Samsung M34 batarya performansı kötü

Testte %100'e şarj etmiştim. Normalde 85'de bırakıyorum.
Şarjdan aldım 85te ssteki gibi kullanım yaptım 10.5 insta 0.5 brave desem 11 toplam şuan şarj 66 yani %8lik kayıp var fazla bence.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240120_210915_Device care.jpg
    Screenshot_20240120_210915_Device care.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 35
HG
Samsung M34 5G telefonu satın aldım ve 29 Kasım itibariyle 2 gündür aktif olarak kullanıyorum. Yaşadığım deneyimleri aktarmak istedim.

İlk olarak bataryadan hiç memnun değilim. Resmen batarya bir günü çıkartamıyor gibi bir his veriyor. Oyun oynayayım 1 saat derseniz akşama şarja takmak durumundasınız. %52 şarjla 3.5 saat ekran süresi aldığımda şok oldum. Telefon aktarımı işlemi yapmıştım sadece ve aşırı ısındı, şarjı hızlı tükendi.

Belirtmek istediğim ikinci husus, 120Hz ekranı var evet hoş ancak dokunuş hassasiyeti çok yüksek. Sizin dokunuşunuzdan alakasız şeyler olabiliyor. Ayrıca klavyenin bazen çift yazması gibi durumlar mevcut. Ek olarak, instagramda ekran 120hz iken bazen ses geliyor ve görüntüde fps droplanıyor, gecikme yaşanıyor. Ekranı 60hz'e düşürünce aynı video çok akıcı! Güncelleme ile ilgili bir durum değil, telefonun tüm yazılımları güncel vaziyette.

Ayrıca telefonda oyunu sadece denemek için indirmiştim. Oyun anlamında 120hz'i yaşayamayacaksınız. 60 fps devam.

Ses ve kamera konusunda ise fena olmadığını söyleyebilirim. Kamera fotoğraf modunda 30 fps gibi hissettiriyor sadece.

Telefondan aldığım verim / fiyat olarak bakınca, eski telefonumu neden değiştirdiğimi sorguluyorum. Bu sorunları yaşayan veya bu sorunların cihazla alakalı olduğunu düşünen varsa memnuniyetle dinlerim. Okuyan, cevaplayan herkese teşekkür ederim.
Hocam şuan memnun musunuz? A24 ile M34 arasında kaldım sizce alınır mı M34?

Yukarıda yazıyor hocam 😂😂

Çift tıklama, aşırı ısınma, neredeyse 2 dakika süren açılış süresi, 6000 mAh bataryayı su gibi içmesi, uygulamalarda 120hz ekranın verimli olmaması.

Evet. 120hz ekran var ama 120 hz kullanınca bazı uygulamalarda 30fps deneyimi yaşatıyor :)
O zaman A24 önerirsiniz

O zaman A24 önerirsiniz
A24 kullanan arkadaşım var ve bir sorunu yok şükür. A24'ün eksik noktası da 1080p 30fps video sunması. İki cihazda da ois var ancak titremeyi kesen bir ois değil bu. Daha çok fotoğraf çekerken iş yapıyor. Yine de videoların 60 fps olması her zaman daha iyidir

A24 kullanan arkadaşım var ve bir sorunu yok şükür. A24'ün eksik noktası da 1080p 30fps video sunması. İki cihazda da ois var ancak titremeyi kesen bir ois değil bu. Daha çok fotoğraf çekerken iş yapıyor. Yine de videoların 60 fps olması her zaman daha iyidir
Çok video çeken biri değilim benim için sorunların minimum olması, pil ömrü ve genel performansı önemli ikiside güzel telefon ama hangisini alacağıma karar veremedim biri 5G sunuyor 4 yıl güncelleme sunuyor diğerinde öyle şeyler yok ama bu seferde heryerde M34'ün sorunlarını okuyorum tekrar kafam karışıyor.

Çok video çeken biri değilim benim için sorunların minimum olması, pil ömrü ve genel performansı önemli ikiside güzel telefon ama hangisini alacağıma karar veremedim biri 5G sunuyor 4 yıl güncelleme sunuyor diğerinde öyle şeyler yok ama bu seferde heryerde M34'ün sorunlarını okuyorum tekrar kafam karışıyor.
Hocam M34'ün ciddi bir ısınma sorunu var. 5G Türkiye'de neredeyse hiç yok belki önümüzdeki 3 4 sene içerisinde 5G'ye erişim sağlayabileceğiz yeterince ancak elbette tercih meselesi. A24 de eski bir telefon değil onun da güncelleme desteğinin olması gerekiyor. Benim naçizane tavsiyem bütçeyi arttırıp başka modellere yönelmek olur çünkü bu ürünlere bu paralar verilmez gibi.

Hocam M34'ün ciddi bir ısınma sorunu var. 5G Türkiye'de neredeyse hiç yok belki önümüzdeki 3 4 sene içerisinde 5G'ye erişim sağlayabileceğiz yeterince ancak elbette tercih meselesi. A24 de eski bir telefon değil onun da güncelleme desteğinin olması gerekiyor. Benim naçizane tavsiyem bütçeyi arttırıp başka modellere yönelmek olur çünkü bu ürünlere bu paralar verilmez gibi.

Haklısın ama şu an öğreniciyim ve indirimden faydalanmak istiyorum. Senin bu paralar verilmez dediğin telefonlardan 4 bin lira bana geri verilecek yani 4-5 bin liraya alacağız aslında öyle düşün yoksa tamamen haklısın sadece M34 mü A24 mü kafam karıştı. Sen tekrar alacak olsan M34 yerine A24'ü tercih eder miydin?

Yeni konular

Geri
Yukarı