Samsung Galaxy Watch 4 (44mm) vs classic (46mm)

Slmbneymen

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 AN515-57
İ7 11800H
RTX 3060 6GB
16GB RAM
512GB M2 SSD
Meslek
Öğrenci
Selam Samsung Galaxy Watch 4 mü alsam Watch 4 classic mu karar veremedim mağaza da denedim Watch 4'ü elime uydu classic yoktu teşhir ürünü olarak ne alsam karar veremedim. Bir sitede indirim kuponum var. Watch 4 classic 3399 TL'ye geliyor siyah modeli almaya değer mi sizce?

Selam Samsung Galaxy Watch 4 mü alsam Watch 4 classic mu karar veremedim mağaza da denedim Watch 4'ü elime uydu classic yoktu teşhir ürünü olarak ne alsam karar veremedim. Bir sitede indirim kuponum var. Watch 4 classic 3399 TL'ye geliyor siyah modeli almaya değer mi sizce?

Bence normal Watch 4 daha sade ve sportif duruyor bezel istiyorsanız classic alın ama normal Watch 4'te dijital bezel olması lazım bence takım elbise ile kullanacaksanız Watch 4 classic spor aktiviteleri için normal Watch 4 almanız daha mantıklı olabilir gibi.

Ben classic olmayanını kullanıyorum kullanışlılık açısından classic güzel ama düz versiyonu da daha sade ve şık duruyor (benim tarzıma göre). Düz versiyondada dokunmatik çerçeve özelliği var ama bezelin yerini tutmuyor tabii ki.

Classic versiyonu sipariş verdim CarrefourSA'dan.

Almayı düşünen varsa şurada daha uygun fiyatlı. Ben de araştırıyorum. Açıkçası 6'ya o kadar para vermek istemem bir de bezel istersem fiyatı daha da uçuyor. 5 düşünüyordum ama şu 4 classic de güzel duruyor.

Şunu atlamayın lütfen.

Watch 5 ile Watch 4 farkları:

*Eğer 4 classic alırsanız çok güzel bir bezel ile geliyor. Çok işe yarıyor.

*Watch 5 de ısı sensörü var ve ateş ölçer, oda sıcaklığı ölçer, yemek sıcaklığı ölçer gibi özellikleri var.

*Bana kalırsa en önemli fark: Watch 4 de corning Gorilla Glass DX bulunurken Watch 5'te safir kristal bulunuyor. Yani Watch 4 pürüzlü duvara çarptığında çizilirken Watch 5 bıçak ve benzeri şeyler kullanmadan çizilmesi imkansız. Dünyada ki en sert 2. madde safir kristaldir.

Ayrıca, Galaxy Watch 6 normal versiyon glass DX ile gelecek, Pro versiyon safir kristal ile gelecek. Watch 6 alırsanız dikkatli olun.

*Watch 5 daha güncel bir saat ve daha fazla güncelleme alacak çok yüksek ihtimalle.

*Watch 5 de ek olarak vücut yapısı ölçümü var. Yani vücudunuzda ne kadar sıvı var, ne kadar kemik var, ne kadar yağ var bunları ölçebiliyor.

*Watch 4 BT 5.0 kullanırken Watch 5 BT 5.2 kullanıyor.

*Yine önemli bir fark olan pil. Watch 5 hem donanım ile daha fazla Pil'e sahip hem de yazılımsal olarak Watch 4'e göre daha iyi kullanım süresine sahip.

*Galaxy Watch 5 Watch 4 classic modeline göre çok daha hafif.

*Galaxy Watch 5'te tuşların olduğu kısım düz iken Galaxy Watch 4 de tuşlar arasında çıkıntı var.

*Kişiden kişiye değişmekle beraber, Galaxy Watch 4 gümüş rengi genel olarak ilgi çeken bir renge sahip. Vatan, Teknosa ve benzeri yerlerden deneyimledikten sonra almanızı öneririm.

* "Watch 5 için" bileğiniz aşırı derecede ince değilse mutlaka 44mm versiyonunu almanızı öneririm. Ekranı çok daha büyük, yani kullanışlı ve batarya kapasitesi çok daha fazla.

Atladığım bir fark varsa lütfen bilgilendirmekten çekinmeyin.

Geri
Yukarı