Samsung LC27JG54 nasıldır?

Fiyatına göre çok iyi bir monitör olur kendileri. Ben de arkadaş gibi eski bir VA panelden buna geçmiştim. Renkleri gayet canlı. Yine de bir ips kadar değildir tabi. Kurduktan sonra menüden siyah dengesini (Black equalizer) ayarlamak gerekiyor. Alırsanız eğer, aklınızda olsun.

Ölü pikselle karşılaşmadım. Işık sızması standart seviyede. Film izlerken rahatsız etmiyor. Yine VA panel olduğundan olsa gerek, görüş açısına göre kontrastta değişme/sapma oluyor. Ben rahatsız değilim ama başkasını edebilir, bilemem.

Benim verebileceğim ayrıntılar bu kadar. Gayet memnunum.

Fiyatına göre çok iyi bir monitör olur kendileri. Ben de arkadaş gibi eski bir VA panelden buna geçmiştim. Renkleri gayet canlı. Yine de bir ips kadar değildir tabi. Kurduktan sonra menüden siyah dengesini (Black equalizer) ayarlamak gerekiyor. Alırsanız eğer, aklınızda olsun.

Ölü pikselle karşılaşmadım. Işık sızması standart seviyede. Film izlerken rahatsız etmiyor. Yine VA panel olduğundan olsa gerek, görüş açısına göre kontrastta değişme/sapma oluyor. Ben rahatsız değilim ama başkasını edebilir, bilemem.

Benim verebileceğim ayrıntılar bu kadar. Gayet memnunum.
Siyah dengesi bende varsayılan olarak 13 hocam, siz hangi değere ayarladınız?

“Yine VA panel olduğundan olsa gerek, görüş açısına göre kontrastta değişme/sapma oluyor” cümlenizi anlamadım, renk oranlarında aniden yükselme veya alçalmadan mı söz ediyorsunuz? Rica etsem karanlık ortamın olduğu bir film açarak fotoğraflandırır mısınız? Bana çok yardımcı olmuş olursunuz.

Fotoğraflama yapamam ama aşağıdaki resimle örneklendirebilirim.

Monitöre tam karşıdan bakarken, ekrandaki görüntüyü sağ taraftaki gibi normal görüyorsunuz ama monitöre farklı bir açıdan baktığınızda (örneğin; bilgisayarın başındayken ayağa kalktınız ve monitöre yukarıdan bakıyorsunuz.) görüntüyü soldaki gibi görüyorsunuz. Monitöre olan bakış açınıza göre kontrast bir miktar bozuluyor. Durum bundan ibaret.
Photo_editing_contrast_correction[1].jpg

Fotoğraflandırmayı ışık sızması için istemiştim ama madem imkanınız yok, teşekkür ederim. 😊
Rica ederim. Bu arada karanlık odada yeniden bir göz attım. Işık sızması birazcık rahatsız edici olabiliyor. Eskiden bulunduğum ortam fazla aydınlık olmadığı için parlaklığı kısık kullanıyordum. Şu an bulunduğum ortamda parlaklık ayarları yüksek kullanıyorum. Bugün faketttim, karanlık ortamda karanlık sahnelerde ışık sızmaları epey seçiliyor. Öncesinde yanlış bilgilendirdiğim için kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı