Samsung Galaxy S4 Mini Kasma Sorunu

• Konuyu başlatan Muhammed85
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 58
  • Görüntüleme 7B
Garantide en az 500 TL dediler Türkcell'de 280 dediler o yüzden böyle olacağını bilsem yaptırmazdım. Garantide yaptırsam garanti dışı kalmaz mıydı? bilmiyordum. :(

Hard reset yapmalısın ya da Sam Mobile'dan uygun rom dosyasını indirip Odin ile yüklemelisin.
Cihazın modeline bak ardından Sam Mobile'dan firmware'e tıkla ve cihazının modelini gir.(GT-IXXXX biçiminde)
Girdikten sonra Country bölümünden Turkey seç ve en güncel olanı indir.

Ya da cihazın model numarası GT-I9190 ise aşağıdaki linke tıkla uygun yazılım orada var.

Firmware for Samsung GT-I9190

En üstteekini indirmen daha iyi olacaktır. Güncellik bakımından.

Download firmware: I9190XXUCOD2_I9190OJVCOD2_TUR
Ayrıca linkte instructions kısmınd nasıl yükleneceği yazıyor. :)

Samsung almak hata, garantiye gitmemek ayrı hata. Bu saatten sonra yapacak bir şey yok. Samsung'un teknik servisleri gayet iyi ilgileniyorlar, keşke gitseydin. Zaten turkcell ucuza yapıp garantiden çıkarmayacaksa samsung neden 500 küsür lira almak için çabalasın, o da 280 lira isterdi. Sen bayağı yanlış yapmışsın arkadaşım maalesef. Arkadaşın dediği hard reset olayı, yeni yazılım atmak sanırsam. Samsung teknik servisine git 20-40 lira civarında bi para alırlar yeni yazılım olayına. Almayadabilirler tabi. Gidip derdini anlatırsan en temiz yazılımı yüklerler. Kendi başına yapmaya kalkma bence, bari bu sefer yapacağın garanti bir şey olsun.

Bu arada turkcell orijinal parça kullanmamış olabilir telefonunda. Ucuza gelmesinin sebebi bu büyük ihtimal.

Anlıyorum şimdi rom yüklüyorum fakat telefon 20 dk oldu açılmadı.

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım zaten olmadı rom yüklüyorum fakat işte telefon açılmadı anlamadım.

Doğru mu yapmışım?

Garantisi yok dostum.

dfs.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı