Çözüldü Samsung J7 Stock ROM kurulumu sonrası SIM kartı okunmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lemmy Kilmister

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba kullanmam için babam birinden Samsung J7 Core (çift simli) olan model telefonu aldı kardeşim telefona Zoom kurdu sonra root hatası verdi işte root falan varmış telefonda bu tarz bir hata ama uygulama çalıştı bende merak ettim root var mı diye Root Checker'dan kontrol ettikten sonra root olmadığını gördüm ertesi gün okulda sınava gireceğim için telefonu kapattım sınav sonrası tekrar açtığımda telefon kilitlendi Custom binary blocked by FRP lock gibi bir hata gördüm bende eve geldiğimde internetten araştırıp reset atmaya çalıştım olmadı sonra Odin vasıtası ile telefonun stock ROM'unu kurdum her şey güzel gidiyordu fakat telefonun SIM kartını görmediğini fark ettim sonra telefonun tek SIM kart girişli olan modelinin ROM'unu kurduğumu fark ettim SamMobile sitesinden doğrusunu kurdum fakat hala aynı sorun vardı telefon ilk geldiğinde SIM 1 girişi çalışmıyordu sadece 2 çalışıyordu şu an ikisi de çalışmıyor bu işlerden pek anlamıyorum ama IMEI klonlanmış olabilir diye düşünüyorum şu an telefon yanımda ama ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. @BERWAR hocam sizde yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm
Modem yedeğini almış mıydınız cihazın bu işlemleri yaparken?

IMEI sorgulattığımda pek de iyi sonuçlarla karşılaşmadım başka telefonların IMEI'si vardı yine de yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.
Wi-Fi Bluetooth falan çalışıyor değil mi? Mac adresleri falan yerinde?

Evet sadece simi görmüyor sadece ve IMEI kodlarını sorgulattığımda farklı telefonların IMEI'si çıkıyor.

Peki bu ithalat yoluyla kaydedilen IMEI'yi kullanabilir miyim?sorunun kaynağı format attığım için imei kayboldu.
Modem yedeğini almış mıydınız cihazın bu işlemleri yaparken?

IMEI sorgulattığımda pek de iyi sonuçlarla karşılaşmadım başka telefonların IMEI'si vardı yine de yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.

Evet sadece simi görmüyor sadece ve IMEI kodlarını sorgulattığımda farklı telefonların IMEI'si çıkıyor.

Peki bu ithalat yoluyla kaydedilen IMEI'yi kullanabilir miyim?sorunun kaynağı format attığım için imei kayboldu.

Son düzenleme:
Çözüm
Bildiğim kadarıyla Samsung cihazlarda IMEI atmak çok zor değil bazı telefonlarda sadece rootlayarak bilgisayara ihtiyaç duymadan bile yapılabiliyor fakat bunlar formatta gidiyor. Muhtemelen sizin cihazda bu şekilde yapıldı. Geçmiş olsun hocam.

Bildiğim kadarıyla Samsung cihazlarda IMEI atmak çok zor değil bazı telefonlarda sadece rootlayarak bilgisayara ihtiyaç duymadan bile yapılabiliyor fakat bunlar formatta gidiyor. Muhtemelen sizin cihazda bu şekilde yapıldı. Geçmiş olsun hocam.

Teşekkür ederim sağ olun iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı