Samsung J2 Bataryada Şişkinlik

buzdolabi102

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar 3 senedir kullandığım J2 telefonun son birkaç aydır bataryası rezalet performans gösteriyordu. %30'a kadar batarya yavaş %30'dan sonra aniden bitiyordu. Fark ettim ki bataryada biraz şişkinlik var fakat şişkinlik eskiden de mi vardı yoksa yeni mi şişti anlamadım fakat bataryasız telefonun kapağını kapattığım zaman çentikler tam olarak oturuyor. Kısacası biraz şişkinlik var. Şu an telefon kapalı ve batarya boşta. El ile bataryayı yokladığımda ortalarda biraz şişme var gibi.
1) Şimdi bu batarya telefona bağlı değil bir kenarda kendi kendine duruyor bir patlama durumu falan olur mu?
2) Orijinal bataryayı nerede ortalama kaç liraya bulurum?
3)Böyle kullanmaya devam edersem patlama durumu olur mu?
4)Yeni bataryayı aldıktan sonra güvenebilir miyim?

IMG_20181111_195230.jpg
IMG_20181111_195322.jpg
51P3PaAZK0L._AC_SY400_.jpg
Batarya budur.

Merhabalar 3 senedir kullandığım J2 telefonun son birkaç aydır bataryası rezalet performans gösteriyordu. %30'a kadar batarya yavaş %30'dan sonra aniden bitiyordu. Fark ettim ki bataryada biraz şişkinlik var fakat şişkinlik eskiden de mi vardı yoksa yeni mi şişti anlamadım fakat bataryasız telefonun kapağını kapattığım zaman çentikler tam olarak oturuyor. Kısacası biraz şişkinlik var. Şu an telefon kapalı ve batarya boşta. El ile bataryayı yokladığımda ortalarda biraz şişme var gibi.
1) Şimdi bu batarya telefona bağlı değil bir kenarda kendi kendine duruyor bir patlama durumu falan olur mu?
2) Orijinal bataryayı nerede ortalama kaç liraya bulurum?
3)Böyle kullanmaya devam edersem patlama durumu olur mu?
4)Yeni bataryayı aldıktan sonra güvenebilir miyim?

Eki Görüntüle 343225Eki Görüntüle 343227Eki Görüntüle 343226Batarya budur.
Bu durum telefonun elinizde patlamasına kadar gidebilir,bir telefoncudan ORİJİNAL bir batarya almanız daha iyi olacaktır zaten bataryayı alırken normaliyle arasındaki farkı da anlayacaksınızdır.

İşte sorum o tamamen güvenebileceğim bir satış yeri var mı? Samsung satmıyor mu?
Batarya bildiğin patladı patlayacak sakın kullanma. Git kaliteli bir tane pil al. Deji marka iyiymiş galiba.
Peki batarya dolu durumda fakat telefonda kullanmazsam(boş durumda) bir sıkıntı çıkarır mı?
Deji markası?

İşte sorum o tamamen güvenebileceğim bir satış yeri var mı? Samsung satmıyor mu?

Peki batarya dolu durumda fakat telefonda kullanmazsam(boş durumda) bir sıkıntı çıkarır mı?
Deji markası?
Dejinin bataryaları gerçekten kaliteliler j2 için 60 TL ye bulunabiliyor.Alabilirsiniz.

Orijinal bataryalar da eğer uygun sıcaklık ve nemde muhafaza edilmemişse pek performans vermiyor. Orijinal olsun ya da olmasın önemli olan garantili bir ürün almanız. Memnun kalmazsanız değiştirebilmeniz lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı