Samsung J 2017 serisi neden çok iyi?

Merhaba sevgili Technopat okurları,

Bugün sizlere 2017 model Samsung Galaxy j serisinin neden bu kadar çok iyi olduğuna değiniceğim. Umarım konumu beğenirsiniz. Hadi başlayalım;

Samsung j (2017) serisinde iyi olan şeyler;

- Metal gövde ile beraber gelmesi.

m_samsung-galaxy-j5-2017-7.jpg

Zamanına göre çok Premium duran metal gövde bu uygun fiyatlı cihazla beraber gelmiştir. Cihazı elinize aldığınızda sopsoğuk oluyordu ve Premium bir his veriyordu.

- Sağ tarafa konulan ana hoparlör.

m_samsung-galaxy-j5-2017-6.jpg

Üstteki resimde olduğu gibi üst kısımda siyah bir ses çıkış yeri bulunuyor. Bu kullanım kolaylığı açısından çok önemli bir şeydi. Zamanının amiral gemisi S8 bile alt kısımdan sesi veriyordu. Cihazın altından tutarken sesi kısılıyordu. Amiral gemisinde olmayan deneysel şeyler bu seride eklenmiştir.

- Super AMOLED ekran.

m_samsung-galaxy-j5-2017-2.png

Diğer markaların düşük bütçeli cihazlarında genelde pls veya TFT ekran teknolojisini kullanırken J3 2017 modeli hariç J5 ve J7 modelinde super AMOLED ekran teknolojisi sunuyordu.

- 2.5D ekran.

Samsung'un J5 ve J7 serisinde eklediği yeni 2.5D ekran ile S7 EDGE-S8 serisi kadar olmasa da ekranın sağında solunda ufak kıvrım vardı. Bu da cihaza ekstradan bir Premium his katmıştır.

- Çıkarılabilir batarya (yalnızca J3 2017)

Samsung J3 modelinde batarya çıkarılabiliyordu. Bu da istediğiniz zaman çıkarıp değiştirmenize imkan veriyordu.

m_samsung-galaxy-j3-2017-5.jpg

- Samsung'a 2017 serisinden daha iyi olması.

Şaka gibi, ama gerçek. En iyisi a 2017 serisi diyenler olabilir. Sadece tek farkı suya dayanıklı olması.

- A 2017 serileri Android Oreo'yla kalırken, j 2017 serilerinin tümü Android 9 Pie (One UI 1.0) ile gelmesi.

Samsung A 2017 serisi 2017 olmasına karşın 2016'daki 6.0.1 (marshmallow) ile kutudan çıkar iken j 2017 serilerinin hepsi kutudan Android 7.0 (nougat) ile çıkmıştı. Samsung'un o zamanki amiral gemisi ile gelen sürümü almış hatta S8 ile aynı güncellemeleri almıştır. Yani j serisi amiral gemisi (S8 gibi) muamele görürken a serisi garibim terkedip gitmiş ve maalesef One UI güncellemesi alamamıştır. J serisine gelen One UI ile cihaz yepyeni bir arayüze kavuşmuştur. Bu da en büyük artıdır bu cihaz için.

Evet, işte bu yüzden j 2017 serisi en iyi cihazlar.

Makalemi okuduğunuz için sizlere teker teker teşekkür ediyorum, iyi sosyaller diliyorum.

EmKaan04 sundu.

A serisi genel olarak daha iyi seri. A serisinin güncelleme ömrü de daha fazla. Bahsettiğin modellerin One UI almamasının nedeni Marshalmallow ile gelmeleri. Haliyle 2 güncelleme alıyordu eski Samsung modelleri bu nedenle One UI alamadı dediğin A modelleri. O modellerde kamera olarak J7 2017 modelinden daha iyiydi.

3.5 yıl J7 Pro kullandım, çok stabil telefondu. Memnumdum günlük kullanıcı için yeterli geliyordu. Hâlâ da elimde ekranı kırık.

Geri
Yukarı