Samsung Galaxy S24 vs iPhone 15 Batarya Performansı

KlevFreecss

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Video Editör
Merhaba arkadaşlar;

Yeni bir telefon arayışındayım ve büyük ihtimalle S24 ya da Iphone 15 alacağım. Önceki telefonum Samsung Galaxy S10+ ve beni batarya performansı konusunda perişan etti. Telefonu aldığım güne lanet ettim adeta, yoğun kullanım sergilemediğim halde 1 günü çıkaramıyorum, yanımda şarj aleti ile gezmekten bıktım. Ve bu durum telefon eskidikçe daha da beter bir hale geldi. Samsung'un S24 modelinde Exynos 2400 kullanmayı tercih etmesi ve önceki Samsung telefonumda yaşadığım deneyimler bu telefona karşı büyük bir ön yargı yaşamama neden oluyor.
Kısacası batarya performansı benim için çok önemli konumda, bunu göz önüne alarak sizce Iphone 15 mi yoksa S24 mü? Başka önerilere de açığım.

Şimdiden teşekkür ederim.
İyi forumlar.

Exynos 2400 oldukça sağlam bir çip. 8G3 kadar olmasa da yine de çok sağlam. Batarya konusunda çok yoğun kullanımda ikisininde bir günü çıkaramayacağını düşünüyorum. Fakat S10 serisi zaten batarya konusudna iyi değildi. Yani yeni Samsung'lara önyargılı bakmanıza gerek yok. Bence S24 daha sağlam fakat yine de iPhone 15de olabilir. Oda kötü değil çünkü.

Son güncellemelerden sonra S23 ultranın pili bile rezalet. 6 saat civarı ekran süresi veriyor zar zor, S23 ile 5 saati geçmez.
Yanlış düşünüyorsun. S23 Ultra daha büyük ve QHD+ ekrana sahip. Hem de çok canlı olduğundan S23 daha uzun gider.

GSMArena'nın eski metodolijisine göre S24, yenisine göre 15 daha iyi.
Ve hayır, S23'ün pili daha uzun gitmiyor, S23 güzellemesini bırakın artık. Active score'da aralarında 30-60 dakikalık fark var S24 ile.

Ben senin yerinde olsam S24 alırdım. Düz ve plus model iPhone'lar çok mantıksız. Eğer paran yetiyorsa 14Pro alabilirsin ama düz model bence almamalısın.

Son güncellemelerden sonra S23 ultranın pili bile rezalet. 6 saat civarı ekran süresi veriyor zar zor, S23 ile 5 saati geçmez.
Öbür güncelleme ile çözülür. Sonsuza kadar öyle kalacak diye birşey yok.

GSMArena'nın eski metodolijisine göre S24, yenisine göre 15 daha iyi.
Ve hayır, S23'ün pili daha uzun gitmiyor, S23 güzellemesini bırakın artık. Active score'da aralarında 30-60 dakikalık fark var S24 ile.
Güncellemeler gibi farklılıklar olabiliyor, ekran süreleri birbirlerine benziyor.

Son düzenleme:
Ben senin yerinde olsam S24 alırdım. Düz ve plus model iPhone'lar çok mantıksız. Eğer paran yetiyorsa 14Pro alabilirsin ama düz model bence almamalısın.
Maalesef S24'ün bütçesine içim el vermeyerek çıktım 14 Pro bayağı bir tuzlu olur. Şimdilik S24 en büyük aday gibi bakalım biraz daha kurcalamakta fayda var.
Teşekkür ederim.

Maalesef S24'ün bütçesine içim el vermeyerek çıktım 14 Pro bayağı bir tuzlu olur. Şimdilik S24 en büyük aday gibi bakalım biraz daha kurcalamakta fayda var.
Teşekkür ederim.
Siz araştırmalara devam edin hocam. En sonunda içinize sinen modeli alın. Öbür türlü diğer model iyi olmasa bile aklınızın köşesinde kalıyor çünkü. Ben Note 12 Pro 5G'de yaşadım bu durumu. Unuttum şimdi gerçi ama ilk aldığım hafta baya içimi sızlatmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı