Samsung Monitor QLED İle Quantum Dot Arasındaki Fark

efemefem

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Espor
Merhaba arkadaşlar, 2 adet Samsung monitor arasında kaldım. Aralarındaki tek fark biri QLED diğeri Quantum Dot teknolojisine sahip. QLED ve Quantum Dot arasında çok büyük fark olur mu? Aralarındaki fiyat farkı 30 dolar gibi bir şey. Sizce gerekli mi? Saygılar...

Bende arkadaş gibi Samsung monitörlere bakıyorum. Quantum Dot teknolojin'de renkler çok parlak olduğu için, oyunlar da ışığın yoğun olduğu, parlak yerlerde bazı detayları yok ettiğini söyleyenler var. Bu konu hakkında bilginiz var mı acaba?

Ben Quantum Dot monitör kullanıyorum. Renkler daha parlak değil, renkler çok daha canlı ve gerçekçi. Samsung VA panelin gerçekten hakkını vermiş. Tabi bu benim görüşüm ve bu konuda da uzman değilim.

Ben Quantum Dot monitör kullanıyorum. Renkler daha parlak değil, renkler çok daha canlı ve gerçekçi. Samsung VA panelin gerçekten hakkını vermiş. Tabi bu benim görüşüm ve bu konuda da uzman değilim.

Söylenenler gibi oyunlar da bazı yerlerde detayları yok ettiği yalan bir söylenti sanırım? Birde monitörün oyunlardaki performansı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Söylenenler gibi oyunlar da bazı yerlerde detayları yok ettiği yalan bir söylenti sanırım? Birde monitörün oyunlardaki performansı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Dediğim gibi ben uzman değilim. Fakat bir haftalık deneyimimden sonra beni gerçekten etkiledi. Oyun performansını bir yana bıraktım film izlerken bile mest oldum. Önceden kullandığım monitör tabi bu monitörün yanına gelemez. Bir hafta kadar bir sürede bunun farkını anlayabileceğimi düşünmüyorum. Şuan yapabildiğim tek şey ağzım açık biçimde renklerin güzelliğini, oyunların akıcılığını izliyorum. Deneyimli birinden bilgi alırsan senin net bir karar vermende daha etkili olur. Ben YouTube Technopat kanalında incelemeleri izleyerek karar verdim. Girip incelemeyi izleyebilirsin. Yanılmıyorsam Ali Güngör’ün yalnız olarak yaptığı bir incelemeydi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı