Samsung Galaxy S23 vs S24

Bütçe
32000

84mirkoni

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
İkisinden birini düşünüyorum, sadece mesajlaşma, internet gezintisi ve bankacılık için kullanılacak. Oyun Candy Crush dışında yok. Exynos olması önemli değil. 256 GB versiyonLarını düşünüyorum. Aradaki 7 bin TL'ye değer mi? Uzun süre kullanmak için alınıyor. Şuandaki telefonum iPhone 6S (8 yıl oldu). Başka önerileriniz de olabilir, iPhone önermeyin.

Güncelleme önemliyse S24 alınabilir. Onun dışında S23 alınabilir hala.

İkisinden birini düşünüyorum, sadece mesajlaşma, internet gezintisi ve bankacılık için kullanılacak. Oyun Candy Crush dışında yok. Exynos olması önemli değil. 256 GB versiyonLarını düşünüyorum. Aradaki 7 bin TL'ye değer mi? Uzun süre kullanmak için alınıyor. Şuandaki telefonum iPhone 6S (8 yıl oldu). Başka önerileriniz de olabilir, iPhone önermeyin.
S23FE diyorum ben. Bence günlük kullanımda daha rahat ettirir. Hem bataryasi daha yüksek hemde fiyati daha uygun.

İkisinden birini düşünüyorum, sadece mesajlaşma, internet gezintisi ve bankacılık için kullanılacak. Oyun Candy Crush dışında yok. Exynos olması önemli değil. 256 GB versiyonlarını düşünüyorum. Aradaki 7 bin TL'ye değer mi? Uzun süre kullanmak için alınıyor. Şuandaki telefonum iPhone 6S (8 yıl oldu). Başka önerileriniz de olabilir, iPhone önermeyin.

İlk çıktığından beri S23 kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım bildiğim kadarıyla da S24 le arasında çok donanım farkı yok muhtemelen s24 1 sene daha fazla güncelleme alacaktır.
Telefon hakkında merak ettiğiniz bir şey varsa yanitlayabilirim.

S23'ü lansman zamanında önsiparişle aldım. 1 yıl kullandım takas kampanyası ile S24'e geçtim. Benim kullanımıma göre S23'ün pili daha iyi gibi geldi. Performans olarak ikisi de yüksek performanslı cihazlar o konuda bir fark göremedim. 7 yıl güncelleme desteği güzel bir artı S23'ün 3 yılı kaldı. Yeni ekran paneli sayesinde duvar kâğıtlı Always on Display yapılabiliyor şahsen cihaz çok hoş duruyor. Çerçeveleri incelmiş evet ama S23'ün ki de inceydi aman aman bir fark göremedim. Kamera konusunda S23 ile bir doküman fotoğraflamak isterseniz banana blur denilen bozulmayı yapıyor fotoğrafın ortası net kenarlara doğru sanki ışık hızına geçiyorsunuz 1 yıldır çözmediler, S24 de bu sorun düzelmiş gibi duruyor. Yapay zeka özelliklerinin çoğu zaten S23'e de gelecek güncelleme ile artı olarak değerlendirilemez.

S23FE diyorum ben. Bence günlük kullanımda daha rahat ettirir. Hem bataryasi daha yüksek hemde fiyati daha uygun.
Bana göre çok kalın ve ağır.
Uzun sure kullanacaksiniz gibi. Uzun kullanımda S24 daha mantikli. 12 GB RAM dolayisiyla S24 Plus modelini de oneririm. Uzun kullanimda daha iyi olur.
Çok büyük ve o kadar para vermek istemiyorum.
Güncelleme önemliyse S24 alınabilir. Onun dışında S23 alınabilir hala.
Android'de güncelleme çok önemli değil sanırım. Yani mesela WhatsApp kaç yıllık cihazlarda çalışıyor.
S23 daha iyi şahsen.
Sebebi nedir?
İlk çıktığından beri S23 kullanıyorum şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım bildiğim kadarıyla da S24 le arasında çok donanım farkı yok muhtemelen s24 1 sene daha fazla güncelleme alacaktır.
Telefon hakkında merak ettiğiniz bir şey varsa yanitlayabilirim.
Telefonun arka cam ve çerçeve mat mı parlak mı? Ağırlık ve büyüklük olarak nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı