Çözüldü Samsung j5 (2015) J500F cihaza ROM atmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrecngz

Kilopat
Yer
Mersin
Merhaba arkadaşlar, elimde bir J5 2015 var, Android 6 kullanıyordu ve depolama %99 olduğu için kullanılamaz haldeydi. Ben de kutudan ilk çıktığı Android 5.1.1 stock ROM'una geri döndürmek istedim.

İnternetten biraz araştırmayla ROM ve Odin indirip yükledim, her şey iyiydi ama cihaz Samsung yazısında kalıyor. Yarım saat bekledikten sonra baktım olmayacak bataryayı söktüm kapandı, şimdi şarj oluyor ve download moduna girebiliyor.

Sanırım soft brick ettim o yüzden bir daha ROM atacağım. Bu sefer doğru yapabilmem için bana yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Merhaba arkadaşlar, elimde bir J5 2015 var, Android 6 kullanıyordu ve depolama %99 olduğu için kullanılamaz haldeydi. Ben de kutudan ilk çıktığı Android 5.1.1 stock ROM'una geri döndürmek istedim.

İnternetten biraz araştırmayla ROM ve Odin indirip yükledim, her şey iyiydi ama cihaz Samsung yazısında kalıyor. Yarım saat bekledikten sonra baktım olmayacak bataryayı söktüm kapandı, şimdi şarj oluyor ve download moduna girebiliyor.

Sanırım soft brick ettim o yüzden bir daha ROM atacağım. Bu sefer doğru yapabilmem için bana yardımcı olabilir misiniz?
Bataryayı sökün. Geri takın. Ses açma ve güç tuşuna basarak recovery moda alın. Oradan format atın.
Hocam dediğim gibi tekrar aynı stock ROM'u atarak denemiştim, 40 küsur dakika Samsung logosunda kaldıktan sonra artık ekran yanmasın diye kapattım, gözümü karartıp sizin rehberden arkadaşın attığı ROM'la beraber işe giriştim. Rehberdeki linkten siteye girip devices kısmından j5LTE J500F sekmesinden img. Tar dosyasını Odin'le flashladım, Odin'de Pass olarak göründü. ROM'u da karta atıp başlayacaktım ama ses açma güç ve orta tuş basılı tutunca set warranty bit diye bir yazı çıkıyor ve ekran kararıyor. TWRP açılmıyor.

Auto reboot açık mı? Bazen Auto reboot açık diye TWRP olmuyor çünkü.

Odin'de mi? Pass yazdıktan sonra telefon restart atıyor evet.

Auto Reboot tikini kaldırdım bu sefer daha uzun sürdü yükleme, Pass yazdıktan sonra telefonda download mode devam ediyordu o şekilde çektim kablodan. Tekrar denedim aynı şekilde siyah ekranda kalıyor.

Auto Reboot tikini kaldırdım bu sefer daha uzun sürdü yükleme, Pass yazdıktan sonra telefonda download mode devam ediyordu o şekilde çektim kablodan. Tekrar denedim aynı şekilde siyah ekranda kalıyor.

Odin v3.13 kullanıyorum. Aşağıdaki kısımdan @R6n hocamın attığı TWRP'yi indireceğim. Buraya kadar bir hatam yok sanırım.

1659986634981.png

Yok hocam yine olmadı. TWRP yükleniyor Pass yazıyor, Auto reboot kapalı, telefonu çekiyorum, açılmayacağı için bataryayı söküp takıyorum, Power+ Home + ses açma ile TWRP'ye grmeye çalışıyorum ama üstte sarı set warranty bit yazısından sonra siyah ekran geliyor kapanıyor. Odin v3.11 ile de denedim, bir alt TWRP sürümünü denedim. Olmuyor. Yine yıllar sonra aynı şey başıma geldi.

Bu arada OEM ile kilit açma USB hata ayıklama gibi şeyleri açmam söyleniyor internette ama telefonun arayüzüne artık erişimim olmadığı için yapamıyorum.

Yok hocam yine olmadı. TWRP yükleniyor Pass yazıyor, Auto reboot kapalı, telefonu çekiyorum, açılmayacağı için bataryayı söküp takıyorum, Power+ Home + ses açma ile TWRP'ye grmeye çalışıyorum ama üstte sarı set warranty bit yazısından sonra siyah ekran geliyor kapanıyor. Odin v3.11 ile de denedim, bir alt TWRP sürümünü denedim. Olmuyor. Yine yıllar sonra aynı şey başıma geldi.

Bu arada OEM ile kilit açma USB hata ayıklama gibi şeyleri açmam söyleniyor internette ama telefonun arayüzüne artık erişimim olmadığı için yapamıyorum.

Doğru ya. OEM kilidi kapalı ise olmuyordu.

Hocam normal recovery ekranına ulaşabiliyor musunuz?

Ben bu telefonla uğraşmatan vazgeçtim hocam gerçekten zorlayıcı. Bir şey olursa sorumluluk almayacağımı söyledim.Stock rom flashlayıp normal recovery ekranına ulaşabilirsiniz bu arada.

Normal recovery güç ve ses kısmaydı değil mi? Deniyorum olmuyor.

Çalışmayan stock ROM'u tekrar flashlarsam stock recovery da yüklenir mi?

Çalışmayan stock ROM'u tekrar flashlarsam stock recovery da yüklenir mi?

Geri
Yukarı