Çıkıp yalan söylüyor öyle dedin. Kanıt istedim atsın da görelim. Atamayacak göreceksin. Apple'nin yaptığı selfie, soğutma, ekran güncellemesine yenilik diyor. Samsung S23 serisinde bu üç özellikte aynı şeyi yapmış sadece 200 MP ve SD 8 gen 2 değişmiş diyor.

Saçma sapan fikirlerinin nereden geldiğini atmana gerek yok.

Daha yazdığımı bile anlamaktan acizsin. 14 Plus ile 13 Pro kamerasına aynı diyen babam mıydı? İkisiyle defalarca fotoğraf çektim. 14 renk doğruluğu ve HDR olarak daha iyi. Bir de utanmadan demedim diyorsun. Xiaomi 13 kamerası hakkında yorum yapmadım. Uydurma. 12s Ultra ve önceki kameralar kalite olarak leş ya da vasat. Madem Xiaomi kamerada bu kadar iyi niye forumlarda söz konusu kamera olduğunda en çok GCAM konuşuluyor. İmx 989 sensörünü kullanan kameraya leş demek bilgisiz insanların yapacağı yorum? 🤣🤣🤣 asıl bilgisizlik kamerada en önemli unsurun yazılım olduğunu bilmemektir.😃😃😃 Xiaomi'nin kamera yazılımının rezalet olduğunu senden başka herkes kabul ediyor. Batarya olayına gelince senin teknoloji bilginin ne kadar berbat olduğunu bir kez daha gördüm. Efendim Apple da 100mAh arttırmış, Samsung'a nasıl laf söylermişim? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 sen Samsung'un batarya yazılımı ile Apple'ın batarya yazılımını bir tutuyorsan akıllı telefonda kullanma, forumdada insanlara akıl verme. Şu yorumu ancak teknolojiyi hiç bilmeyen bir insan yapar. YouTube'daki testlerde 13 Pro Max 120Hz ekran hızına rağmen kendisinden daha fazla bataryaya sahip S22 ultradan daha iyi batarya performansı sundu. Niye hiç düşündün mü? Batarya performansında en önemli unsur yazılımdır. Sonra işlemci ve arayüzdür. Samsung'un yıllardır en sıkıntılı olduğu nokta bataryadır. Samsung'un bataryada kullanıcılara yeterli batarya performansı sunması için 4500MAH ve üzeri pil koyması şart çünkü arayüz, işlemci ve ekran ciddi derecede pil tüketiyor. Sen 3900MAh'in S23'e bataryada yeteceğine inanıyorsan teknoloji biliyorum deme. Apple soğutma koyunca, ön kamerayı yenileyince yenilik Samsung yaparsa görmezden geliyorsun. Senin anlayamadığın nokta ben S23'ü yorumlarken Samsung'un penceresinden bakarak yorumluyorum. Soğutma sistemi Apple tarafında ilk defa kullanılıyor ama Ultra modelinde vardı zaten. Ön kamerada autufocus Apple tarafında ilk defa kullanılıyor. Samsung'da yıllardır var. Samsung'da mesela 200MP yeniliktir. 200MP ilk defa kullanılan bir teknoloji değil ama Samsung'un cihazlarında ilk defa kullanıldığı için yeniliktir. S22 ile S23 arasında teknoloji olarak ciddi farklar bana göre yok. Bu benim düşüncem sen aksini düşünüyorsan gidip paraya kıyıp satın alabilirsin. Seni tutan yok. Fanboyluk olayına gelince 8 gen 1'in çok ısındığını defalarca kanıtladığım halde bunu inkar eden “ne var yani o kadar da olur” deyip kıvıran kimdi? Bugün 8 gen 1'in çok ısındığını Türkiye'de ve dünyada birçok teknoloji editörü, birçok insan kabul etmişken senin kabul etmemen fanboyluk değil mi? Kimin fanboy olduğunu konuşmaya gerek yok.😃😃😃 not: Yazmadığım ya da iddia etmediğim şeyleri yazmana hayret ediyorum. Ben senin Xiaomi kamerasının IPhone'dan daha iyi olduğunu iddia ettiğini yazmadım. Ben senin o çok beğendiğin 12s Ultra kamerasının Xiaomi lansmanında iPhone 13 kamerasından nasıl tokat yediğini belirttim. Maalesef bunu bile anlamaktan acizsin.

Son düzenleme:
İkisiyle defalarca fotoğraf çektim. 14 renk doğruluğu ve HDR olarak daha iyi.
Sensör olarak birebir aynılar ve ISP de aynı. Renk doğruluğu olarak 14 modelinde kasıtlı olarak iyileştirme var. Bu gayet doğal. Büyük fark var mı hayır.

Xiaomi 13 kamerası hakkında yorum yapmadım. Uydurma. 12s Ultra ve önceki kameralar kalite olarak leş ya da vasat.
12S Ultra ve 13 aynı sensöre sahip. Mi 11 Ultra modeli kamera olarak çok iyi. Bu modellere genelleme yapıp leş diyen sensin. Şimdi de sözünden çark ediyorsun. Alttakileri yazan sensin. Xiaomi 13 kamerası hakkında yorum yapmamış yersen tabii. Açıkça genelleme yaptığın gözüküyor.
O övdüğün berwar denilen şahıs leş kalite sunan Xiaomi Mi 11 Ultra ile 12s Ultra kameralarının iyi olduğunu iddia ediyor.
Xiaomi'nin leş kamerasına iyi diyen birinin yazdıklarına sadece gülüyorum

en çok GCAM konuşuluyor
Onu diğer Android markalarında da kullanabiliyorsun. Yukarıdaki üç modelin de kamerası iyi, en iyisi olmasa da. Çıkıp bunlara leş diyorsun bir de.

İmx 989 sensörünü kullanan kameraya leş demek bilgisiz insanların yapacağı yorum? 🤣🤣🤣 asıl bilgisizlik kamerada en önemli unsurun yazılım olduğunu bilmemektir.
En iyi unsurun yazılım olduğunu senden öğrenecek halim yok. IMX 989 kullanıyor diye en iyisi demedim, lafı farklı yerlere çekme, üste çıkamazsın. Bu sensörleri kullanan telefonların kamera performansı gayet iyi. Leş diyen biri sensör hakkında en ufak bilgiye sahip değil demek.

Batarya olayına gelince senin teknoloji bilginin ne kadar berbat olduğunu bir kez daha gördüm. Efendim Apple da 100mAh arttırmış, Samsung'a nasıl laf söylermişim? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 sen Samsung'un batarya yazılımı ile Apple'ın batarya yazılımını bir tutuyorsan akıllı telefonda kullanma, forumdada insanlara akıl verme.
Asıl sen insanlara akıl verme. IOS-Android güç tüketimi ne alaka ya. Burada bir tutma yok, IOS'un batarya optimizasyonun çok çok daha iyi olduğunu herkes biliyor. Yukarıda yazdığım modellerinin CPU'su aynı, yazılımları aynı, batarya miktarları benzer. Bu modellerin üzerine hiçbir batarya kapasitesi arttırmamış gelmiş utanmadan savunuyorsun ya yok iPhone ile Samsung'un batarya yazılımı bir mi diye. Konu o değil. A16, A15'e göre daha az güç harcıyor o var. 14, 14 Pro ve 14 PM modellerinin önceki modellerle benzer kapasite sunması kabul edilebilir bir şey değil. Burada mutlaka kapasiteyi yükseltmesi gerekiyordu. 200 MAH arttırdı diye dalga geçiyorsun Samsung ile Apple markada da aynı durum var. Bunları görmezden geliyorsun. Şimdi diyecek Apple batarya kapasitesini yükseltmedi CPU ile işi hallediyor. Samsung modellerindeki CPU'da önceki seriye göre çok daha az güç tüketimine sahip. 200 MAH artırdı diye kıyameti koparıyorsun, Apple tarafında yazdığım modellerde arttış yok sesin çıkmıyor. Bu nasıl bir düşmanlık ya.

YouTube'daki testlerde 13 Pro Max 120Hz ekran hızına rağmen kendisinden daha fazla bataryaya sahip S22 ultradan daha iyi batarya performansı sundu. Niye hiç düşündün mü? Batarya performansında en önemli unsur yazılımdır. Sonra işlemci ve arayüzdür.
S22 Ultra, 13 PM modelinden ne zaman batarya olarak iyi dedim? Konumuzla ne alakası var ayrıca? Önce yazılanları iyice anla. Senden öğrenecek değilim OS'un batarya performansına etki ettiğini. Konumuz o değil. Samsung tarafına 200 MAH arttırdı diye dalga geçiyorsan, batarya kapasitesini Apple arttırmadı diye ona da itiraz etmen gerek. Son yıllardaki iPhone amiral gemilerinin batarya konusunda Samsung'dan çok daha iyi olduğu aşikar. IOS'un pil optimizasyonu mükemmel zaten keşke Android'de böyle olsa. Anlamadığın nokta 200 MAH arttırdı diye dalga geçip savunduğun markanın kapasite olarak ilerleme sağlamaması, samimiysen buna da itiraz etmen gerekiyordu. SOC yüzünden elbette benzer kapasite olmasına rağmen önceki seriye göre batarya tarafında geriye gitmiyor ama kapasiteyi benzer seviyede tutması eleştirilmesi gereken bir noktadır.

Samsung'un bataryada kullanıcılara yeterli batarya performansı sunması için 4500MAH ve üzeri pil koyması şart çünkü arayüz, işlemci ve ekran ciddi derecede pil tüketiyor. Sen 3900MAh'in S23'e bataryada yeteceğine inanıyorsan teknoloji biliyorum deme.
One UI pil tüketimi olarak iyi bir arayüz. Android'i bir tutmaman lazım IOS pil tüketimiyle dağlar kadar fark var. Burada pilinin kötü olmasının iki nedeni var biri özellikle son 2 nesilde ürettiği işlemciler SD 888, E2100, SD 8 gen 1, E2200 bu modeller iyi bir tüketim sağlamıyor. Haliyle küçük batarya koyunca da sorun oluyor. S23 modelinin bataryası zaten yeterli olmaz. S23 en az 4500 MAH olması gerekirdi.

Fanboyluk olayına gelince 8 gen 1'in çok ısındığını defalarca kanıtladığım halde bunu inkar eden “ne var yani o kadar da olur” deyip kıvıran kimdi? Bugün 8 gen 1'in çok ısındığını Türkiye'de ve dünyada birçok teknoloji editörü, birçok insan kabul etmişken senin kabul etmemen fanboyluk değil mi? Kimin fanboy olduğunu konuşmaya gerek yok.
Abarttığın kadar bir ısınması yok öncelikle. Günlük kullanıma etki etmeyen bir durum. Isınma sorunu var deyip S22 önermeyen sendin sonradan çark edip durumun kullanıcıyı etkilemediği görünce S22 önermeye başladın. Exynos 990 ve SD 810 gibi bir işlemci değil 8 Gen 1.

S22 ile S23 arasında teknoloji olarak ciddi farklar bana göre yok.
Apple selfie, soğutma sistemi, ekran artışına yenilik diyorsan. S23 modelinde de bu üç unsur gelişmesine rağmen çıkıp bunlar hiç değişmemiş gibi yorum yaparsan burada düşmanlık ve fanlık vardır. Ciddi farklar olmadığını iddaa ediyorsan aynı şeyleri Apple tarafı için de söylemen gerekiyor. SD 8 gen 2'li S22 demenin mantıklı bir yanı yok.

S23, S23 Plus modellerinin kamera, RAM miktarı ve batarya miktarını bende eleştiriyorum.

Ben senin o çok beğendiğin 12s Ultra kamerasının Xiaomi lansmanında iPhone 13 kamerasından nasıl tokat yediğini belirttim. Maalesef bunu bile anlamaktan acizsin.
Bırak bu ayakları kimi yiyorsun yukarıda önceki mesajların duruyor. 12S Ultra kimse en iyi demiyor. Leş diyordun yine çark ediyorsun yemezler.

Ekran Görüntüsü (22).png

Son düzenleme:
Sayfalar, satirlar boyunca bu kadar tartismaniza gerek yok bana kalirsa. Ama S23U'nun hicbir sey degistirilmeden direkt ayni kasaya oturtulmasi bence dogru bir hareket degil. Telefonu eline aldiginda hissedilir bir tasarim farki olmasi gerek. 11 Pro Max, 12 Pro Max, 13 Pro Max, 14 Pro Max; hepsinde hissedilir minimal de olsa tasarim farki oldu. 11 Pro Max kenarlari ovalken 12 Pro Max duz ve keskin oldu, 13 Pro Max ise centikte kuculmeye giderek hem goz zevkine hitap etti hem de ekran govde oraninda artisa gitti, 14 Pro Max'te ise direkt dinamik ada teknolojisi getirdi. Yani telefonu eline aldiginda diger serilere gore bir fark goruyordun minimal de olsa. Ama S23 Ultra'da boyle bir durum yok.

Ek olarak Bluetooth 5.3 ve UFS 4.0 gibi seyleri de yenilikten saymiyorum. UFS 4.0 zaten gec kalmis bir teknoloji. Hatta Samsung'un hala 128 GB modellerinde 3.1 kullanmasi komik. Rakibi Apple, 6S'ten beri NVMe kullaniyor.

Bluetooth 5.3'un de yenilik sayilabilmesi icin Bluetooth 5.3 standardinin yayginlasmasi gerek. Ayrica Bluetooth surumunun yukselmesi de bir yenilik degildir. Cunku bu zaten yeni bir standart oldugu icin butun amiral gemilerine ve orta seviye cihazlara sira sira Bluetooth 5.3 gelecek. Ama 200 MP sensor kullanilmasi bir yeniliktir.

Buraya bir parantez daha acmak istiyorum. Samsung'un S23 Ultra'da uretmis oldugu 250 MP sensoru kullanmamasi ve bu kamerayi ilk kullanan cihazi Motorola markasina sunmasi resmen sacmalik. 250 MP sensor yapiyorsun ve bunun PR'ini koca Samsung ile yapmak yerine kucucuk pazari olan Motorola ile yapiyorsun.

Bence S23 Ultra SoC ve 200 MP kamera disinda S22 Ultra'dan o kadar da farki olmayan bir cihaz. Alinir veya alinmaz demiyorum, SoC ve kamera onemli iki detay ama S22 Ultra ile arasinda su an 15.000 TL oldugunu dusunursek sadece SoC ve kameraya bu kadar para verilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı