Samsung LC24F390 Amazon'da 640 TL

Azmich

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Profil Kapağı
1524498912
Arkadaşlar bir çok kişi 800 TL'ye monitör tavsiyesi istiyordu. Ben de birçok arkadaş gibi ben de bu monitörü öneriyordum. Uzun zamandır fiyatları takip ederken bugün Amazon'da bu fiyat ile karşılaştım ve hiç vakit kaybetmeden monitörü aldım.

Bu civarda bütçeye sahip arkadaşlara şiddete tavsiyemdir. :)

Monitörü aldım bugün ulaştı bana ve yarın iadeye yollayacağım. Ürünün renkleri hiç doğal değil soluk duruyor o kadar ayar yaptım ama hala aynı, parlaklığı arttırınca gözünüzü çok alıyor. Eski monitörüm iade de şu an belki tekrar geri onu alırım. Benq GW2700H ın renk yoğunluğu ve kalitesi bundan çok daha iyi.

Monitörü aldım bugün ulaştı bana ve yarın iadeye yollayacağım. Ürünün renkleri hiç doğal değil soluk duruyor o kadar ayar yaptım ama hala aynı, parlaklığı arttırınca gözünüzü çok alıyor. Eski monitörüm iade de şu an belki tekrar geri onu alırım. Benq GW2700H ın renk yoğunluğu ve kalitesi bundan çok daha iyi.

Vatan bilgisayarda baktığımda ben çok beğenmiştim. Size gelen üründe mı bir sorun vardı acaba?

BenQ model IPS ise daha güzel renk verir tabi ki. Ben beğenmiştim renklerini modelin. Umarım siz de memnun olursunuz kendi monitörünüzden. :)

Va panellerde doğal kontrast oranı ips ve tn panellere göre 3 kat fazladır. Dolayısı ile kontrast ve parlaklık değerlerini düşürerek kullanmak ve renk seçeneğini sıcak olarak ayarlamak göz rahatlatır. Bu monitörü kullanmadım ama bunun bir yeni modeli chg73 Quantum dot modeli kullandım. Renkler normal bir va Panel gibiydi yani tipik bir tn panelden daha iyi ama muhteşem değil.
Test yaptım hocam sorunu yoktu. Benq GW2270'ın renkleri çok daha iyi, yan yana bakarsanız anlarsınız demek istediğimi :)

Eski monitörünüz tamamen uzun ofis kullanımı için göz sağlığı konusunda özel tasarlanmış bir monitör. Görüntü kalitesi ve göz konforu olarak oyuncu monitörlerin den daha iyi olması normal. Eğer tepkime süresi ve ghosting sorununuz yok ise bu monitörü kullanmaya devam etmek daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı