Samsung Galaxy SL Android 2.3.6 Güncelleme Rehberi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Galaxy SL'in Android 2.3.6'ya güncellemek için sırasıyla iki farklı ROM yüklemeniz gerekiyor. Aksi takdirde telefon EXT4 bölümünü tanıyamadığı için reset döngüsüne girecektir. Yani sürekli yeniden başlayacaktır.

Bu yüzden 2.2 sahipleri adım adım güncellemeli.

Öncelikle güncelleme için ilk olarak ODIN 3 1.82 sürümünü indirin.

Şimdi ilk olarak telefonu XXKPE sürümüne güncellemek gerekiyor.

Adım adım:

I9003XXKPE ROM'unu indirin.

Şifre sorarsa:

Kod:
samfirmware.com

1. Odin'i çalıştırın.
2. Re-Partition, Otomatik Reboot ve F. Reset seçeneklerini işaretleyin.
3. PIT düğmesine tıklayın ve bu dosyayı seçin: latona_20110114.pit
4. Telefonunuzu download moduna koyun: Ses kısma + Home + Güç.
5. USB kablosunu bağlayın, Program telefonun Com numarasını tespit edecektir.
6. PDA düğmesini tıklayın ve bu dosyayı seçin: CODE_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar
7. PHONE düğmesini tıklayın ve bu dosyayı seçin: MODEM_I9003XXKPE_REV_00_CL1041909.tar
8. BOOT LOADER düğmesine tıklayın ve bunu seçin: APBOOT_I9003XXKPE_CL409735_REV08_user_low_ship.tar
9. CSC düğmesini tıklayın ve bu dosyayı seçin: GT-I9003-CSC-MULTI-OXAKPE.tar
10. Start diyerek tüm bu dosyaları cihaza yazın.
11. USB kablosunu çıkartın, pili çıkarıp takın ve cihazı tekrar Download moduna soktuktan sonra USB kablosunu geri takın.
12. START diyerek tüm bu dosyaları telefona yazmaya başlayın.
13. Program penceresinin üzerinde PASS görünceye kadar hiçbir şey dokunmayın.

Telefonunuzu açın. Kurulum ekranı geliyorsa ROM'u sorunsuz bir biçimde yüklediniz demektir. Şimdi telefonu kapatın. Sıradaki ROM'u da yükleyip cihazı 2.3.6 sürümüne güncelleyeceğiz.

Öncelikle I9003XXKPU (2.3.6) ROM'unu indirin.

Şifre:
Kod:
sampro.pl

1. Odin'i çalıştırın.
2. Sadece Otomatik Reboot ve F. Reset seçeneklerini işaretleyin.
3. Telefonunuzu download moduna koyun: Ses kısma + Home + Güç.
4. PDA düğmesini tıklayın ve bu dosyayı seçin:
I9003XXKPU_I9003XXKPU_I9003SERKPU_HOME.tar.md5
5. START diyerek dosyayı telefona yazmaya başlayın.
6. Program penceresinin üzerinde PASS görünceye kadar hiçbir şey dokunmayın.
7. İşlem bittikten sonra telefonu açın ve *#1234# yazıp her şeyin KPQ ile bittiğinden emin olun.

Fabrika ayarlarına sıfırlayıp telefonunuz güle güle kullanmaya başlayın.

Efendim iyi günler, ilk PIT'i yükledikten sonra, reset tuşu gelmedi odinde. PIT yüklendi fakat, pili çıkarıp taktıktan sonra download moda geçmiyor. Öyle donup kaldı telefon?

Nasıl olucak o. Anlatamadım ne demek istediğimi. Pit'i yüklemeden evvel ses kısma home güç düğmesine basarak download moda aldım. Pit'i yükledikten sonra telefon şu anda sadece siyah bir ekran var download moda geçmiyor.

PIT'i yükledikten sonra reset tuşu gelmedi ve bende malesef kabloyu çekmek zorunda kaldım. Çekince şu anda download moda almaya çalıştığımda geçmiyor. Pili çıkarttım şimdi, 10 dakika bekledim, sonra tekrar download moda almaya çalıştım pili takıp, gene geçmedi ne yapıcaz şimdi burak bey?

Herneyse sorunu kendim halletim, 10 dakika bekleyin pili çıkartıp. Saatlerde sürebilir. Pili çıkarıp bekleyin, 30 dakika geçtikten sonra pili tekrar takıp download moda almaya çalışın allahın izniyle geçer, sizdende ricam lütfen konuyla ilgili bilgileriniz varsa konu açında milleti rezil rüsva etmeyin, teşekkürler yardımlarınız için.

Merhabalar. Romu yükledim 2.3.6. Hiç bir sorun yok ve stabil çalışıyor. 2 gündür kulanıyorum, her şey çalışıyor. Emeğinize teşekkür ederim. Hayırlı günler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı