Samsung GT-N7000 Galaxy Note Firmware Güncelleme - ROM Atma

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Cihazı download moduna alın.
ODIN 1.85'i indirin ve yönetici olarak çalıştırın.
Güncel 2.3.6 ROM'unu indirin ve klasöre çıkartın.
Resimdeki gibi her şeyi ayarlayıp Start deyin.

Adsz.jpg

Başarılı bir güncelleme sonrası oluşan kayıtlar.

Kod:
<OSM> Please wait..
<OSM> CODE_N7000ZSKK1_CL706440_REV02_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> MODEM_N7000XXKJ6_REV_05_CL1070146.tar.md5 is valid.
<OSM> GT-N7000-MULTI-CSC-OZSKK1.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/010> Odin v.3 engine (ID:10)..
<ID:0/010> File analysis..
<ID:0/010> SetupConnection..
<ID:0/010> Initialzation..
<ID:0/010> Set PIT file..
<ID:0/010> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/010> Get PIT for mapping..
<ID:0/010> Firmware update start..
<ID:0/010> boot.bin
<ID:0/010> NAND Write Start!! 
<ID:0/010> Sbl.bin
<ID:0/010> param.lfs
<ID:0/010> zImage
<ID:0/010> factoryfs.img
<ID:0/010> data.img
<ID:0/010> cache.img
<ID:0/010> hidden.img
<ID:0/010> modem.bin
<ID:0/010> Transmission Complete.. 
<ID:0/010> Now Writing.. Please wait about 2 minutes
<ID:0/010> Receive Response form LOKE
<ID:0/010> cache.img
<ID:0/010> RQT_CLOSE !!
<ID:0/010> RES OK !!
<ID:0/010> Completed..
<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

Teşekkürler, emeğinize sağlık. Tarifi yapıldığı şekilde uyguladım ve başarılı şekilde yüklendi.

Fakat bu asya bölgesi için yapılan güncelle olmalı ki Türkçe dil gömülü değil. Çözüm için sizin de düşündüğünüz gibi hemen "morelocale2" geldi aklıma, fakat programı marketten alıp açtığımda içeriğinde Türkçe yi bulamadım. Yok yani

Şimdi gül gibi Note'um kaldı mı İngilizce bir de Kore ve Çince dillerine. Keyfim hangisini isterse seçeceğim de hiçbiride Türkçe'ye eşdeğer olamadığı gibi bir anlam ifade etmiyorlar benim için.

1.Eski roma nasıl dönebilirm (ki 2.3.5 bulamadım nette) ?

2. Android 4.0 güncellemesine açık'tı. (2012 Ocak'ta alacak) Bununla kaybetmiş oluyormuyum.

3. Garanti sorunu oluyormu?

Keşke bunlarla alakalı açıklamlarda olsaydı ilgili arkadalar daha net karar verebilirler.

Burada en son güncelleme var:

N7000XXKKA_N7000OXXKK5_AUT.zip

Güncelleme sıralaması:

Firmware: N7000XXKKA - Android 2.3.6 - En Güncel Firmware

Firmware: N7000XXKK9 - Android 2.3.6

Firmware: N7000XXKJA - Android 2.3.5

Firmware: N7000XXKJ4 - Android 2.3.5

Firmware: N7000XXKJ1 - Android 2.3.5 - Yayınlanan İlk Firmware

İstediğiniz Firmware dosyasını indirin ve cihazınızı bilgisayarınıza tanıtın. Daha sonra yukarıdaki yükleme işlemlerini sırasıyla takip edin.

Acilen yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Öncelikle ROM'da Türkçe desteği var. Gömülü derken neyi kastettiğinizi anlamadım. zaten Türkçe desteği ROM ile değil, Android ile alakalı bir durum. Bütün Android sürümlerinde Türkçe desteği var. Siz herhalde direk kuruluma daldınız, İngilizce olarak...

1- Aynı yöntemle.
2- Hayır.
3- Hayır.

Bunlar sorun olmadığı için açıklamaya gerek duymadık. Siz Windows Vista ile gelen bilgisayara Windows 7 kurabiliyor musunuz? Evet. E, o zaman ROM yüklemek neden garantiyi devre dışı bıraksın? Tüketici olarak haklarınızı öğrenin...

Öncelikle ROM'da Türkçe desteği var. Gömülü derken neyi kastettiğinizi anlamadım. zaten Türkçe desteği ROM ile değil, Android ile alakalı bir durum. Bütün Android sürümlerinde Türkçe desteği var. Siz herhalde direk kuruluma daldınız, İngilizce olarak...

1- Aynı yöntemle.
2- Hayır.
3- Hayır.

Bunlar sorun olmadığı için açıklamaya gerek duymadık. Siz Windows Vista ile gelen bilgisayara Windows 7 kurabiliyor musunuz? Evet. E, o zaman ROM yüklemek neden garantiyi devre dışı bıraksın? Tüketici olarak haklarınızı öğrenin...

----------------------------------------------------------------

İliginiz için teşekkür ederim.

Gömülü dememdeki kasıt (programcıların tabiri ile) custom ROM'a dahil edilmiş. Payşatığınız (ve formlardaki N7000 alakalı tüm paylaşımların) güncellemenin adı her ne kadar "Firmware" diye geçsede rar arşivinden çıkarınca yaklaşık 900 mb lık bir "ROM" olduğunu görmekteyiz. Yani bu bir ROM.

Evet haklısınız Android dil konusunda oldukça cömert. Fakat bu güncellemede türkçe dili yok. Marketteki "roma gömülü dilleri aktif eden" programlardan "morelocala2" gibi yazılımlardan herhangibirini deneyin, sadece ROM'da gömülü (yazılmış olan) 8 tane dili görürsünüz.

Servis edilen güncellemelerin "samsung server" masasından çekilmiş olduğunu öğrendim. (sammobile.com) Haliyle cihazın fabrika yazılımı(custom) kırmış olmuyoruz. Boot etme gibi bir durum olmadığı için garantisi kapsam dışına çıkmıyormuş. -bunları size yazdıktan sonra öğrenmiştim-

Tekrardan emeğinize sağlık.

Başlıkta da özellikle ROM atma diye tabir ettik ;) Öte yandan ROM'un içerisinde Firmware de var...

Cihazın fabrika yazılımını kırdığınızı size hangi forumdaki "zeki" arkadaşlar söyledi bilmiyorum ama burada size sunulan ROM, Custom değil, Official, yani resmi ROM'dur. Cihaz garanti dışı kalmaz. Boot, cihazın açılması demektir. Ne demek boot etmediği için cihaz garanti dışı kalıyor? ROM attıktan sonra cihaz boot ediyor, açıp kapayınca boot ediyor...Cihazlar sürekli boot eder. Teknik terim kullanarak bilmediği konularda biliyormuş gibi görünmeye çalışan ve boş yere ahkam kesen insanlara kulak asmayın.

Her öğrendiğiniz şeye inanmazsınız bundan sonra...

Neden bu kadar korkak bu insanlar? ABD'de telefonları kırmak yasal bir işlem. Ve adı Jailbreaking. yakın zamanda konsolları kırmak da yasal olacak. Kırdıktan sonra sorun mu oldu? Orijinal yazılıma dönersiniz olur biter. Siz bugün Galaxy Note almışsınız. Sitemize azcık göz gezdirirseniz hangi telefonlara bırakın ROM'u ne recovery sistemleri yüklediğimiz görürsünüz...Bu kadar korkak olmayın ve haklarınızı bilin!

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı