Samsung Galaxy S4'e 5.0'ın Gelmemesi

yahyaxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim telefoum Samsung Galaxy S4 I9500. Bu cihaza 5.0 dağıtıldı ama bana gelmedi. En güncel diyor. Yardım edebilecek biri var mı?

Sammobile'da 5.0.1 gözüküyor ordan yükleyip odinle kurabilirsin bildiğim kadarıyla garanti dışı kalmıyor ve knox sayacı yükselmiyor. Ama yaparsan yedekleme yapmayı unutma her şey gidecek çünkü. Bir de yükledikten sonra wipe data yapmayı unutma.

Sammobile'da 5.0.1 gözüküyor ordan yükleyip odinle kurabilirsin bildiğim kadarıyla garanti dışı kalmıyor ve knox sayacı yükselmiyor. Ama yaparsan yedekleme yapmayı unutma her şey gidecek çünkü. Bir de yükledikten sonra wipe data yapmayı unutma.
Açıklamalı bi kurulum anlatımı var mı? Çok bilmiyorum da.

Sammobile'dan aslında kurmayın derim eğerki garantiniz varsa, benim telefonumda sammobile'dan indirdiğim 4.4.2 kuruluydu telefonumda bi arıza yüzünden garantiye vermiştim rootlu dediler, eğer garantiniz varsa gidin servise güncelleme yapsınlar.

Sammobile'dan aslında kurmayın derim eğerki garantiniz varsa, benim telefonumda sammobile'dan indirdiğim 4.4.2 kuruluydu telefonumda bi arıza yüzünden garantiye vermiştim rootlu dediler, eğer garantiniz varsa gidin servise güncelleme yapsınlar.

Bunun sammobile'dan kurmanız ile alakası yok. Sammobile'dan kurduğunuz ROM, telefonun fabrikadan çıkış halindeki yazılım ile aynı. Zaten Samsung'a çalışan bir firma, size servisin öyle demesi sonradan yaptığınız yasal bir işlemden kaynaklı olabilir zira ben şuana kadar öyle bir sıkıntı yaşamadım.

Ama şöyle bir şey de var, ben telefonu ilk aldığım zaman ülke kodu olarak TUR yazıyordu. Sammobile'dan indirdim, kurdum KSA yazdı.
Yasal bir işlem de yapmadım, ben sadece ROM kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama şöyle bir şey de var, ben telefonu ilk aldığım zaman ülke kodu olarak TUR yazıyordu. Sammobile'dan indirdim, kurdum KSA yazdı.
Yasal bir işlem de yapmadım, ben sadece ROM kurdum.
Sorun burada işte. Başka ülkeye ait CSC kodlu romu kurmuşsunuz. Servis size rootlu dediyse yanlış söylemiş, ROM Orjinal ancak üzerinde Birleşik Arap Emirlikleri veya Kenya ROM'u yüklü olduğu için cihazı saymamış. Cihazınızda KNOX sayacı yoksa cihazı rootlayıp CSC kodunu tekrar TUR yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı