Samsung Galaxy Tab S6 Lite alınır mı?

sleflq0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben normalde iPad 9 istiyorum ama butcemi çok aşıyor. Kalemi de pahalı.
7500 TL.
Galaxy S6 Lite görünce indirimde sevindim.
Galiba güzel kalemi de yanında.
5500 TL.

Bir de aklımda iPad Air 2 var ama nereden bulabilirim bilmiyorum ikinci el de almak istemiyorum. Üretimi durdu mu acaba? Bilgi verir misiniz?

Sadece ders çalışmak icin bazen video izlerim oyun oynarım 3 4 sene götürmesi yeterli olur.

Bütçem = ortalama 4000 4500.

Tablet onerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Galaxy Tab S6 Lite yaklaşık 6 aydır (tahmini) kullandığım tabletim.

Ben ofiste kullanmak için aldım. Kalemle çalışmalarımı yapıyorum ve notlarımı düzenliyorum. Ofis çalışmaları için güzel bir ürün. El yazısını otomatik olarak dijital metne de çeviriyor. Bu özelliğini de seviyorum.

Dizi ve film izlemek içinde sık kullanıyorum. Özellikle yorgun anlarında oturmak istemezsen uzanıp yanına koyuyorsun. Tabii tableti ayakta tutacak bir kılıf lazım. Kılıfı o zaman 200 TL'den almıştım. Şu anda 180 - 250 arası aynı modeller. Ekran çözünürlügü 2000 X 1200p olarak güzel. Şahsen bana yansıyan görüntü kalitesinden de hoşlanıyorum ama ekran TFT bunu es geçmemek lazım. Bir iPad ekranı kalitesi yok.

Kutusundan kalem, şarj kablosu ve adaptörü çıkmıştı.

Oyun kısmına gelecek olursak Clash of Clans gibi düşük sistem gereksinimi isteyen oyunları oynayabilirsin. Fakat bu tablet oyun için değil. İleri seviyedeki oyunlarda kasma yapıyor.

Galaxy Tab S6 Lite yaklaşık 6 aydır (tahmini) kullandığım tabletim.

Ben ofiste kullanmak için aldım. Kalemle çalışmalarımı yapıyorum ve notlarımı düzenliyorum. Ofis çalışmaları için güzel bir ürün. El yazısını otomatik olarak dijital metne de çeviriyor. Bu özelliğini de seviyorum.

Dizi ve film izlemek içinde sık kullanıyorum. Özellikle yorgun anlarında oturmak istemezsen uzanıp yanına koyuyorsun. Tabii tableti ayakta tutacak bir kılıf lazım. Kılıfı o zaman 200 TL'den almıştım. Şu anda 180 - 250 arası aynı modeller. Ekran çözünürlügü 2000 X 1200p olarak güzel. Şahsen bana yansıyan görüntü kalitesinden de hoşlanıyorum ama ekran TFT bunu es geçmemek lazım. Bir iPad ekranı kalitesi yok.

Kutusundan kalem, şarj kablosu ve adaptörü çıkmıştı.

Oyun kısmına gelecek olursak Clash of Clans gibi düşük sistem gereksinimi isteyen oyunları oynayabilirsin. Fakat bu tablet oyun için değil. İleri seviyedeki oyunlarda kasma yapıyor.

Sadece derse yoğunluk vereceğim onunla beraber
Ve video izleyecegim bazen de küçük çaplı oyunlar ve ekranı büyükmü acaba?
Ve ekranı tft derken ne oluyor?

Hocam TFT ekranlar IPS, OLED vb. ekranlar kadar iyi değil. Fakat bu ekranın kötü olduğu anlamına da gelmiyor. Ben beğeniyorum. Son 6 aydır neredeyse bütün dizi ya da filmleri bu cihazdan izledim. Görüntü kalitesi beni hiç rahatsız etmedi. Şu an mobil cihazdayım. Akşam eve geçtiğimde bilgisayardan sana ekranın çesitli varyasyonlardaki görüntülerini atarım.

Ekran büyüklüğü 10.4 inç kadar. Not almak, bir şeyler okumak ve doküman hazırlamak için yeterli bir ekran büyüklüğü. Hatta ben bu tablette dokümanları hazırlamak için Samsung Bluetooth Smart Keyboard Trio 500 Klavye ve Samsung Bluetooth Mouse Slim cihazlarını da harici olarak satın aldım. İkisine toplam 600 TL vermiştim sanırım. Tableti bir nevi laptop gibi kullanıyorum. Tabii laptop kadar işlevsel olamaz.

Video izleme konusuna gelecek olursak çift hoparlör var. Ekran kalitesini de beğeniyorum. Akşam size atacağım zaten. Bluetooth dışında kablolu kulaklık kullanmak isterseniz jack girişi de mevcut. Type-C ile şarj oluyor. Hatta Type-C to USB port ile normal kablolu mouse, flash bellek, kablolu klavye gibi cihazlar da takılabiliyor.

S pen ömrünün ortalama 1.5 - 2 yıl arasında olduğu söyleniyor. Başka soru varsa onlara akşam dönerim.

Hocam TFT ekranlar IPS, OLED vb. ekranlar kadar iyi değil. Fakat bu ekranın kötü olduğu anlamına da gelmiyor. Ben beğeniyorum. Son 6 aydır neredeyse bütün dizi ya da filmleri bu cihazdan izledim. Görüntü kalitesi beni hiç rahatsız etmedi. Şu an mobil cihazdayım. Akşam eve geçtiğimde bilgisayardan sana ekranın çesitli varyasyonlardaki görüntülerini atarım.

Ekran büyüklüğü 10.4 inç kadar. Not almak, bir şeyler okumak ve doküman hazırlamak için yeterli bir ekran büyüklüğü. Hatta ben bu tablette dokümanları hazırlamak için Samsung Bluetooth Smart keyboard Trio 500 klavye ve Samsung Bluetooth mouse Slim cihazlarını da harici olarak satın aldım. İkisine toplam 600 TL vermiştim sanırım. Tableti bir nevi laptop gibi kullanıyorum. Tabii laptop kadar işlevsel olamaz.

Video izleme konusuna gelecek olursak çift hoparlör var. Ekran kalitesini de beğeniyorum. Akşam size atacağım zaten. Bluetooth dışında kablolu kulaklık kullanmak isterseniz jack girişi de mevcut. Type-C ile şarj oluyor. Hatta Type-C to USB port ile normal kablolu mouse, flash bellek, kablolu klavye gibi cihazlar da takılabiliyor.

S pen ömrünün ortalama 1.5 - 2 yıl arasında olduğu söyleniyor. Başka soru varsa onlara akşam dönerim.

Ekranın boyutunu merak ediyorum bir de kasiyor mu acaba onu merak ediyorum kalemin nasıl çalıştığını merak ediyorum.

Unutmadan bir şeyden daha bahsetmem gerekiyor. Tabletin ekranı mat değil. Yani ışık yansıtıyor. Aşağıdaki görselde de bunu görebilirsiniz. Bu yüzden tabletle güneş altında, pencereye doğru veya benzer yerlerde çalışmanız mümkün değil. Boyutunu anlayabilmeniz için özellikle laptopun üzerine koydum da çektim.

20230330_052128.jpg

Kalem mıknatıslı. Tablete yapışıyor. Fakat mıknatısı o kadar güçlü değil. Bu yüzden tablete kılıf alırken kalem yeri olmasına da dikkat etmeniz lazım. Bahsettiğim türde kılıfların fiyatları uygun zaten. 180 - 250 fiyat aralığındalar. Kalemi güzel gerçekten. Sonuçta Samsung'un orijinal S Pen'i var. Ömrü de uzun 1.5 - 2 yıl kadar ucunu değiştirmeden kullanıldığını söylüyorlar. Bu süre dolduğunda ucunu değiştirip yine kullanırsınız.

Şimdi kastığı yer var kasmadığı yer var. Tam ne yaparken kasıp kasmadığını sorarsanız ona göre cevap vereyim.

Yani sonuç olarak yalnızca not almak, dizi/film izlemek ve müzik dinlemek gibi basit şeyler için alacaksanız alınabilir. Fakat oyun oynamak ya da benzeri gibi sistem gücü isteyen şeyler yapmak için alınmaz.

Son düzenleme:
@Watson arkadaşın da dediği her şeye katılıyorum. Galaxy tabs8 almıştım. Tek bir sıkıntısı var, ışıklı yerlerde yansıma yapıyor. Bu değişmemiş bir problem hala.

Almak istediğin model arkadaşımda var. Oyun performansı hakkında bir fikrim yok ama onun dışında her şey için okey. Kesinlikle öneririm.

Kalem yeri olan kılıf şart, ekran koruyucu gerekli değil(en azından tabs8 için).

Bütçen için seni her türlü tatmin eder. Hele bir de Android telefon kullanıyorsan GO. Şahsen hayatını ful Android ve Windows ile geçiren biri olarak çok iki arada bir derede kalmıştım. Ve doğru karar vermişim.

@Watson arkadaşın da dediği her şeye katılıyorum. Galaxy tabs8 almıştım. Tek bir sıkıntısı var, ışıklı yerlerde yansıma yapıyor. Bu değişmemiş bir problem hala.

Almak istediğin model arkadaşımda var. Oyun performansı hakkında bir fikrim yok ama onun dışında her şey için okey. Kesinlikle öneririm.

Kalem yeri olan kılıf şart, ekran koruyucu gerekli değil(en azından tabs8 için).

Bütçen için seni her türlü tatmin eder. Hele bir de Android telefon kullanıyorsan GO. Şahsen hayatını ful Android ve Windows ile geçiren biri olarak çok iki arada bir derede kalmıştım. Ve doğru karar vermişim.

Bende ekran koruyucu kullanmıyorum. Kapaklı kılıf kullandığım ve tablet çantasında taşıdığım için gerek kalmıyor. Sizin de dediğiniz gibi oyun oynamak ya da benzeri sistem gücü isteyen şeyler dışında her şey yapılır bu tablette.

Geri
Yukarı