Samsung Galaxy S23 vs iPhone 13

Kesinlikle hocam, bu forumda Samsung fan boyluğu var kalıbımı basarım. S23 Ultra kamerası ayı çekiyormuş ama yapay zeka yardım ediyor yoksa S23 Ultra bir teleskop kadar olamaz. 120 Hz telefonu da öyle anlatıyorlar ki, sanki kimsenin yapamadığını Samsung yaptı, telefon uçuyor kaçıyor.

iPhone 15 Pro Max modeli 120 Hz ekrana sahip. Ama kimse bunu belirtmiyor? Herkes saklıyor. Ama konu S23 Ultra olunca tak diye 120 Hz ekran var abi alın bunu falan diyorlar. Apple gömüyorlar. Bu resmen haksızlıktır.
Doğru. Varoş insanların Apple'ı ''statü'' göstergesi olarak kullanmasından faydalanarak kendilerinde firmaya karşı ağır bir yıkım yaratıyorlar ve bunun neticesinde forumda önüne gelen Apple ürününü gömüyorlar. Ülkemizde Apple ürünlerinin neden Samsung kadar hypelanmadığının tek cevabı Samsung'un TR satış politikası. Globaldeki fiyatlar, Apple'da olduğu gibi doğrudan yansısaydı 15 Pro varken S23 Ultra'nın esamesi okunmazdı, fakat durum böyle değil, bakıldığında S23 Ultra'nın fiyat etiketi bandındaki herhangi bir iPhone'da 120 Hz yok, bu yüzden hypelanıyor.

Merhaba, şu anda aktif olarak Oppo A55 modelini kullanmaktayım. Bu yıl içerisinde değil, yılbaşından sonra yani şubat, Mart aylarında yeni bir telefona geçiş yapacağım. Aklımda iki cihaz var ve kafam çok karışık, Android camiasının amirali Samsung S23 mü? Yoksa vazgeçilmez iPhone 13 mü? Forumları tek tek dolandım herkes kendi kullanayım prensibine bağlı olarak telefon modeli sormuş bende kendi kullanım prensiplerim ve ön planda tuttuğum isteklerimi şöyle sıralayayım;

1-) Sosyal medya (akıcı bir sosyal medya deneyimi yaşamak istiyorum, post, story atarken kaliteli olsun sosyal medyada dolanmaktan keyif alayım istiyorum.
2-) Kamera (çektiğim fotoğraflar ve videolar kaliteli, büyüleyici olsun istiyorum.)
3-) Oyun (kim bu fiyatlara para verip oyun oynamak istemez ki? Yüksek grafiklerde akıcı oyun deneyimi yaşamak istiyorum.)
4-) Günlük (telefonda gündelik işlerimi yaparken "seri, uygulamaları açarken hızlı" bir şekilde kullanmak, WhatsApp gibi plan program gönderilen yerlerden velhasıl telefonu donmadan kasmadan gündelik işlerimde seri akıcı bir şekilde kullanmak.)

Evet, sıralamayla ön planda tuttuğum kullanım prensiplerim bu şekildedir, iki model arasında bana bu kullanım şartlarına uygun olacak şekilde bana hangi modeli önerirsiniz ve neden?
Hocam zaten Şubat Mart ayında gecceksiniz s24 serisine bakın ama ikisi arasından tabiki s23

Doğru. Varoş insanların Apple'ı ''statü'' göstergesi olarak kullanmasından faydalanarak kendilerinde firmaya karşı ağır bir yıkım yaratıyorlar ve bunun neticesinde forumda önüne gelen Apple ürününü gömüyorlar. Ülkemizde Apple ürünlerinin neden Samsung kadar hypelanmadığının tek cevabı Samsung'un TR satış politikası. Globaldeki fiyatlar, Apple'da olduğu gibi doğrudan yansısaydı 15 Pro varken S23 Ultra'nın esamesi okunmazdı, fakat durum böyle değil, bakıldığında S23 Ultra'nın fiyat etiketi bandındaki herhangi bir iPhone'da 120 Hz yok, bu yüzden hypelanıyor.
Konu tek sadece 120hz olsa keşke .D

Ben aynı ikilemde kalıp S23 aldım. Bir hafta önce de arkadaşım iPhone 13 ald. I kamera olarak kesinlikle S23, sosyal medya da falan da S23 önde eskide kalmış kalite kaybı meselesi. Gece çekiminde S23'ün eline su dökemez. Ama iPhone 13 alacaktım cumartesi günü stokta olmadığı için daha uygun fiyata S23 aldım iyi ki de almışım diyorum, I13'ün ön kamerası gece çekiminde berbat verilen parayı hak etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aynı ikilemde kalıp S23 aldım. Bir hafta önce de arkadaşım iPhone 13 ald. I kamera olarak kesinlikle S23, sosyal medya da falan da S23 önde eskide kalmış kalite kaybı meselesi. Gece çekiminde S23'ün eline su dökemez. Ama iPhone 13 alacaktım cumartesi günü stokta olmadığı için daha uygun fiyata S23 aldım iyi ki de almışım diyorum, I13'ün ön kamerası gece çekiminde berbat verilen parayı hak etmiyor.
Aynen öyle boş ver samsung her halükarda en iyisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı