Samsung M7 LS43BM700uuxuf 43" monitörde ölü piksel çıktı

UTKUSALONUR

Decapat
Yer
Mykale Eteklerinde
Samsung M7 LS43BM700uuxuf 43" Smart monitörü Amazon'dan satın aldım ve bugün eve ulaştı. Kurulumunu tamamladıktan sonra ölü piksel testi yapayım dedim.
Ekran; siyah, mavi ve yeşil durumdayken problem yok. Fakat kırmızı renk olduğunda 1 adet siyah(ölü?) piksel gördüm. Beyaz renge geçildiğinde aynı piksel bu kez yeşil renge büründü.
Normalde TV olarak uzaktan seyir halindeyken asla fark edilemez. Monitör olarak kullanılsa yine fark edilmez. Üstelik başka bir problemi de yok. Bu fiyata daha iyisini bulamazdım. Ama huzursuz oldum.
Garantiyle uğraşmak istemiyorum. Sizce iade/değişim yapmalıyı mıyım? Kendi başıma çözebileceğim bir durumsa tavsiyelerinizi bekliyorum elbette.
Fotoğrafları:

01.jpg

02.jpg

Ürün linki: Amazon.com.tr

Samsung resmi sitesi link: 43 inç 4K Monitör ile Smart TV Deneyimi LS43BM700UUXUF | Samsung Türkiye

Kendi başına çözemezsin bu ve bunun gibi durumları. Çözmeye çalışırsan ürün garanti kapsamının dışına çıkar ve geri iade almazlar. Amazon'a iade talebi oluştur- ürünün yenisini ya da parasını sana geri göndersinler.

@zStache Aynı piksel kırmızı ve beyaz dışında sorunsuz çalışıyor. Ondan dolayı çözebilir miyim diye sordum. Cihaza kullanımdan kaynaklı sorun yaşatabilecek bir müdahalede bulunmayı aklımın ucundan geçirmem. İade politikalarını biliyorum, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı