Samsung Galaxy S8 USB 3.1 veya 3.0 olarak bağlanamama sorunu

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Ekran Alıntısı1.PNG

Sorunum başlıkta da yazdığım üzere cihazımın USB 3.0 veya USB 3.1 şeklinde bilgisayarıma bağlanmaması sorunu,ne yaptıysam cep telefonumu USB 3.0 veya USB 3.1 olarak bilgisayarıma bağlayamıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Gördüğünüz gibi USB 2.0 üzerinden saatlerce uzayan dosya aktarımlarına maruz kalabiliyorum. Elbette 23 Saat beklemem, iptal ettim.

Sorunu ilk önce bilgisayarımda aradım,ama olması imkansıza yakın. Çünkü eski bilgisayarımda da USB 3.0 veya USB 3.1 olarak çalışmıyordu ve sorunun bilgisayarımda olduğunu düşünüyordum. Konu ile ilgili servis ile iletişime geçtim ancak onlar da sürücüleri kaldırtıp tekrar yükleyin dediler,bunu yaptığımı söylediğimde sorunun bilgisayar kaynaklı olduğunu söyleyip kestirip attılar. Bende pek üzerine gitmedim.

Ancak yeni bilgisayarıma geçtiğimde de aynı sorunu yaşayınca sorunun kesinlikle telefonda olduğunu anladım. Ne USB 3.1 nede USB 3.0 portundan cihazı USB 3.0 veya USB 3.1 olarak bağlayabildim. USB 2.0 olarak çalışmaya devam etti.

Bunların haricinde harici disk kutum mevcut,bu kutu eski bilgisayarımda da,yeni bilgisayarımda da USB 3.0 olarak çalıştı ve çalışmaya devam ediyor.

Yeni bilgisayarımda USB 3.1 ve USB 3.0 çıkışları mevcut,ve özellikle doğrudan anakart'a bağladığımda da USB 3.0 veya USB 3.1 olarak bağlanamıyorum. Yani sıkıntı bana göre kesinlikle telefonda.

Kullandığım kablo orijinal, kutusundan çıkan Type-C kablodur.

Ne tür çözümler önerebilirsiniz? Teşekkürler!
up
---

Güncelleme : Note 8 ile de denedim, onda da aynı şekilde USB 2.0 olarak çalıştı. Cihazını USB 3.0 veya 3.1 olarak çalıştırabilen var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı