İnceleme Samsung Galaxy Watch 4 44mm

1 aydır kullanmakta olduğum Watch 4 44mm hakkındaki düşüncelerimi belirteceğim konuma hoş geldiniz. Teknik verilere kesinlikle boğmadan sadece kullanıcı deneyimi ile alakalı yorumlarda bulunacağım ve 1 ay içerisinde yaşadığım olumlu ve olumsuz bilgileri vereceğim.

Öncelikle ürünü 1850 TL'ye 2. el aldım Sahibinden.com'dan. Kutulu, faturalı, garantili, fiziksel bir sorunu yok ve fiyatının uygun olması öncelikli tercihim oldu.​

Artıları;
  • WearOS ile birlikte uygulama çeşitliliğinin artması ve Google Play barındırması.
  • NFC desteğinin olması.
  • Ekranı kaliteli ve maksimum parlaklığı yeterli.
  • Always on Display özelliği bulunuyor.
  • Hoparlör ve mikrofonu var.
  • Bataryası küçük olduğundan haliyle şarj süresi de kısa :D
  • Samsung bir telefonunuz varsa EKG ve tansiyon özellikleri aktif. Çoğu saatte bu özellikler Sağlık Bakanlığı onayı alamadığı için veya başvurulmadığı için aktif değil. Samsung'un bu özelliği getirmesi bayağı iyi ancak aşağıda eksi tarafını da belirteceğim.
Eksileri;
  • EKG ve tansiyon özelliklerini sadece Samsung Health Monitor uygulamasıyla kullanabiliyorsunuz. Buraya kadar bir sıkıntı yok, asıl sıkıntı şurada başlıyor: Bu uygulama sadece Galaxy Store'dan indirilebiliyor. Yani Samsung bir telefona sahip değilseniz bu özelliği kullanamıyorsunuz. Ben Xiaomi Poco X3 Pro kullanıcısıyım, bu özelliği kullanamıyorum. APK ile dahi başaramadım, sanırım Device ID istiyor çünkü direkt olarak program kendisini kapatıyor.
  • Bütün özellikleri aktif ederseniz şarjı 1 günü anca çıkarıyor. Eğer saati 7/24 kullanacaksanız ve uyku takibi vs. yapacaksanız üzebilir.
  • Kordon kalitesi iyi değil.
  • Kordon tasarımı berbat. Aslında çok zekice düşünülmüş ancak eksik düşünülmüş. Kayışın ucu dışarıya çıkıntı yapıp sallanmasın diye içten vererek o görüntü kirliliğini önlemişler ancak kayışın ucunu içerisine sokunca saatin kordonunu kolunuza göre ayarladığınızda kayışın ucunu bileğinizin arasından geçiremiyorsunuz. 1 kademe bollaştırınca anca geçiyor ama bu sefer de saat tam olarak kolunuza oturmuyormuş gibi hissettiriyor.
Nötr
  • 20mm kordon istemesi biraz Samsung'un cinsliği olmuş. Standart 22mm'ye neden aykırılık yapmış pek anlamadım. Değiştirmeyecekseniz eksi sayılmaz ama artı da sayılmaz. Bu yüzden nötr diye belirtmek daha doğru olur diye düşündüm.

44mm olması hakkında yorum yapacak olursak şahsi fikrim 44mm almanız olacaktır. Çünkü akıllı saatler zaten yapıları gereği küçük ekranlı oluyorlar, bir de 40mm falan alırsanız ekranda dokunacağınız alan da küçük oluyor, baktığınız alandaki derinlik de az oluyor. Klasik saatte falan 36-38-40 seçilebilir ama akıllı saatte kadın/erkek fark etmeksizin 42 ve üstü tercih edilmeli.

Eksiler kısmında mavi işaretlediğim yeri açıklayayım. Ben saati 7/24 takmıyorum, takıyorsam da en azından 1.5 saat çıkarmaya zamanım oluyor. Yaklaşık 1.5 saatte şarjı tamamen dolabiliyor. Bazılarımız için eksi olsa da benim için bu bir eksi değil.

YouTube'da video izledim; görüntü kalitesi de hoş, ses kalitesi de hoş. Tabii ki bir kulaklık kalitesi beklemeyin ama kulaklığı olmayan birisini tatmin edecektir.

Klavyeyle yazmak biraz işkence ancak dileyenler sesli mesaj da kullanabilirler. Ben klavye kullanıyorum, hoşuma gidiyor.

Şu an içerisinde OneUI 4.5 yüklü şekilde kullanıyorum.

Saat ile alakalı ayarları Samsung Wearable uygulaması sayesinde de değiştirebiliyorsunuz. Örneğin parlaklık arttırma, güç tasarrufu, AoD aktif etme, duvar kağıdı değiştirme gibi gibi. Aynı şekil Samsung Health uygulaması sayesinde de sağlıkla alakalı bilgileri oradan takip edip rapor vs. oluşturabiliyorsunuz. Bu uygulamalar Google Play Store'da bulunuyor. Samsung Health Monitor gibi Galaxy Store'a özgü değiller.

Sonuç
Kordon kalitesi hariç saatten memnun kaldım. EKG ve tansiyon özelliğini her ne kadar kullanmasam da, Samsung harici bir cihaz ile kullanamıyor oluşum biraz üzdü. Ama onlara da hak vermek gerekiyor, Samsung ekosistemini bir şekilde cazip kılmaları gerekiyor çünkü. Hele ki EKG ve tansiyon gibi zor olan iki özelliği getirdiklerini göz önüne alırsak kabul edilebilir hatta.

Şu an 2400 TL civarlarında geziniyor. Bana kalırsa 2400-2500 TL'ye alınabilir bir akıllı saat. Bir akıllı saatin yapabileceği her şeyi bünyesinde barındırıyor.

Ek Bilgi
Watch 4 ile Watch 5'in batarya hacmi, ekran yapısı ve saat kasası haricinde bir farkları yok. Tamamen aynı donanımları içeriyorlar. Watch 5'in şu an en ucuz satın alma linkleri 40mm modelleri için 4399 TL, 44mm için 4899 TL'den başlıyor. Yani sadece safir cam, alüminyum kasa ve 50 mAh için fazladan 2000 TL veriyorsunuz ama donanımsal olarak hiçbir ek özellik kazanmıyorsunuz. Yani şu an Watch 4, F/P olarak Watch 5'ten bile daha mantıklı bir tercih. Kesinlikle alınabilir bir saattir.

Saati Alacaklara Tavsiye
Kesinlikle daha kaliteli bir kordon alırdım. Benim tercihim paslanmaz çelik siyah renk bir kordon olurdu. Ama alacağınız kordonun boşluksuz olmasına dikkat edin. Boşluk olursa kötü bir görünüm oluyor. Boşluksuz alırsanız hem daha şık gözükür, hem de orijinal bir görüntüsü olur.

Okuyan herkese teşekkürler.

Koldaki duruşu, kordon bağı ve saatin genel görünümünün görselleri Sürprizbozan içerisindedir.
1664309655309.png

1664309676101.png

1664309704387.png

Öncelikle hayırlı olsun. Bende Watch 4 Classic 46MM aldım şuan dağıtımda. 2800TL'ye geldi sıfır. Düz Watch 4 44MM Trendyol'da Nays kartla 2250TL'ye geliyor. Bence 1850 2.el bir ürün için biraz fazla diye düşünüyorum.
Galaxy S20 FE kullandığımdan her özelliğin sorunsuz çalışacağını düşünüyorum. Kordon da değişebilir bir şey olduğundan çok takılmamak lazım. Kendi adıma düşünürsem Classic'teki kordon normal saat kordonu, ucu içe geçmeli değil. O konuda biraz daha rahat olur diye düşünüyorum. Paslanmaz çelik kasa ve bezel için 550TL fazla verdim umarım faydasını görürüm 😅.

Öncelikle hayırlı olsun. Bende Watch 4 Classic 46MM aldım şuan dağıtımda. 2800TL'ye geldi sıfır. Düz Watch 4 44MM Trendyol'da Nays kartla 2250TL'ye geliyor. Bence 1850 2.el bir ürün için biraz fazla diye düşünüyorum.
Ben aldığımda en ucuz 2450 TL'ye vardı, bu sebeple aldım geçtim direkt. Bir de ikinci el ama 2 ay kullanılmış sadece. Yani 22 ay garantisi devam ediyor. Sıfır sayılabilir.
Galaxy S20 FE kullandığımdan her özelliğin sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.
Evet, sorunsuz çalışacaktır. Hatta naçizane tavsiyem kulaklığınız da Samsung ise 3'lü şarj istasyonu almanız olacaktır.
Kordon da değişebilir bir şey olduğundan çok takılmamak lazım.
Değiştirilmediği takdirde memnun etmeyebilir. Ne olur ne olmaz belirttim. Alan kişi beğenir veya beğenmez, o kullanan kişiyi bağlar. Ama ben o kordonu daha iyi bir alternatifi varken kimsenin seveceğini sanmıyorum.
Kendi adıma düşünürsem Classic'teki kordon normal saat kordonu, ucu içe geçmeli değil. O konuda biraz daha rahat olur diye düşünüyorum. Paslanmaz çelik kasa ve bezel için 550TL fazla verdim umarım faydasını görürüm 😅.
Hayırlı olsun. Watch4 Classic'e paslanmaz çelik kordon daha çok yakışıyor. Hatta beyaz + gri ikilisini kombinleyip klasik saat görünümü kazandıranlar bile var YouTube'da.

1664366854739.png

Ben aldığımda en ucuz 2450 TL'ye vardı, bu sebeple aldım geçtim direkt. Bir de ikinci el ama 2 ay kullanılmış sadece. Yani 22 ay garantisi devam ediyor. Sıfır sayılabilir.

Evet, sorunsuz çalışacaktır. Hatta naçizane tavsiyem kulaklığınız da Samsung ise 3'lü şarj istasyonu almanız olacaktır.

Değiştirilmediği takdirde memnun etmeyebilir. Ne olur ne olmaz belirttim. Alan kişi beğenir veya beğenmez, o kullanan kişiyi bağlar. Ama ben o kordonu daha iyi bir alternatifi varken kimsenin seveceğini sanmıyorum.

Hayırlı olsun. Watch4 Classic'e paslanmaz çelik kordon daha çok yakışıyor. Hatta beyaz + gri ikilisini kombinleyip klasik saat görünümü kazandıranlar bile var YouTube'da.

Eki Görüntüle 1530138
Hocam saati 1 saat önce teslim aldım. Saat açıkken şarjda olmasına rağmen şarjı azalıyor. Komple kapatıp şarja takınca şarj oluyor. 40 dakikadır %20 falan doldu sadece. Acaba batarya bomboş olduğu için mi böyle yapıyor yoksa bir sorun mu var? %100 olduktan sonra koluma takıp kullanayım bakalım şarj düzelecek mi merak ediyorum. Düzelmezse uğraş dur :(

Kulaklık olarak Logitech G435 kullanıyorum hem PC'de hem telefonda tek kulaklık daha kolay oluyor. Ama yine de şarj standı alınabilir. Telefonu kablosuz şarj etmek daha güzel olur. Soket sök tak sök tak ömrünü doldurmaz en azından.

Hocam saati 1 saat önce teslim aldım. Saat açıkken şarjda olmasına rağmen şarjı azalıyor. Komple kapatıp şarja takınca şarj oluyor. 40 dakikadır %20 falan doldu sadece. Acaba batarya bomboş olduğu için mi böyle yapıyor yoksa bir sorun mu var? %100 olduktan sonra koluma takıp kullanayım bakalım şarj düzelecek mi merak ediyorum. Düzelmezse uğraş dur :(
Ben bütün özellikler açıkken bile şarja taktığımda en geç 2 saatte doluyor. Hatta telefonu şarj olurken kullandığımda bile şarjı gitmiyor. Sadece 1 kere yaşamıştım, onda da şarjda kullanmayı bıraktım ve düzelmişti.

Ben bütün özellikler açıkken bile şarja taktığımda en geç 2 saatte doluyor. Hatta telefonu şarj olurken kullandığımda bile şarjı gitmiyor. Sadece 1 kere yaşamıştım, onda da şarjda kullanmayı bıraktım ve düzelmişti.
Umarım bendeki de ilk şarjdan falandır. Yoksa servisiydi, Hepsiburada'sıydı 20-25 iş günü uğraştırırlar 😞.

Hocam sanırım ilk şardanmış. Şarj %40 civarına gelince cihazı açtım. Açık şekilde sorunsuz şarj oldu. %100'e kadar doldurup şarjdan çıkardım. Şuanlık bir sorun gözükmüyor. 1 saatte 2 tel görüşmesi yaptım, biraz menüleri kurcaladım. Şarjım 98 şuan. Samsung kulaklığımız yoktu, onu da hediye isterim Samsung'tan🤣

Dosya Ekleri

• 20220928_174638.jpg
    20220928_174638.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Huawei Watch fit 2 ile bunun arasında kaldım. 2 gündür karar veremiyorum 😃
Aralarında çok fazla fark mevcut. Bütçe yeterliyse ve 1-1.5 gün şarj sorun olmayacaksa tartışmasız Watch 4 alınmalı. Telefonunuz Android mi ve markası ne?

Yeni konular

Geri
Yukarı