Samsung Monitör ve AMD FreeSync Menü Karmaşası

neddaniel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba. Bir konuda aklım karıştı. Bilenlerden desteğe ihtiyacım var. Samsung 24" CFG73 (MPRT) 1ms 144 Hz monitörüm mevcut. Ekran kartım da Radeon RX590. Bu ikilinin FreeSync uyumu var. Ancak şu olay bende karışıklığa sebep oldu. Ekran görüntülerinde eklediğim üzere; monitörün menüsünde "Response Time"ı Fastest yaptığımda hemen altındaki FreeSync "On/Off" seçilebilirliği kayboluyor. Ancak Response Time'ı Standart yaptığımda FreeSync açma veya kapatma seçenekleri aktif hale geliyor.

Şimdi soru şu; FPS tarzı oyunlarda Response Time'ı Fastest yaparak oynamak mı daha sağlıklı olur, yoksa response time'ı standart'a alıp FreeSync aktif etmek mi?

NOT: Aynı zamanda Response Time "Fastest" aldığımda Radeon kendi menüsünde de FreeSync desteklenmez diye kapatıyor otomatik olarak. Onun da görselini ekledim. Monitörün ekran görüntüsünü alamadığım için telefon ile çekebildiğim kadar netlikte çekmeye çalıştım.

Dosya Ekleri

• laa.PNG
    laa.PNG
    443,4 KB · Görüntüleme: 38
  • Fastest.PNG
    Fastest.PNG
    501 KB · Görüntüleme: 48
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı