Samsung kendi yazılımını üretse nasıl olur?

DLBLMZ

Decapat
Samsung neden kendi yazılımını üretmiyor? Apple mesela iOS kendi üretimi olduğu için kendi telefonlarında çok stabilize çalışıyor. Samsung kendi üretse fena olur ve pek çok markaya bela olabilir diye düşünüyorum. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

Saatler için Tizen diye bir şey vardı zaten. Ama telefonlar için yapsa tutmayacağını düşünüyorum.

Android gibi bir OS varken gerek duymazlar. Mesela Huawei yaptı, Harmony OS ama o kadar çok duyulmadı. Ama Android yıllardır var ve mobil piyasaya hükmediyor.
Harmony daha yeni ayrıca piyasaya yeni sürüldü ya da sürülecek. Ayrıca Samsung zaten kendi işletim sistemini kurdu. Kore'de olması gerek yakın zamanda 1 adet telefon piyasaya sürdü Tizen sistemli.

Samsung neden kendi yazılımını üretmiyor? Apple mesela iOS kendi üretimi olduğu için kendi telefonlarında çok stabilize çalışıyor. Samsung kendi üretse fena olur ve pek çok markaya bela olabilir diye düşünüyorum. Cevaplarınızı merakla bekliyorum.
Aslında var. Arama motorunuzda "Tizen" diye aratırsanız görebilirsiniz. Ayrıca yazılım diye değil de işletim sistemi diye bahsederseniz daha doğru olur.

Geri
Yukarı